בשלב זה עדיין לא ברור האם שנת הלימודים הבאה תיפתח כרגיל, או שהסטודנטים עומדים בפני סמסטר מקוון נוסף. אולם, כך או אחרת - מועד תחילת שנת הלימודים הולך ומתקרב, ועמו גם המועד האחרון להרשמה למוסדות האקדמיים השונים. אם גם אתם עדיין לא החלטתם אם תתחילו ללמוד בשנת תשפ"א, אם אתם מתלבטים לאיזה חוג להירשם או בכלל לא בטוחים אם אתם עומדים בדרישות הקבלה – ריכזנו עבורם את כל מה שחשוב שתדעו על הימים הפתוחים (הוירטואליים), על הייעוץ האישי שמוצע למועמדים ועל מועדי ההרשמה במוסדות השונים:

אוניברסיטת תל אביב

יום פתוח: במהלך חודש יולי התקיים יום פתוח מקוון, ובהמשך ייקבעו מפגשי "זום" נוספים לתוכניות הלימוד השונות - פרטים יפורסמו באתר האוניברסיטה.

עם מי אפשר לדבר: מתעניינים בלימודים יכולים לפנות לעמוד הפייסבוק למועמדים או למוקד הפניות בדוא"ל: im@tau.ac.il.

מועד אחרון להרשמה: באופן רשמי, תמה ההרשמה, אולם עבור חלק מתוכניות הלימוד מתנהלת הרשמה מאוחרת, אשר עשויה להסתיים בהקדם.

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

יום פתוח: לאור מגבלות הקורונה, הוחלט לוותר על היום הפתוח שאמור היה להתקיים בחודש יולי, ובמקומו יתקיימו מפגשים אישיים בדרכים שונות לבחירת המועמדים - פרונטלית, טלפונית ודרך "זום".

עם מי אפשר לדבר: לייעוץ אישי ניתן לפנות למרכז המידע, במספר הטלפון 9099*.

מועד אחרון להרשמה: ההרשמה עתידה להסתיים ב-27.9, אך במחלקות שלא יתמלאו ככל הנראה תתאפשר גם הרשמה מאוחרת.

תילתן - המכללה לעיצוב ותקשורת חזותית

יום פתוח: במכללת תילתן מתקיימים ימים פתוחים לכל בית ספר או מסלול בנפרד, ב-19.8 בשעה 19:00 יתקיים ערב פתוח של מסלול קופירייטינג, תוכן, פרסום ומה שביניהם. בהמשך ייקבעו ימים פתוחים נוספים.

עם מי אפשר לדבר: יועצי הלימודים זמינים במשך שישה ימים בשבוע לשיחות ייעוץ אישיות, באופן פרונטלי או באופן מקוון, דרך "זום".

מועד אחרון להרשמה: סוף חודש ספטמבר.

המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

יום פתוח: שבוע פתוח דרך "זום" התקיים בחודש יולי.

עם מי אפשר לדבר: ניתן לפנות למרכז המידע במספר 1-800-207-777, ולקיים שיחות ייעוץ, בטלפון או בוידאו צ'ט. לפי הצורך, מועמדים יוכלו לשוחח עם אנשי סגל אקדמי גם לאחר השבוע הפתוח.

מועד אחרון להרשמה: 4.10.

המכללה האקדמית אחוה

יום פתוח: ב-12.8 הסטודנטים באחוה משתלטים על מרכז המידע. מוזמנים לדבר ישירות עם הסטודנטים ולשמוע מהם  – איך זה להיות סטודנט במכללת אחוה. ניתן להשאיר פרטים ולתאם שיחת זום וכן לשוחח עם יועצי לימודים ולהתייעץ עם סגל המרצים, פרטים נוספים ולהרשמה באתר.

עם מי אפשר לדבר: מועמדים ללימודים יכולים לפנות למרכז הייעוץ וההרשמה במספר הטלפון 3622*.

מועד אחרון להרשמה: סוף ספטמבר.

המכללה האקדמית עמק יזרעאל

יום פתוח: ב-10.8 יתקיים מפגש "זום" למתעניינים בתואר בתקשורת, עם סגל החוג, בוגרים וסטודנטים. במועד זה יתקיים מפגש נוסף, בנושא תואר ראשון במדעי ההתנהגות עם התמחות בשילוב בקהילה או בהתערבות ראשונית במצבי סטרס וטראומה. כמו כן, ב-18.8 בשעה 18:00 ייערך מפגש "זום" למתעניינים בתואר A.B כללי עם התמחות בקנאביס רפואי. עדכונים בנושא מפגשים נוספים יתפרסמו באתר המכללה.

עם מי אפשר לדבר: ניתן להתקשר למרכז המידע, במספר 1-800-30-3000, ולקיים שיחת ייעוץ טלפונית; או לשלוח הודעת וואטסאפ למספר 052-6242372. הנרשמים במעמד שיחת הייעוץ יזכו להחזר של 50% מדמי הרישום.

מועד אחרון להרשמה: ההרשמה לתואר ראשון פתוחה עד ה-31.8, למעט הרשמה לתארים בסיעוד ובעבודה סוציאלית שנסגרה ב-30.7. בתארים בהם ייוותרו מקומות פנויים, תתקיים הרשמה מאוחרת עד אמצע חודש אוקטובר.

האקדמית נתניה

יום פתוח: שבוע פתוח התקיים ביולי.

עם מי אפשר לדבר: ניתן לקבל ייעוץ ומידע רלוונטי עבור כל התארים, הן בפגישה פרונטלית עם יועצי המכללה, הן בפגישת וידאו או שיחת טלפון, לבחירת המתעניינים. לתיאום יש לפנות למספר 2443*.

מועד אחרון להרשמה: ה-1.11, ככל שנותר מקום פנוי.

אוניברסיטת אריאל

יום פתוח: במהלך חודש ספטמבר יתקיים שבוע פתוח, בהתאם להתפתחויות משבר הקורונה.

עם מי אפשר לדבר: לייעוץ אישי, פרונטלית או דרך "זום", ניתן להתקשר לטלפון 1-800-660-660 (שלוחה 1) או לפנות באמצעות אתר האוניברסיטה.

מועד אחרון להרשמה: שבועיים לאחר פתיחת שנת הלימודים. במקרים חריגים יינתן אישור למאחרים.

המכללה האקדמית ת"א-יפו

יום פתוח: יום פתוח כבר נערך במהלך חודש יולי. במידת הצורך, ייתכנו ימים פתוחים נוספים.

עם מי אפשר לדבר: ניתן להתייעץ באופן אישי דרך "זום". לתיאום ניתן לפנות למספר הטלפון 6086*.

מועד אחרון להרשמה: 18.10 (מועד פתיחת שנת הלימודים), על בסיס מקום פנוי. 

המכללה האקדמית צפת

 יום פתוח: במהלך השבוע הנוכחי  9.8.2020-13.8.2020  מתקיים שבוע פתוח וירטואלי למסלולים הפתוחים להרשמה. במפגשים הפתוחים יהיו ראשי חוגים/נציגי הסגל האקדמי ויועצי לימודים. הנרשמים ללימודים במהלך כל השבוע מקבלים הטבת קיזוז דמי הרשמה משכר הלימוד.

 עם מי אפשר לדבר: לפרטים, קבלת לו"ז השבוע הוירטואלי וקישורים למפגשים ניתן לדבר בכל יום עם מרכז ההכוונה של המכללה 1800344544 או במייל hahvana@zefat.ac.il

 מועד אחרון להרשמה: ההרשמה בעיצומה (המועד האחרון משתנה בין תוכניות הלימוד(. בחלק מהמסלולים המקומות מלאים ולכן ההרשמה על בסיס ביטולים, לכן מומלץ ליצור קשר עם מרכז ההכוונה ולברר פרטים.

הטכניון

יום פתוח: ימים פתוחים לתכניות הושנות התקיימו במהלך חודש יולי.

עם מי אפשר לדבר: ניתן לפנות לייעוץ במספרי הטלפון 04-8293306, 04-8295555 או 077-8875555, או בדוא"ל לכתובת rishum@technion.ac.il.

מועד אחרון להרשמה: לוחות הזמנים להרשמה למסלולים השונים נמצאים כאן.

אוניברסיטת חיפה

יום פתוח: ב-18.8 עתיד להתקיים יום פתוח ב"זום".

עם מי אפשר לדבר: לשיחה עם יועץ לימודים ניתן להתקשר למספר 1-800-300-032 או 6569*.

מועד אחרון להרשמה: לוחות הזמנים להרשמה למסלולים השונים נמצאים כאן.

HIT מכון טכנולוגי חולון - תחומי ההייטק והניהול

יום פתוח: יום פתוחלתואר ראשון בטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ייערך ב-11.8. בהמשך ייקבעו ימים פתוחים נוספים. את הקלטות הימים הפתוחים שכבר התקיימו ניתן למצוא בערוץ היו-טיוב של המכון. כמו כן, ב-HIT מקיימים סדרת הרצאות מדעיות ב"זום", שאליהן מוזמנים המועמדים ללימודים והמתקבלים, ובמסגרתן ניתן לקבל מידע נוסף.

עם מי אפשר לדבר: ניתן לפנות ליועצים האקדמיים ולקיים שיחות התייעצות בטלפון 6404* או בדוא"ל.

מועד אחרון להרשמה: ההרשמה ללימודים במקצועות ההייטק והניהול פתוחה עד חודש אוקטובר.

סמינר הקיבוצים

יום פתוח: עתידים להיקבע מועדים למפגשי היכרות ייעודיים לתוכניות השונות.

עם מי אפשר לדבר: ניתן לפנות למרכז הייעוץ וההרשמה בטלפון 03-6901200, וכן במייל או דרך הודעת וואטסאפ.

מועד אחרון להרשמה: ההרשמה הסתימה, תתאפשר הרשמה על בסיס מקום פנוי.

המכללה האקדמית תל-חי

יום פתוח: בתאריכים 20.8-16.8 יתקיים שבוע פתוח דיגיטלי, מהנחל השוכן בסמוך למכללה (להרשמה לחצו כאן). כמו כן, המועמדים מוזמנים להיכנס למתחם מיוחד במאקו, שבו  יוצגו תוכניות הלימוד, ייערכו סיורים וירטואליים במכללה ועוד. במשך השבוע הפתוח, המועמדים לתואר ראשון יזכו בהטבת קיזוז דמי הרשמה.

עם מי אפשר לדבר: במהלך השבוע הפתוח, יתקיימו פגישות ייעוץ מקצועי ב"זום" עם יועצי לימודים. כמו כן, המועמדים יוכלו לשוחח עם ראשי החוגים ועם סטודנטים במכללה.

מועד אחרון להרשמה: ההרשמה בעיצומה (המועד האחרון משתנה בין תוכניות הלימוד).

מכללת אפקה להנדסה

יום פתוח: יום פתוח נוסף, מעבר לאלה שהתקיימו עד כה, צפוי להתקיים במהלך חודש ספטמבר.

עם מי אפשר לדבר: ניתן לפנות לייעוץ דרך שיחות "זום", צ'ט ושיחות טלפון במספר 03-7688680.

מועד אחרון להרשמה: ההרשמה לתוכניות הלימוד בהנדסת תעשייה ניהול ומדעי המחשב נסגרה; ההרשמה לתואר ראשון בהנדסת חשמל, הנדסה מכנית, הנדסת תוכנה והנדסה רפואית פתוחה על בסיס מקום פנוי; ההרשמה לתוכניות הלימוד של התואר השני פתוחה ומתנהלת כסדרה. לפרטים נוספים לחצו כאן.

המכללה האקדמית בית ברל

יום פתוח: יום פתוח לכל תוכניות הלימוד יתקיים ב-7.9, בהתאם להנחיות.

עם מי אפשר לדבר: לייעוץ ניתן לפנות למספר הטלפון 9121*.

מועד אחרון להרשמה: סוף חודש ספטמבר.

המרכז הבינתחומי הרצליה

יום פתוח: יום פתוח התקיים בחודש יולי.

עם מי אפשר לדבר: יועצי הרישום זמינים בכל עת, ובפרט במהלך היום הפתוח, וניתן לפני לפנות אליהם בכל דרך שתבחרו - בטלפון, דוא"ל, וואטסאפ או דרך עמוד הפייסבוק או האתר של המרכז הבינתחומי.

מועד אחרון להרשמה: ההרשמה הסתיימה, תתאפשר הרשמה על בסיס מקום פנוי.

האקדמית גליל מערבי

יום פתוח: שבוע פתוח יתקיים החל מה-16.8 ועד ליום ו' באותו שבוע. לרשות המבקרים בשבוע הפתוח זמינות מגוון דרכים ליצירת קשר עם יועצי לימודים במכללה: ניתן להיפגש פרונטלית בתיאום מראש ובהתאם לתקנות הקורונה, מפגש וירטואלי במספר פלטפורמות עם יועצי הלימודים שלנו, וגם קיימת אפשרות לקבוע פגישה אונליין "אחד על אחד" עם ראשי החוגים ועם דיקנט הסטודנטים.

עם מי אפשר לדבר? לייעוץ אישי ניתן לפנות למרכז המידע בטלפון, בשיחת וידאו בוואטסאפ או בזום.

 מועד אחרון להרשמה: שבוע לפני תחילת שנת הלימודים