בין אם אתם אנשי חינוך והוראה שמחפשים אפיק להתפתחות אישית ומקצועית ובין אם אתם באים מתחום אחר ומחפשים לימודים מרחיבי ידע שיאפשרו לכם להתמחות בתחום החינוך - אתם בטח שוקלים יעוץ לימודים או הכוונה תעסוקתית שיעזרו לכם להבין מה הוא תחום הלימודים המתאים לכם ביותר. רגע לפני, ריכזנו עבורכם את מגוון האופציות העומדות בפניכם לללימודים מתקדמים בתחום החינוך וההוראה:

מסלולי תואר שני בחינוך והוראה

תואר שני בחינוך- מטרתו של תואר שני בחינוך היא להרחיב ולהעמיק את הידע והמיומנויות של מורים ואנשי חינוך ולאפשר לסטונדטים להתמקצע ולהתמחות בחינוך, תוך רכישת בסיס אקדמי ומחקרי וכל כלים מעשיים לעבודה במסגרות החינוך השונות. תואר שני בחינוך מתאים לבוגרי תואר ראשון בחינוך או בתחומים אחרים והוא מאפשר למידה באחד משני מסלולים: מסלול מחקרי הכולל כתיבת תיזה ומאפשר המשך לדוקטורט ולעבודה מחקרית באקדמיה ומסלול עיוני.

תואר שני באוריינות חזותית בחינוך- אוריינות חזותית היא היכולת להבין דימויים חזותיים ולעשות בהם שימוש. התואר השני, שמשלב בין עולם החינוך לבין עולם האומנות והיצירה, מקנה לבוגריו ידע על היבטיה השונים של השפה החזותית לצד ידע וכלים בתחום ההוראה, המשדרגים ומשכללים את רמת ההוראה של המורים ומאפשרים להם התקדמות מקצועית. תואר שני באוריינות חזותית בחינוך מתאים לבוגרי תואר ראשון בחינוך או בתחום האומנות. 

תואר שני בייעוץ חינוכי- לימודים בתחום הייעוץ החינוכי משלבים בין תחומי הטיפול והייעוץ לבין חינוך, ונועדו להכשיר יועצים חינוכיים מקצועיים שיוכלו להשתלב בתפקידי ייעוץ במסגרות החינוך השונות. תואר שני בייעוץ חינוכי מתאים למורים ובוגרי תואר ראשון בחינוך שמעוניינים להתמקצע ולהתקדם בתחום הייעוץ והטיפול במסגרות חינוכיות, וכן לבוגרי תארים ראשונים בפסיכולוגיה ובתחומי טיפול שונים הרוצים להשתלב בעולם החינוך. הלימודים בתואר הם לימודים עיונים תיאורטיים נרחבים ומקיפים הכוללים גם התנסות מעשית בעבודה במסגרות חינוכיות (סטאז').

תואר שני בהערכה ותכנון לימודים- הערכה ותכנון לימודים הוא מסלול לימודים אקדמי חדש יחסית, המשלב בין שני תחומי החינוך. תואר זה מעניק לסטודנטים ידע נרחב במיוחד בתחומי החינוך ומאפשר התקדמות מקצועית, השתלבות בתפקידי מפתח במערכת החינוך ואף השתלבות בתחום המחקרי באקדמיה. התואר השני בהערכה ותכנון לימודים משלב בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים לבין הכשרה מעשית הכוללת סטאז' בבתי ספר. הלימודים מעניקים לבוגריהם כלים וידע המשפרים את רמתם המקצועית בהוראה וחינוך תוך העמקת הידע והקניית הכלים לתכנון פרוייקטים חינוכיים, בניית והערכת תכניות לימוד ועוד. 

לימודי תעודה בחינוך והוראה

 קורס מטפלות- מטפלים לגיל הרך, העובדים בגני הילדים ממלאים תפקיד חשוב במיוחד בחינוך ילדים, שכן המעון או הגן הם המסגרת החינוכית הראשונה שפוגשים הילדים. קורס מטפלות לגיל הרך מסמיך מטפלים ומטפלות לטיפול בגיל הרך תוך הקניית ידע טיפולי מעשי ועיוני ולימוד כל הדרישות החינוכיות, הסביבתיות והחוקיות. קיימים כמה סוגי הכשרות למטפלות, המקנים לבוגרים הסמכה שונה: קורס מטפלות סוג 1 מכשיר לטיפול בתינוקות ופעוטות מגיל לדיה ועד 3 שנים, וקורס מטפלות סוג 2 מהווה הכשרת המשך המסמיכה מטפלים לטיפול בילדים עד גיל 6.

קורס סייעות בגני ילדים- לימודי סייעות הם לימודי תעודה ממוקדים וקצרים המכשירים לטיפול בילדים תוך הקניית כלים להבנת הילדים ולעבודה בצוות. קורס סייעות מקנה ללומדים בו הבנה של המאפיינים ההתפתחותיים של ילדים בגיל הרך ושל הצרכים שלהם, וכן הכירות עם המרכיבים השונים של העבודה בגני ילדים. כמו כן הלימודים מעשירים את המשתתפים בתכנים המועברים לילדים במסגרת הגן כמו מסורות וחגים ואמנות, ומכשירים אותם לטיפול בילדים בהיבט הבריאותי והבטיחותי.

קורס התמחות באוטיזם-  לימודי התמחות באוטיזם ובעיות תקשורת מתאימים לאנשי חינוך ולמטפלים, ומטרתם להעניק להם את כל המידע והכלים לחינוך וטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי. תוכניות הלימוד השונות בתחום מעמיקות את הידע בנושאי אבחון וטיפול בסובלים מאוטיזם, ומפגישות את הלומדים בהם עם גישות שונות להתמודדות עם לקויות תקשרות וכלים לשילוב של הילדים במסגרות החינוכיות.

קורס מדריכי נוער בסיכון- תכניות ללימוד הדרכת בני נוער וקידום נוער בסיכון מעניקות למשתתפים בהם את הכלים לסייע לילדים ונוער להתגבר על קשיים ולשוב לתלם. במסגרת הלימודים נחשפים המשתתפים לגישות פסיכולוגיות וחינוכיות שונות ולומדים תכנים שונים הקשורים לחוק ומשפט סביב בני נוער, לטיפול ולהעצמה ועוד. הסטודנטים גם רוכשים כלים מקצועיים ואף מתנסים בהתמחות מקצועית.

קורס מדריכי קייטנות- מדריכי קייטנות הם הדמות החינוכית המרכזית שיפגשו הילדים במהלך חופשת הקיץ, ונדרשים מהם ידע ומקצועיות רבה כדי לבצע את עבודתם. לימודים בקורס מדריכי קייטנות יכשירו את המשתתפים בהם לעבודה עם ילדים ובני נוער תוך הקניית הכלים הנדרשים לכך- פיתוח כישורי הנהגה ודיבור מול קהל, הרחבת הידע בתחומי ההיסטוריה והתיירות וכן הכשרה למתן עזרה ראשונה בעת הצורך.