בין המטלות היומיות, העבודה והילדים, כולנו זקוקים לפסק זמן. ומה יותר מושלם לטובת המשימה מסופ"ש באזור הערבה הפסטורלי?

הפעם, ארגנו עבורכם 2 סיבות נוספות להדרים: טיולים מדבריים לאור הירח בקיבוצי הערבה, וגם חוויה מוזיקלית שעוד לא יצא לכם להכיר בנאות סמדר. הנה כל הפרטים:

"צלילי השקט" בנאות סמדר: חוויה מוזיקלית שעוד לא שמעתם 

בין -28-30.6 יתקיים בנאות סמדר אירוע ייחודי וראשון מסוגו. מפגש מרתק בין מוזיקה לשקט, המזמין את הקהל לחוויה של סדנאות ומופעי מוזיקה בשילוב אמנים שונים מהארץ ומהאזור.

מופע של שי בן צור וירון פאר (צילום: ארכיון נאות סמדר)
מופע של שי בן צור וירון פאר | צילום: ארכיון נאות סמדר

אז מה בלו"ז? בניגוד למופעי מוזיקה אחרים שבהם אולי נכחתם, הפעם מדובר במופע מסוג אחר שבו גם הקהל מוזמן ליצור מוזיקה בעצמו, להתבטא ולהשפיע על האווירה המיוחדת באירוע.

ויש עוד כמה סיבות לא רעות למצוא את עצמכם בנאות סמדר באותו סופ"ש: במקום יתקיימו הופעות של אמנים מוכרים כמו שם טוב לוי לצד הרכבים מקומיים, סדנאות מדיטציה וארוחות פירותיהם של מיטב המוצרים האורגניים המקומיים. כל זה באווירה המיוחדת שמציע קיבוץ נאות סמדר. 

הלו"ז המלא:

יום ה' 28/6: מופע מוזיקלי של שם טוב לוי לצד הרכבים צעירים וארוחה צמחונית, בפונדק "ג'אם" לתוך הלילה .
יום ו' 29/6: סדנאות: שירה, מדיטציה, הקשבה, צלילים וסיורים בבית האמנויות, מופע שקיעה אתני מוזיקלי, וארוחה סביב המדורה.
יום ש' 30/6: טיול בוקר - הליכה במדבר בשילוב מדיטציה, שבסופה יוגש כיבוד קל, ארוחת טעימות ומופע ביקב נאות סמדר. לסיום: קונצרט מוזיקלי קצר המבוסס על יצירה מקומית ביקב נאות סמדר שישמש כאולם קונצרטים מרהיב.

צופים בנס מהר הצב (צילום: ארכיון נאות סמדר)
צופים בנס מהר הצב | צילום: ארכיון נאות סמדר

סוף שבוע חווייתי בקיבוץ: הירח מחכה לכם

טיולים מדבריים לאור ירח, הכרות עם שמורת דיונת סמר, בילוי משפחתי מהנה בפארק יטבתה וטיול שקיעה באחד הפארקים היפים בעולם - כל אלה מחכים לכם בסוף שבוע מדברי שיערך בשיתוף "אליפז חופש וחוויה בערבה וקיבוצי הערבה הדרומית", בין 28/6-30/6 בקיבוצי הערבה.

אז מה בלו"ז? הטיול יתחיל ביום חמישי 28/6 באחת הדיונות הנדירות באזור – שמורת סמר, שבה תוכלו להכיר את עולם החי והצומח בחולות, להעיף עפיפונים מול הרי אדום ולקנח בארוחת ערב קלה לאור הירח.

חדרי האירוח (צילום: ארכיון נאות סמדר)
חדרי האירוח | צילום: ארכיון נאות סמדר

למחרת ב-29/6 אתם עומדים לטייל בפארק תמנע, מהיפים בעולם ולבקר באתר "הקשתות" - מעשה ידי הטבע ו"עמודי שלמה" המרשימים. כשהירח יראה את פניו צפויה לכם קבלת שבת עם מיטב מאכלי האזור.

האירוח כולל שני לילות באחד מחדרי האירוח הקיבוצים: אליפז, אילות, לוטן ויהל, על בסיס חצי פנסיון וכניסה חופשית לכל הפעילויות.

לפרטים נוספים והזמנות: "דרך הערבה" – תיירות בערבה הדרומית  08-6616976 ובדוא"ל - tayaroot@gmail.com או היכנסו לאתר.