אם אתם מתחברים למקורות ולעולם הרוחני ומרותקים מנושאי הדת והיהדות או מעולם המיסטיקה אתם יכולים להפוך את זה למקצוע. בין אם אתם עוסקים בתחום רוחני ובין אם אתם רוצים להיכנס אליו, עומדות בפניכם מגוון אופציות ללימודים מרתקים ומעמיקים בתחום. רגע לפני שאתם פונים להכוונה תעסוקתית או ייעוץ לימודים, ריכזנו לכם כאן את כל מסלולי הלימוד הרלוונטיים בתחום:

מסלולי לימוד לתואר שני:

יהדות- תואר שני ביהדות מעניק לסטודנטים מבט מעמיק על היהדות על היבטיה השונים- דת, היסטוריה, תרבות, פילוספיה ועוד. התואר השני מאפשר לסטודנטים לבחור תחום התמחות מתוך מגוון תחומים, ביניהם: מקרא, תלמוד והלכה, תורה שבעל פה, תולדות ישראל ועוד. הלימודם לתואר שני ביהדות מתמקדים ומעמיקים בנושאי ההתמחות הנבחרים, מפגישים את הסטודנטים עם טקסטים ופרשנויות ומקנים להם כלים לפיתוח חשיבה עצמאית וביקורתית. בוגרי תואר שני ביהדות יוכלו לעוסק במקצועות חינוך והדרכה שונים וכן במחקר באקדמיה.

לימודי ארץ ישראל- לימודי ידיעת הארץ עוסקים בנושאים שונים הקשורים להיסטוריה, החברה והתרבות בישראל. תואר שני בלימודי ארץ ישראל יעמיק את ההבנה והידע של הסטודנטים על המדינה באספקטים רבים ומכשיר אותם לעיסוק במחקר. הלימודים מתייחסים לתחומי רוח וחברה שונים כמו היסטוריה, גיאורגרפיה, חברה ומדינה במהלכם יוכלו הסטודנטים לבחור להתמחות בתחום מסוים.

קורסים ולימודי תעודה

קורס יהדות- קורס יהדות נועד להעשיר ולהעמיק את הידע של משתתפיו על הדת וההיסטוריה היהודית, הפילוספיה שמאחורי האמונה היהודית, התרבות של העם היהודי בעבר ובהווה ועוד. לימודים אלו הם לימודי העשרה בעיקרם המפגישים את המשתתפים בהם עם עולם מרתק ומרחיב דעת.

קורס משגיחי כשרות- קורס השגחת כשרות מלמד את המשתתפים בו את הלכות הכשרות וכן ידע נרחב בתחום תהליכי ייצור המזון, זאת על מנת להכשיר משגיחים מקצועיים ומנוסים. תכנית הלימוד בתחום מוכתבת על ידי הרבנות הראשית, וכדי לעבוד כמשגיח כשרות יש לעבור את מבחני ההסמכה של הרבנות בסיום הלימודים. 

קורס מוהלים- לימודי מילה נועדו להכין את המשתתפים בהם לבחינות הוועדה הארצית המפקחת ולהפוך אותם למוהלים מוסמכים. הלימודים בקורס מוהלים משלבים בין הקניית ידע בתחום ההלכתי לבין הכשרה מעשית לביצוע ההליך הכירורגי.

קורס תקשור- לימודי תקשור הם לימודים מתחום המיסטיקה והרוחניות, המתמקדים ביכולת הרוחנית של בני אדם ליצור קשר עם ישויות שונות במימדים שונים. קורסי תקשור, מלמדים את המשתתפים בהם להיות קשובים לעצמם, ובשילוב עם תירגולים רוחניים שונים כמו מדיטציה ודמיון מודרך מעניקים להם ידע וכלים כדי לפתח את יכולות התקשור שלהם. 

קורס קלפי טארוט- לימודי טארוט מלמדים את המשתתפים בהם את מיומנות הקריאה בקלפים. לפי גישה זו, קלפי הטארוט- שעל כל אחד מהם איור שונה, מהווים שיקוף של מניעים פנימיים ולכן קריאה בקלפים ופענוח משמעותם יכולים לסייע לאדם להגיע לרמת מודעות גבוה ולקבל ייעוץ והכוונה. הלימודים בקורס טארוט מעניקים ידע רב על מהותם ופירושם של הקלפים השונים וטכניקות שונות לשימוש בהם לניבוי או מענה על שאלות שונות.