בימים שהנגב המערבי כמעט נטוש והגליל העליון התרוקן מיושביו, יש תחושה שהארץ הצטמצמה משהו, הצטמקה במעט, ואולי זו גם הזדמנות לגלות, בתוך הצמצום, חבלי ארץ שעכשיו ירוקים כמו הגליל ופורחים עד כלות כמו בנגב המערבי, כזה הוא חבל לכיש.

פחות משעה מגוש דן, מגלים ארץ פלאות מרהיבה, ברוכת מרחבים מוריקים מושבים וקיבוצים קטנים, אתרים היסטוריים, יערות המשתוללים בפריחה נהדרת, ושטחי חקלאות בעיקר של כרמים.

> אי ירוק: האזור להירגע באזור עמק חפר

> יקום מקביל: ביקרנו בערבה - אחד המקומות הכי שקטים בארץ

> אי של שפיות: טיול התאווררות באזור מטה יהודה

את הבוקר כדאי להתחיל בנחת בכוס קפה מרגיעה ב'אלה קפה בעמק', עגלה מתוקה בכניסה לקיבוץ בית גוברין. במקור תוכננה להיחנך ב-8.10, אבל תכניות לחוד ומציאות לחוד ורק בסוף אוקטובר, עם הביקוש למענה עבור חיילי האזור, נפתחה בצניעותה. בחזית בולט המשפט "הזמן קצר והאהבה מרובה" שהיה המוטו של אלה אור מהרוגי אסון נחל צפית, ובת דודתה של עדי בן שלום שעם בעלה יוסף העזו והגשימו את חלום העגלה. מרגע שנחשפו לקונספט התאהבו וראו בו קסם והקסם הזה מפוזר בשטח עם שולחנות וכסאות אקלקטיים תחת עצי זית נאים ועם תפריט מתגבש בהדרגה המציע כריכים, פיצות, קישים, סלטים עוגות ומאפים. צנוע, לא יומרני, אווירה רגועה ופתרון מצוין למטיילים כל ימות השבוע (א'-ה' 10:16:00, שישבת 8:00-14:00, 054-2406652).

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר

הטבע שהתפרץ החורף במלוא עוזו זוהר אחרי הסערה, וגם בתל לכיש הארכיאולוגי, פורחות רקפות ועיריות, מעטרות את השרידים המרשימים. סיפורו של התל שזור בהיסטוריה הלאומית שלנו, ומודגשת בה תקופה דרמטית אחת, מ- 701 לפנה"ס, בפלישת סנחריב מלך אשור ובכיבוש האזור. את המהלך תיעדו האשורים על לוחות אבן ענקיים אשר מוצגים במוזיאון בלונדון ואצלנו בלבנט תיאור המעשה מלווה בשלטי הסבר חדשים וידידותיים לצד שרידי האבנים, החומות, הארמונות והביצורים. אפשר רק לדמיין מה התרחש כאן לפני למעלה מ-2,500 שנה, איזו עיר תוססת הייתה לכיש וכמה צורב היה הכיבוש, שבאופן סמלי, רמז על הבאות. בתל הוקם מרכז מבקרים חדש שטרם נפתח, עם סיום הטיפול בכביש הגישה הוא ייחנך לציבור כנראה בתחילת האביב. עד אז הכניסה ללא תשלום, אל תחמיצו ביקור מרתק.

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר

אצל רבים מאתנו, יש ללכיש אסוציאציה אוטומטית לענבים. בעבר הרחוק גידלו כאן ענבי יין, ומאז שנות ה-80 ענבי מאכל. חקלאי מושב לכיש השכילו אז להתאחד עסקית והקימו את המותג 'ענבי טלי'. מאז נבצרו טונות ענבים, כאשר הזנים מתעדכנים ומתחלפים כל הזמן, ובעונה הזו נצבעים הכרמים בגוני שלכת, ובראשית האביב יתעוררו וילבלבו מחדש. בקיץ מציע 'הכרם בלכיש' סיורים בכרמים, חוויית בציר ודריכת ענבים לכל המשפחה.

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר

הכרמים עוטפים את המושב ונושקים גם ליערות הרבים באזור שבעקבות הגשמים זכו לעדנה ולמרבדי פריחה. אסף ארד, חקלאי בנשמה הראה לנו כמה פינות חן שכאלה, חלקן נגישות לכל רכב, ויש מקטעים לג'יפים בלבד.מהמושב פונים מערבה בכביש 3415, וכעבור כקילומטר גולשים ימינה לשביל עפר. משמאל כרמים בשלכת שנגזמים כעת, מימין יער פסטורלי שופע כלניות, אירוס צהרון, עיריות ורקפת. במפגש ה-T פונים ימינה ועולים רגלית או בג'יפ ליער לטיול, פיקניק או לתצפת על הסביבה. לבעלי ג'יפים השביל ממשיך ומתמזג עם שביל ישראל, מכוניות פרטיות יחזרו לכביש ואחרי הפניה למושב יתמזגו שמאלה עם שביל ישראל. שלט יקבל את פניכם לגן הלאומי גבעות לכיש, כדאי לעצור ולשוטט בסביבה ולצעוד בעקבות הסימון לבוסתן רון, פינת הנצחה על תוואי שביל ישראל עם עצי פרי, נדנדות וצמחי תבלין. מקום נהדר לתה צמחים מהטבע.

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר
התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר

מי שקיבתו מקרקרת חשוב שיכיר את הדיינר של וילסון בלכיש, שנפתח מחדש לאחרונה. כפיר כהן, קונדיטור בהכשרתו, בחר לעזוב את התחום ואת העיר הגדולה, ואחרי שנים במטבחים גדולים עבר למושב והעמיד בשוליו פודטראק המציע אוכל רחוב צנוע אך מושקע – המבורגר עם תוספת (גם טבעוני), חזה עוף בקייג'ון, שניצל וקורנדביף בג'בטה לצד צי'פס, סלט וגלידה, הכי אמריקאי שאפשר. המשאית חונה בכרם זיתים וכהן שסיים זה מכבר שירות מילואים ארוך, מנסה להחזיר את העסק לפעילות. יש בחצר אוהל עם שולחנות ישיבה, אבל ביום יפה הכי כיף תחת כיפת השמיים לצלילי מוסיקת קאנטרי מתנגנת. זה יופי של מקום להפוגה משפחתית, לנשנוש קליל ומנוחה, לרוב הוא פתוח באמצע השבוע אחר הצהריים (16:00-20:00) ובשישבת בצהריים (12:00-16:00), ותלוי במזג האוויר, כדאי לעקוב ברשתות.

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר

ואז הגענו לחלקת אלוהים קטנה במושב השכן שדה משה. משק ליבנה נושק לשדות החקלאות ולכרם, ואת לול ההודים מפעם הסבו ליקב צעיר מתפתח. הנוף מהפנט ובחצר פינות ישיבה וזולות קסומות שמכניסות לאווירת שאנטי. בר ליבנה, שחזר אף הוא משירות מילואים פעיל, מתניע את העסק בהדרגה וכרגע נפתח לקהל בימי שישי בבוקר, ויש תכניות לעתיד. במשפחה עושים יין למעלה מעשור, ובמשך שנים סיפקו מערך שירות לייצור יין אבל לאחרים. לפני ארבע שנים שינו כיוון, בר למד את תחום היין, הם נטעו כרמים מזנים שונים פיתחו מוצרים ויצאו לדרך.

בציר 2022 היה הראשון שיצא לשוק עם 5,000 בקבוקים. ב-2023 עלו ל-7,000 וב-2024 מכוונים ל-10,000. ליבנה מספר שהם עדיין בהתהוות והתפתחות וכרגע מציעים יין אדום, לבן (מענבים אדומים) ורוזה וכשהוא מתאר את היין הוא מדבר על 'עושר בווליום נמוך', יין אלגנטי, נקי לא מעיק שנוצר מאבולוציה של תהליכים. עם היין אפשר לנשנש פלטת גבינות, פוקצ'ה או סלט בורטה, קליל ומתאים ליין. בקרוב מתכננים להפיק מארזי פיקניק לימי שבת ובאמצע שבוע לעשות ערבי מוסיקה, תרבות וקולינריה.

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר

במושב שדה משה מתגוררת גם איריס יהל, אמנית זכוכית וותיקה שהביאה מארה"ב סוגה יוצאת דופן של יציקות זכוכית. יהל מפסלת ויוצרת עבודות ענק שמעטרות מוזיאונים, גלריות ומרחבים ציבוריים והבית שלה משובץ ביצירותיה המיוחדות. היא מארחת בעיקר קבוצות (מעשרה אנשים) לסיור עם סיפור ולסדנא בסטודיו המלווה במצגת של עבודותיה. כאמנית כמעט יחידה בענף, הרי שכל פריט הוא אטרקציה. אפשר ללמוד ממנה על התהליך המייגע של הכנת תבנית, על הטמפרטורה הגבוהה של התנור, על חומר הגלם שמגיע בגלילים או משטחים וקל להתרשם כמה היא מחוברת, יצירתית ומלאת תשוקה אבל גם פצצת אנרגיה חיובית. בסדנאות מכינים לרוב פריט אישי, אבל בימים אלה היא תורמת סדנאות להכנת מזוזות למפונים. כדי ליהנות מכל מה שיש לה, כדאי להתארגן בצוותא, לפנות שעתיים וחצי ולהתנסות בחוויה חד פעמית.

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר

בתום יום טיול ארוך מגיע לכם לנוח, לשים על עצמכם חלוק ולטבול בבריכת מים חמה ומרגיעה. בראשית ינואר נפתח מחדש מלון דרים איילנד ומארח מאז עשרות חיילי מילואים ליום כיף מפנק. המתחם משתרע על 60 דונם, המנוצלים כולם לטובת בריאות הגוף והנפש. במלון 26 סוויטות מרווחות, בכל אחת חצר או מרפסת עם ג'קוזי/האט טאב ובחלקן גם בריכה/סאונה פרטית. מתחם הסוויטות נועד לאורחיהן בלבד וכך גם מסעדת ערמונים בה מוגשות ארוחות בוקר וערב משובחות א-לה קארט עם שירות אישי מוקפד. בקרוב תיפתח ערמונים גם לקהל הרחב בשעות הערב, עם תפריט חדש ומוצלח.

בלב המתחם, שבו אפשר להתארח גם ליום כיף בלבד, יש חלל סגור עם שלוש בריכות חמות, שני ג'קוזי וסאונה יבשה ורטובה. בריכה חיצונית מחוממת (33 מעלות) מתאימה לרביצה ביום שמש חמים. דרים איילנד היה חלוץ בתחום הפודטראקים שהם אטרקציה מקומית. יש מתחם פודטראקים תוסס, המציע מבחר מנות ומאכלים כולל עגלת קפה, מרק, עמדת טאבון, מנות אתניות ועוד. התפריט מתחלף כל הזמן ותמיד מפתיע ופתוח לקהל כל היום (9:00-21:00). ויש גם ספא עם שורה של חדרי טיפולים והזדמנות לתת לגוף להתרפות, לשקוע לתוך עצמו ולהתנתק. דרים איילנד אינו מקום של הרבה אקשן ובכל זאת יש בצהריים שיעור יוגה, ווטסו וטעימות בחדר היין. האירוח מתחיל בחצות היום, הכניסה לחדרים ב-15:00 ולמחרת לאחר הפינוי אפשר להישאר וליהנות עד הסגירה. לפיכך מדובר במוצר יקר, אך בשל המצב עד סוף החודש מציעים 25% הנחה באמצע השבוע.

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר

התאווררות בלכיש (צילום: אורלי גנוסר)
צילום: אורלי גנוסר