אם אתם טובים במספרים וחזקים בהתנהלות עם כסף, עוסקים בתחום כלכלי ושואפים להתקדם או מעוניינים להשתלב בעבודה בתחום - עומדים בפניכם אפיקים רבים להתמחות, התמקצעות והתקדמות בתחומי הכלכלה והחשבונאות. יעוץ לימודים או הכוונה תעסוקתית יכולים לעזור לכם להבין מהו המסלול המתאים עבורכם, אבל עוד קודם- כדאי שתכירו את האופציות הרבות ללימודים בתחום:

מסלולי לימוד לתואר שני בכלכה וחשבונאות

 כלכלה- לימודי תואר שני בכלכלה מעמיקים את הידע של הסטודנטים בתחומים כלכליים שונים ומקנים להם כלים ומיומנויות לעיסוק בכלכלה ומסחר וכן בייעוץ ומחקר בתחום. התואר השני בכלכלה מתאים לבוגרי תואר ראשון בכלכלה או במנהל עסקים וכן בתחומים קרובים אחרים, ומאפשר לסטודנטים בחירה בין מסלול עיוני לבין מסלול מחקרי הכולל הגשת תיזה ומאפשר המשך ללימדי דוקטורט.

בנקאות ושוק ההון- תואר שני בבנקאות ושוק ההון יחשוף את הסטודנטים למידע רב בתחום ויעמיק את ידיעותיהם בתחומים כלכליים שונים תוך התמקדות בתחום ההשקעות והקניית כלים לניהול סיכונים. התואר השני בשוק ההון ובנקאות מיועד לעוסקים בתחום ובעלי רקע כלכלי, ומשלבים בין לימודים עיוניים לתירגול מעשי והיכרות מעמיקה עם זירות המסחר המקומיות והגלובליות.

קורסים ולימודי תעודה 

השקעות בשוק ההון- לימודי ניהול השקעות בשוק ההון מקנים למשתתפים בהם ידע וכלי שיאפשרו להם לשפר את יכולות ההשקעה שלהם ולהביא לרווחים גדולים יותר. במהלך קורס השקעות הון ילמדו מגוום נושאים כלכליים תוך התמקדות בשוק ההון ובעולם ההשקעות, בין השאר יכללו הלימודים היכרות עם מושגים שונים ועם כלי ניתוח, אסטרטגיות מסחר שונות, ניהול תיקי השקעות, ייעוץ ללקוחות ועוד.

אג"ח- קורס איגרות חוב מעניק למשתתפים בו היכרות עמוקה עם המושג ודרכי השימוש בו, ויקנה להם ידע וכלים לביצוע עסקאות והשקעות בשוק ההון ולייעוץ. במהלך לימודי אג"ח ילמדו הסטודנטים על ההבדלים בין אג"ח ממשלתי לקונצרני ועל ההבדל בין אג"ח למניה, יכירו סוגי השקעות שונים ומגוון מושגים מעולם האג"ח ושוק ההון, תוך הבנת השיקולים והסיכונים שמאחורי ההשקעות ועוד.

מסחר במניות- לימודי אסטרטגיות מסחר מעמיקים את הידע של המשתתפים בהם בנושאי שוק ההון ומעניקים להם כלים ומימנויות להשקעה ולמסחר ארוך וקצר טווח במניות. הלימודים מאפשרים לסטודנטים היכרות מעמיקה עם מושגים רבים בתחום המסחר בבורסה והבנה של כדאיות המסחר והשיקולים השונים.

קרנות נאמנות- קורס קרנות נאמנות נועד להקנות למשתתפים בו את הידע והכלים להשקעה נכונה בשוק ההון. הלימודים משלבים בין ידע עיוני להתנסות מעשית ועוסקים בהיכרות עם סוגי קרנות שונים- קרנות כספיות, קרנות שקליות, קרנות אג"ח מדינה ועוד, לצד היכרות עם מושגים אחרים משוק ההון, תוך הבנת הליך ההשקעה ומתן הכלים לבחירת קרן הנאמנות הנכונה עבורכם, ניהול יומן עסקאות ועוד.

סוכני ביטוח- מטרתו של קורס סוכני ביטוח היא להכשיר אנשי מקצוע מומחים, אשר יעמדו בתנאי לשכת הביטוח ויעברו את הבחינות של משרד האוצר. הלימודים בתחום מעניקים לסטודנטים ידע נרחב בתחום הביטוח, לצד כלים ומיומנויות להתמודדות עם מצבים אמיתיים. הלימודים כוללים נושאים כלכליים כמו היכרות עם מושג ניירות הערך, חשבונאות והנהלת חשבונות, מימון, ססטיסטיקה ועוד, וכן התעמקות בנושאי הביטוח - ההיבט המשפטי של חוקים ודיני ביטוח, סוגי הביטוחים השונים, תפקידיו של סוכן הביטוח, קביעת סכום הביטוח ועוד.

שוק הפנסיה- לימודים בתחום הפנסיה ירחיבו את הכירות הסטודנטים עם הנושא, ויעמיקו את ידיעותיהם בתחום שוק ההון בכלל. במהלך קורס שוק הפנסיה ילמדו הסטודנטים מהי פנסיה, כיצד לקרוא דו"ח פנסיה, אילו אפיקי השקעה קימיים ומה אומר חוק הפנסיה. במהלך הלימודים תכירו מושגים שונים מעולם הפנסיה כמו חיסכון פנסיוני, קופת גמל, ביטוח מנהלים ועוד, ותבינו את השיקולים השונים הקשורים לבחירת קרן הפנסיה.

אנליסטים וניתוח דוחות כספיים- תפקידו של אנליסט הוא לייעץ ולהמליץ לאחרים על השקעות בשוק ההון. במהלך הלימודים בקורס אנליסטים יוכשרו המשתתפים בו לאמוד את שווין של חברות ולהעריך את הסיכונים שבהשקעה בהן. קורס אנליסטים יעניק לסטודנטים ידע רב על שוק ההון ויכיר להם מגוון מושגים מהעולם הפיננסי לצד כלים לניתוח של דוחות כספיים ולהערכת מצבן הפיננסי של חברות.

עדיין מתלבטים איזה תואר הכי מתאים לכם ללמוד? הכירו את Leap -  כלי חכם לבחירת מסלול קריירה בהתאמה אישית לאבחון חינם>>

הנהלת חשבונות- על מנת לעסוק בהנהלת חשבונות נדרשת תעודת מנהל חשבונות מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, לימודי הנהלת חשבונות מכינים את המשתתפים בהם ומכשירים אותם לעבודה על ידי הקניית ידע נרחב בתחום החשבונאות ואת הכלים והמיומנויות הנדרשים לעבודה בתחום. לימודי הנהלת חשבונות נחלקים לכמה סוגים-  קורסי הנהלת חשבונות מסוג 1 ומסוג 2 מעניקים לסטודנטים את הבסיס לעבודה בתחום וכוללים מגוון נושאים בתחום החשבונאות בכלל ובניהול חשבונות בפרט, בסופם יוכלו הסטודנטים לגשת למבחני התמ"ת ולקבל הכשרה לעיסוק בתחום. קורס הנהלת חשבונות מסוג 3 הוא קורס מתקדם המעמיק את ידעותיהם של המשתתפים בו ומתמקד בהנהלת חשבונות ממוחשבת.

חשבי שכר- לימודי חשבי שכר הם לימודים מתחום הנהלת החשבונות, המאפשרים למשתתפים בהם להתמחות ולהתמקצע בתחום חישוב השכר. הלימודים מקנים לסטודנטים ידע רב וכלים לביצוע חישובי שכר המותאמים לדרישות לשכת רואי החשבון בישראל. במהלך הלימודים יכירו הסטודנטים גם את ההיבטים המשפטיים של תחום השכר- מס הכנסה, ביטוח לאומי, ביטוח פנסיוני ודיני עבודה.

הנהלת חשבונות מעשית- קורס מעשי להנהלת חשבונות מאפשר למי שכבר למדו את הקורסים העיוניים ולבעלי רקע בכלכלה וחשבונאות להתמקצע בעבודה המעשית. הלימודים מתמקדים בתוכנות השונות בהן נעשה שימוש בתחום ומעניקים לסטודנטים הכירות מקיפה ומעמיקה עם כל אחת מהן. הלימודים הם למעשה לימודי תוכנות ניהול חשבונות והם נעשים על מחשב באופן מלא וכוללים תרגול מעשי רב בתוכנות השונות- תוכנות חישוב שכר, תוכנות המפיקות את תלושי השכר, תוכנות לארגון נתונים, וכן עבודה עם גליונות אקסל. בין התוכנות הנלמדות בקורס תמצאו תוכנות מוכרות כמו חשבשבת, Priority, SAP ועוד.

מנהלי גבייה והוצאה לפועל- תחום הגבייה וההוצאה לפועל משלב בין תחום החשבונאות לתחום המשפטים; קורס גבייה והוצאה לפועל מקנה למשתתפים בו ידע רב בתחומים אלו, על מנת להכשיר מנהלי גבייה מקצועיים הרשאים לבצע הליכי גבייה בארגון בו הם עבודים. בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי מנהלי גבייה ופקידי הוצאה לפועל ניתן למצוא נושאים כמו - דיני שטרות, מהות החיובים הניתנים לגבייה על פי דין בלשכת ההוצאה לפועל, חוק ומשפט בנושאי הוצל"פ, הליכי הגבייה ועוד. 

ביטוח רכוש-  קורס ביטוח רכוש הוא תת תחום של לימודי ביטוח, המתמקד בביטוח דירה ורכוש מפני נזקים ישירים ועקיפים. לימודים אלו מתאימים לבעלי ידע והשכלה בתחום הביטוח המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם ולהתמחות בתחום הספציפי. במהלך הלימודים ירכשו הסטודנטים ידע מקיף בתחום ביטוח הרכוש, הכולל סוגי נזקים שונים, ביטוח דירות, פוליסה לביטוח אש, אובדן רווחים, ביטוח רכוש בנסיעות לחו"ל, ביטוח ציוד אלקטרוני וציוד מכני הנדסי ועוד.

ביטוח תאונות- קורס ביטוח תאונות נלמד כחלק מלימודי ביטוח, הוא מתאים למי שכבר יש לו ידע בסיסי בנושאי ביטוח ונועד להכין את המשתתפים בו לחלק בבחינת ההכשרה הממשלתית העוסק בביטוח תאונות, וכן להעשיר ולהעמיק את הידע של סוכני הביטוח. במסגרת הלימודים יכירו הסטודנטים את עקרונות ביטוח הבריאות ואת הליך הגשת התביעה, הם יכירו את החוקים הנוגעים לביטוח בריאות ותאונות ואת פקודות הניזקין, יתוודעו לסוגי פוליסות שונים כולל אחריות כלפי צד ג', ביטוח לטסים לחו"ל, סוגי מחלות, מצבים בריאותיים וטיפולים אליהם מתייחס ביטוח תאונות ועוד.

חיתום רפואי- חיתום רפואי הוא תחום נוסף בלימודי ביטוח, העוסק בהכשרת אנשי מקצוע שתפקידם להעריך את מצבו הרפואי של המועמד לביטוח רפואי ואת הכדאיות לבטחו. קורס חיתום רפואי משלב ידע משפטי וביטוחי עם ידע רפואי, ובמהלכו ילמדו לצד ההיבטים המשפטיים גם אנטומיה ופיזילוגיה ברמה בסיסית, והיכרות עם מחלות ומצבים גופניים שונים כמו סכרת, סרטן, מחלות כרוניות שונות ועוד. לימודי חיתום רפואי מעניקים למשתתפים בהם את הידע העיוני והמעשי הנדרש לעבודה בתחום הביטוח והחיתום ומתמקדים בפיתוח היכולת של החתם להפעיל שיקול דעת ואחריות אישית.