על הנייר עונת השיט באבוקיאק, פארק הקיאקים שבצפון הכנרת, נפתחה כבר לפני יותר מחודש. בפועל, המקום ריק כמעט לגמרי ועדיין מחכים כאן להמוני המבקרים שיציפו את הנהר כמו בכל שנה. פיני אלמוג, האב המייסד של המקום (על שמו השם אבו קיאק), שהקים אותו לפני כ-35 שנים, מציין ש"כזה מצב לא חווינו עד היום, לא במלחמת לבנון השנייה וגם לא בקורונה".

בניגוד למרבית פארקי הקיאקים שנמצאים בצפון הארץ על הגבול וסגורים לגמרי, אבוקיאק מספיק רחוק ומוגדר על פי פיקוד העורף באזור "ירוק" ויכול לפעול באופן חופשי. אזעקות לא נשמעו כאן מאז תחילת המלחמה, אבל העובדה שהוא נמצא בצפון הכנרת יוצרת פחד אצל מעט אנשים שפשוט מעדיפים לא להגיע. אז אנחנו הגענו, כדי להפיץ את הבשורה - עונת השיט במקום החלה ואפשר ואף רצוי להגיע דווקא עכשיו.

אבוקיאק (צילום: אילן ארנון)
האתר נמצא בתקופה הכי קשה. אבל יש גם חצי כוס מלאה | צילום: אילן ארנון
אבוקיאק (צילום: אילן ארנון)
המקום יפה, ירוק ומטופח | צילום: אילן ארנון

אבוקיאק (צילום: אילן ארנון)
צילום: אילן ארנון

אין ספק שהמצב בפארק קשה, כמו מרבית עסקי התיירות בצפון, אך מצד שני, דווקא בגלל זה, במצב הזה, אבוקיאק הוא הכי יפה ונעים שראינו אותו. המקום מטופח, ירוק ונקי, היציאה לשיט יעילה ומהירה, המים גבוהים אחרי חורף מוצלח והשקט שהיה מוזר בהתחלה, הפך מהר מאוד לממכר. כמובן שאף אחד לא מעוניין שהמצב באזור יימשך כפי שהוא וכולם רוצים לראות את התיירות פורחת, אבל אם כבר המצב כזה, אז בהחלט יש לו גם יתרונות.

שקט על נהר הירדן

כאמור, היות ולא היו תורים, אחרי תדריך בטיחות קצר, מצאנו את עצמנו על קיאק זוגי מתגלשים לעבר שיט פסטורלי ונעים במורד נהר הירדן לכיוון הכנרת. במהלך השיט, שלוקח כשעה של חתירה איטית, נתקלנו בעוד שני זוגות בלבד בדרך. לאורך מרבית הזמן היינו רק אנחנו, בנהר שמוקף בצמחייה ירוקה וציוצי ציפורים.

לא תמצאו בשיט הזה יותר מדי אקסטרים ובמהלך המסלול ישנו מפלון קטן אחד. כן תמצאו כאן חווייה שלווה. אם זה משהו שאתם מחפשים, באחד האזורים הכי יפים בארץ, בהחלט מומלץ להגיע. השיט מתאים גם לזוגות וגם למשפחות (החל מגיל 3.5) והוא אורך בין 45 דקות ועד שעה ורבע (תלוי בקצב החתירה). ההמלצה שלנו: קחו אותו לאט את הזמן.

אבוקיאק (צילום: אילן ארנון)
אזור הירידה לשיט | צילום: אילן ארנון
אבוקיאק (צילום: טל גליק)
מפלס המים גבוה והשיט רגוע ושלו | צילום: טל גליק
אבוקיאק (צילום: אילן ארנון)
קיאק נוסף בו נתקלנו בדרך | צילום: אילן ארנון

_OBJ

רוצים להעצים את החוויה? מוזמנים לחוות את הסוואנה הישראלית מהשטח בטראק קלאב: קלאב קאר שטח 4 על 4 שייקח אתכם לטיול מודרך בנהיגה עצמית לפינות החמד הנסתרות והיפות בפיתולי הסוואנה בצפון הכנרת. המסלול מתאים מגיל 3 ומעלה ומלווה במדריך מוסמך. הטיול בטראק קלאב יוצא מידי יום בשעות 10:00, 12:00, 14:00 מאתר אבוקיאק. יש להזמין מקום מראש.

בפארק מציעים גם ימי כיף משולבים. כלומר, אתם תגיעו בקבוצה, ובמקום ידאגו לכם ליום חווייתי הכולל שיט קיאקים, טיולי ג'יפים אם תרצו, טיולי טראק קלאב, אוכל ואפילו פתרונות לינה. "אנחנו כרגע מגשימים פנטזיות", אומר לי פיני, ביום בו ניצח על אירוע של קבוצת רוכבי אופנועים שהגיע להתארח במתחם.


הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎אבוקיאק‎‏ (@‏‎abu.kayak89‎‏)‎‏

מחירים: שייט קיאקים משפחתי - 79 שקלים למבוגר, 69 שקלים לילד (עד גיל 10). שייט זוגי בקיאק - 158 שקלים. טראק קלאב - 400 שקלים (המחיר לעד 4 אנשים ברכב).

שעות פתיחה: א'-ו' 10:00-15:00. שבת וחג האתר סגור | להזמנת אירועים לקבוצות התקשרו: 04-6921078

> עוד פרטים באתר אבוקיאק

* האתר פועל כרגיל ובהתאם להנחיות משרד הביטחון . אין צורך להזמין מקום מראש.