אחרי שאתמול שודר בחדשות 12 חלקו הראשון של תחקיר המלונות הגדול, שבדק את רמת ההיגיינה בשלל מלונות יוקרה ברחבי הארץ, היום בערב (ה') ישודר חלקו השני והלא פחות מטריד. במהלך התחקיר, צוות חדשות 12 בדק בעזרת ספריי אולטרה סגול מיוחד, איזה מלונות בארץ מחליפים מצעים ומנקים את השירותים בחילופי האורחים, והתוצאות היו לא מעודדות כלל.

"כשיצאתי לתחקיר הזה אמרתי בהתחלה 'בואו נעשה כמה ניסיונות ראשונים, אין מצב שזה באמת יקרה. אין מצב שבמלונות הכי מפוארים זה יקרה'", סיפרה לי אברמוביץ' ב"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין. "הרי זו הפנטזיה של כולם לישון במיטה על מצעים של בית מלון. בתפיסה שלי, המיטה בחדרי המלון הרבה יותר נקיה מזו שיש לי בבית".

"מעל לכל, אני חושבת שהדבר הכי מפתיע בתחקיר, זה שלא היה קשר בין היוקרה של המלון לרמת הניקיון שלו", אומרת אברמוביץ'. "בפרק ששודר אתמול, ניתן לראות איך אחד המלונות הכי יקרים שנמצאים בקו החוף של תל אביב – דיוויד אינטרקונטיננטל, קיבל ציון נכשל".

את חושבת שזו הוראה מלמעלה או חדרניות שמתרשלות?
"אני חושבת שזה משהו שנופל בין הכיסאות. אני לא מאמינה שיש הנהלה שאומרת 'אל תחליפו – תחסכו'. אבל שיטת התגמול עובדת כך שעובדות הניקיון מקבלות שכר מינימום ועל כל חדר נוסף הן מקבלות אקסטרה. בנוסף, יש להן זמן מאוד קצר לנקות כל חדר ובהרבה מקומות אין מספיק מצעים. כל השיטה הזו היא שגורמת לתוצאות הללו".

ומה צפוי לנו הערב בחלק השני של התחקיר?
"אחרי שהתחלנו בתל אביב, אנחנו צפויים להגיע גם לאילת ולירושלים, והערב נגיע לים המלח. מעבר לכך, היות והרבה אנשים התפעלו מהממצאים שלנו, החלטנו לשלוח תחקירניות שיעבדו כחדרניות ואז גם נוכל לקבל הצצה לאיך זה נראה מבפנים".

ברור לך שאת לא יכלה להזמין יותר חדר לחופשה בארץ?
"יש שתי אופציות – או שכל המלונות יקפידו לנקות לפני שאני באה, או שכל המלונות יגידו לי שהם תפוסים".

החלק השני של התחקיר ישודר הערב (ה') בחדשות 12 – רק בקשת