מעצבים משלבים בין יצירתיות לבין פרקטיות והופכים מחשבה למציאות. אם אתם אנשים יצירתיים שמחפשים הסבה מקצועית ומעוניינים להשתלב בתחום העיצוב או אם אתם מעצבים המחפשים לימודים שיעמיקו את הידע שלכם ויאפשרו לכם להתקדם ולהתמקצע, קיימים מגוון תארים מתקדמים ומסלולי לימוד שיאפשרו לכם לעשות זאת.

רגע לפני שאתם פונים ליעוץ לימודים או הכוונה תעסוקתית, ריכזנו עבורכם כאן את כל האופציות ללימודי תואר שני וללימודי תעודה בתחום העיצוב:

מסלולי תואר שני בעיצוב:

עיצוב תעשייתי- תואר שני בעיצוב תעשייתי נועד להכשיר מעצבים איכותיים ומקצועיים, שהם גם יזמים המובילים צוותים ומנהיגים שינויים בעולם העיצוב. התכניות ללימודי עיצוב תעשייתי לתואר שני הן לרוב מגוונות מאוד וכוללות, מעבר להעמקת הידע בעיצוב עצמו, גם הקניית ידע בתחומי הכלכלה והעסקים, בטכנולוגיות מתקדמות ובהיבטים חברתיים הקשורים לעיצוב. במהלך התואר ילמדו הסטודנטים את השפה המקצועית של התעשייה בארץ ובחו"ל, יעמיקו את ידיעותיהם בתחומי העיצוב השונים, ילמדו קורסים בשיווק, ניהול מותג, יזמות בעיצוב, ניהול קריאטיב ועוד. בישראל קיימות מספר תכניות שונות ללימודי תואר שני בעיצוב תעשייתי אשר מציעות לסטודנטים תחומי התמחות שונים, וחלקן אף מתמקדות בעיצוב לתעשיות ספציפיות. בחלק מהמוסדות ניתן ללמוד במסלול מחקרי הכולל הגשת תיזה ומאפשר המשך ללימודי דוקטורט ובחלק קיים רק מסלול עיוני. בנוסף ישנן מכללות שמציעות קורסים ומסלולי לימוד לתעודה בתחום ללא תואר אקדמי. 

עיצוב משולב- תואר שני בעיצוב משולב מתאים למעצבים מנוסים, אמנים, מהנדסים ואדריכלים המחפשים אפיק לפיתוח הקריירה ולהתקדמות, ומטרתו להעניק להם ידע אקטואלי בתחום העיצוב, להקנות להם כלים חדשים בתחומי העיצוב השונים ולפתח אצלם מיומנויות חדשות שיעזרו להם להתקדם, ליזום, לחדש ולהפוך למנהלים ולאנשי מקצוע מובילים בתחומם. התואר השני בעיצוב משולב מורכב מלמידה עיונית ותאורטית לצד התנסות מעשית מגוונת.

קורסים ולימודי תעודה

עיצוב פנים- קורס עיצוב פנים משלב בין נושאים טכנולוגיים לאמנותיים ומלמד את הסטודנטים את עקרונות העיצוב והאדריכלות, תוך התייחסות לצרכים השונים שהחלל המעוצב צריך לענות עליהם והיכרות עם חומרים שונים, תוכנות וכלי עבודה רלוונטיים. הלימודים כוללים התייחסות לתורות עיצוביות שונות ולעיצוב חללים שונים (בתים, משרדים וחללי עבודה ועוד), ומכשירים את בוגריהם לעבודה בתחום.

עיצוב אתרים- לימודי עיצוב אתרי אינטרנט משלבים בין ידע טכני בעבודה עם תוכנות ופלטפורמות שונות לבניית ואפיון אתרים לבין ידע בעיצוב גרפי וכלים לעיצוב אתר המותאם לקהל היעד. קורס עיצוב אתרים יקנה לבוגריו תפיסה חזותית וילמד אותם את כל תהליך עיצוב האתר משלב האפיון ועד לבניית האתר בפועל.

הדמיה דיגיטלית- מטרתו של קורס הדמיה דיגיטלית הוא להכשיר את בוגריו לעבודה עם התוכנות הנפוצות להדמיה תלת מימדית, המאפשרות ליצור מודלים עיצוביים תלת מימדים המציגים כיצד יראה העיצוב ומאפשרים ניסוי ומשחק עם העיצוב עד להגעה לתוצאה הרצויה. עיקר הלימודים בתחום זה מתמקדים בעבודה מעשית על המחשב והתנסות בתוכנות השונות, אך בנוסף לומדים הסטודנטים להדמיה דיגטלית גם מבוא לאנימציה ממוחשבת, מושגי יסוד בגרפיקה ובהדמיה תלת מימדית, הנפשה ועוד.

עיצוב תאורה- לימודי עיצוב ותכנון תאורה מקנים לבוגריהם את הכלים לעיצוב תאורה למגוון חללים. במהלך הקורס יחשפו הסטודנטים למגוון נושאים סביב עולם התאורה- תאורת חוץ, סוגי מנורות, מדידת אור, יסודות בחשמל ועוד, וכן יתנסו בשרטוט והכנת מפרטים טכניים ובעבודה עם יישמוי מחשב שונים.

 סטיילינג- לימודי סטיילינג מאפשרים לסטודנטים להכיר מקרוב את עולם האופנה, להתוודע לטרנדים שונים ולהפוך לסטייליסטים מקצועיים שיודעים להתאים לכל לקוח את הסטייל שמתאים לו. קיימים כיום קורסים רבים בתחום המתמקדים בנושאים שונים תחת תחום הסטיילינג, כולל סטיילינג לצרכים שונים וכן לאוכלוסיות ומגזרים שונים. הלימודים בתחום מפתחים ומעודדים יצירתיות ומקוריות ומשלבים לצד ידע עיוני תרגולים ועבודה מעשית רבה, המאפשרת לבוגרים לצאת לשוק עם תיק עבודות מגוון.

עיצוב נעליים- לימודי עיצוב נעליים מתמקדים בפריט האופנתי והפרקטי החשוב, על כל האספקטים הכרוכים בעיצוב נעל. במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים על חלקי הנעל ובנייתם, ירכשו מיומנות בפיתוח גזרות, תכנון ורישום, ילמדו לעבוד עם חומרים שונים, לתפור ולהרכיב את חלקי הנעל ועוד. במהלך הלימודים יתנסו הסטודנטים בטכניקות עיצוב שונות ויעבדו על פרויקטים אישיים.

עיצוב תיקים ואביזרי אופנה- לימודי עיצוב תיקים ואביזרי אופנה מעניק לבוגריו ידע תיאורטי ומעשי מקיף, הכולל עיצוב מוצר, איור דגמים, הוצאת גזרה ובניית גזרות, היכרות עם חומרים ועבודה עם חומרים שונים, שיטות תפירה, תכנון תהליך ייצור ועוד. בוגרי הקורס יצאו עם ידע מקיף וניסיון מעשי שיאפשרו להם ליצור תיקים ואקססוריז אופנתיים ולבטא את סגנונם האישי.

הום סטיילינג- לימודי הום סטיילינג עוסקים ב"הלבשת הבית" ומעניקים למשתתפים בהן ידע בסיסי בתחום העיצוב בדגש על עיצוב פנים, ומקנים להם ידע וכלים לעבודה בתחום. הסטודנטים לומדים עקרונות בעיצוב, ריהוט, תאורה, שימוש בצבע, איבזור הבית, שימוש בטקסטיל ועוד, מתמחים בעיצוב חללי הבית השונים, מטבח, אמבטיה וחדרים ומתנסים בהלבשת בתים באופן מעשי.

עיצוב אירועים- בין אם מדובר בחתונה, השקה או אירוע חברה- למעצבי אירועים יש חלק נכבד ביצירת האווירה הייחודית של האירוע. לימודי עיצוב אירועים מקנים למשתתפים בהם ידע, כלים ומיומנויות בתחום העיצוב וכן בתחומי הניהול והשיווק. במהלך הלימודים יכירו הסטודנטים מושגים בהפקת אירועים, תהליכי תכנון ועקרונות עיצוביים, הם ילמדו לעבוד עם תאורה וצבע, ויתמחו בנושאים ספציפיים כמו שזירת פרחים, עיצוב חופה, תכנון אירועי קונפסט ועוד.

צורפות ועיצוב תכשיטים- לימודי צורפות ועיצוב תכשיטים משלבים בין תכנים עיוניים לבין התנסות מעשית ומקנים לבוגריהם את הכלים לעצב וליצור תכשיטים שונים. במהלך הלימודים יכירו הסטודנטים חומרים שונים וירכשו מיומנויות בעבודה בטכניקות שונות.

פנג שוואי- פנג שוואי היא תורה סינית לעיצוב פנים המאמינה כי לעיצוב חללי הבית השפעה על מאפיינים שונים בחיי האדם כמו בריאות, זוגיות ופרנסה. הלומדים בקורס פנג שוואי יכירו את עקרונות השיטה וילמדו כיצד ליישם אותם בבואם לעצב את חללי הבית, הם ילמדו כיצד למקם רהיטים וחפצים בבית על מנת ליצור הרמוניה, איזון וזרימה טובה בחלל הפנימי.

עיצוב רהיטים- לימודי עיצוב רהיטים מקנים לסטודנטים ידע כללי בתחום העיצוב לצד כלים ומיומנוית הנדרשות לעבודה כמעצבי רהיטים מקצועיים בעלי הבנה פונקציונלית ואסתטית של התחום. במהלך הקורס ילמדו המשתתפים על חומרי גלם, תקנים, ארגונומיה של רהיטים שונים, יתנסו בשימור ושיחזור רהיטים ועוד.

עיצוב חללים מסחריים- חלל מסחרי הוא כל אזור הנועד לשמש מטרות מסחריות בין אם מדובר בקניון, חנות דוכן או תערוכה. לימודים בקורס עיצוב חללים מסחריים יקנו לבוגריהם ידע נרחב וכלים מעשיים לעיסוק בתחום, החל מעקרונות עיצוביים, דרך ארגונומיה, שימוש בתאורה, תקני בטיחות, שימוש בטכנולוגיות וחומרים שונים ועוד. בנוסף משלבים הלימודים גם נושאים מתחום המסחר והעסקים כמו בניית תדמית לעסק, וכן נושאי עיצוב ספציפיים כמו עיצוב במה, עיצוב חלונות ראווה, עיצוב תערוכות ועוד.

עיצוב חלונות ראווה-  חלון הראווה הוא אמנם חלק מהחלל המסחרי, אבל יש לו חשיבות גדולה שכן הוא מציג את תדמית החנות ואמור למשוך לקוחות פוטנציאליים לתוכה. קורס עיצוב חלונות ראווה מאפשר למעצבים להתמקצע בתחום זה ובין התכנים הנלמדים בו, נוסף על תכנים עיצוביים, נלמדים גם תכנים הקשורים ליחסי ציבור ושיווק. 

עיצוב צעצועים ופיתוח משחקים- קורס עיצוב צעצועים ופיתוח משחקים מקנה לבוגריו ידע נרחב ואת הכלים הנדרשים כדי לעסוק בתחום. במהלך קורס ילמדו הסטודנטים על תהליך ההמצאה של משחקים, על ההיבטים החינוכיים בעיצוב צעצועים, על תווי התקן והבטיחות ויכירו פיתוחים טכנולגיים, תוכנות וטכניקות שיסייעו להם בתכנון ועיצוב הצעצעועים השונים.

נגרות ועיצוב בעץ- לימודי עיצוב בעץ כוללים בתוכם את מגוון המיומנויות הנדרשות לעבודה בעץ- חריטה, גילוף, פיסול, יצירת אומנות בעץ וכן בניית, שיפוץ ושיחזור רהיטים, עיטור חפצי עץ, מסגור, צריבה על עץ, צביעת עץ ועוד. לימודי נגרות ועיצוב בעץ כוללים גם את העבודה הבסיסית עם עץ- שיוף, ניסור והרכבה, היכרות עם סוגי עץ שונים ועם חומרי עבודה נוספים, וכן לימודי שרטוט באופן ידני וממוחשב והתמחות בנושאים שונים כמו יצירת בובות, פסלים וחפצי נוי.

עיצוב בזכוכית- לימודם בקורס עיצוב בזכוכית יעניקו לבוגריהם את הידע, הכלים והטכניקה לעיצוב כלי בית וכלי נוי, תכשיטים ועוד. בין היתר לומדים הסטודנטים בקורס טכניקות לחיתוך זכוכית והלחמתה, להתכה ועיצוב מחדש של הזכוכית, עבודה בתלת מימד, יצירת עיצובים מבוססי פסיפס ועוד.

סידור פרחים- סידורי פרחים ושזירה מהווים תחום פופלארי במיוחד בעיצוב במיוחד בכל הנוגע לעיצוב אירועים, אך לא רק. לימודי סידור פרחים מאפשרים למשתתפים בהם היכרות עם פרחים שונים ועם טרנדים עולמיים בתחום ומקנים כלים מעשיים לעיסוק בתחום, בין הנושאים הנלמדים ניתן למצוא- יסודות סידור צבעים, סידור פרחים לאירועים, עיצוב שולחנות, עיצוב זרי כליה, אריזת סידורים וכן טיפול נכון בפרחים.