לפני כשבועיים נפתחה באופן רישמי העונה בפארק המים שפיים. כמובן שהשיא של המקום צפוי להיות ביולי-אוגוסט, כשאין מסגרות, החום בלתי נסבל והמוני ילדים ומשפחות יחפשו מקום מפלט, אך בינתיים הפארק מחמם מנועים ומציע עד סוף החודש כרטיסים מוזלים ב-105 שקלים (לאחר מכן ב-129 שקלים ללא הנחות).

> דירוג פארקי המים בארץ

ביום שישי האחרון התייצבנו בשעה 8:40, 20 דקות לפני פתיחת השערים, והיינו ראשונים בתור, כמעט לבד בהמתנה. שנה לפני, כשהגענו בשעה 8:30 בשיא חודש אוגוסט, התורים היו כבר ארוכים מאוד. הפעם הכניסה היתה נינוחה ויעילה ולא הצריכה בכלל את הדריכות איתה הגענו מהבית.

תפסנו מקום באזור בריכת הילדים. אספנו שלל כיסאות ושולחנות קטנים וקבענו את הטריטוריה שלנו במקום שהתאים לנו. היינו כמעט לבד בפארק באותם הרגעים והבנו ושיש לנו חלון זמן מושלם בו אנחנו יכולים לעלות על איזו מגלשה שאנחנו רוצים, או להיכנס לאיזו בריכה שמתחשק לנו ללא כל תור או צפיפות. המצב הזה אגב, נמשך בערך עד השעה 10:30, שעה וחצי שהם כמו נצח כשאתה יכול לעשות כל מה שמתחשק לך בלי הפרעות.

פארק המים שפיים (צילום: אילן ארנון)
אין אף אחד מאחורי ומצדדי | צילום: אילן ארנון

פארק המים שפיים (צילום: אילן ארנון)
הפארק בשעה 9:10 | צילום: אילן ארנון

השילוב של השעה "המוקדמת" בפתיחה, ביחד עם חודש יוני שעדיין לא שיא העונה, איפשרו לנו לחוות את אחד מפארקי המים הכי גדולים ומבוקשים בארץ, בצורה נינוחה ונעימה שלא יצאה לחוות אי פעם.

עד השעה 11 פחות או יותר הפארק כבר התמלא, כשאחרוני המגיעים נכנסו בשעה 12 וחצי לערך, השעה בה אנחנו כבר עזבנו, אחרי שלוש שעות וחצי של לא מעט הספקים במים, כולל ארוחת צהריים (45 שקלים לשניצלונים, צ'יפס ושתייה). הרגשנו כאילו אנחנו נוסעים בנתיב פנוי בזמן שבנתיב מולנו יש פקק. הרגשנו שניצחנו את השיטה.

זה הזמן גם לציין את הפארק ששמור ומסודר בצורה מרשימה מאוד. וגם כשהיה מלא, לא היתה הרגשה של צפיפות או בלגן. כמי שגדל באזור הלונה גל, שכבר לפני 30 שנה היה לא מתוחזק ומלוכלך ועם השנים רק הלך ונעשה גרוע יותר, החוויה בפארק המים של שפיים היתה לא פחות ממעולה ומפתיעה. במתחם פזורים צליות וכיסאות רבים, המקום מעוצב ושמור בצורה מרשימה ויש הרבה דוכני אוכל שפזורים בכל רחבי הפארק ומונעים תורים. גם במגלשות, בשעה האחרונה שהיינו והיה עמוס יותר, היה נראה שהתורים נסבלים ומנוהלים נכון.

פארק המים שפיים (צילום: אילן ארנון)
צילום: אילן ארנון
פארק המים שפיים (צילום: אילן ארנון)
כך זה נראה כשאין תורים | צילום: אילן ארנון

פארק המים שפיים (צילום: אילן ארנון)
גם מתחם הפעוטות ריק | צילום: אילן ארנון

בימים בהם אנשים קמים בשעות לא הגיוניות וטסים מחוץ לעונה כדי לחסוך כמה דולרים בטיסות לואו קוסט לחו"ל, זה הגיוני ואף משתלם לקום מוקדם יותר בחודש יוני הפחות עמוס כדי להגיע ראשונים לפארק המים כשהוא נפתח. החוויה אחרת משעות העומס. בשורה התחתונה: היינו בפארק מים בישראל, והיה לנו כיף.