תחת תחום הבריאות ניתן למצוא מסלולי לימוד במגוון תחומים בריאותיים, טיפוליים ותומכי רפואה, אשר אינם עוסקים בריפוי באופן ישיר ושאינם מצריכים תואר במדעי הרפואה. אם אתם מסורים, אחראיים ועוסקים בתחומי הבריאות והטיפול או מתעניינים בהם הגעתם למקום הנכון.

אם אתם מחפשים מסלול לימודים או הסבה מקצועית בטח שקלתם יעוץ לימודים או הכוונה תעסוקתית, רגע לפני אנחנו ממליצים לכם להציץ על הרשימה כאן, שמרכזת את המסלולים העיקריים ללימודי תעודה מקצועיים בתחומי הבריאות:

הדרכת עזרה ראשונה- עזרה ראשונה נחוצה בכל מצב ומסגרת, ופעמים רבות היא קריטית ומצילת חיים. קורס מדריכי עזרה ראשונה מעניק למשתתפים בו את כל הידע על הגשת עזרה ראשונה- החייאה, טיפול בפציעות קשות וקלות מסוגים שונם ועוד, לצד הכלים והידע הנדרשים כדי ללמד ולהדריך אחרים בתחום.

סייעות שיניים- סייעי השיניים (אסיסטנטים) אחראים על תפקידים שונים במרפאת השיניים כמו הכנת חומרי העבודה הדנטליים, צילומי שיניים וניהול המרפאה. לימודי סייעות שיניים הם לימודי תעודה פרה-רפואיים המכשירים את המשתתפים בהם לעבודות העזר במרפאות השיניים, בשונה מלימודי שיננות- לימודים אלו אינם מסמיכים לביצוע פעולות רפואיות.

שיננות- השיננות היא תפקיד רפואי המתמקד בבריאות והיגיינת הפה, ובעיקר ברפואה מונעת. קורס שיננית מקנה למשתתפים בו את הכלים והידע המכשירים אותם לטיפול, הדרכה והסברה בנושאי בריאות הפה. זהו מקצוע רפואי שהכשרתו אורכת כשנתיים, משלבת לימודים מעשיים ועיוניים, וכוללת לימודי רפואת שיניים קלינית, רפואת שיניים קהילתית, פתולוגיה של הפה,  וכן הכשרה מעשית בביצוע צילומי רנטגן ובדיקות שונות. הבוגרים מוכשרים גם למתן מגוון טיפולים - ליטוש שחזורים, רישום ממצאים, ביצוע , גהות הפה, לקיחת מטבעי לימוד, טיפול במתרפאים אורתודונטיים ועוד, ובנוסף מתנסים בהדרכה קהילתית ובטיפול באוכלוסיות שונות.

נהיגת אמבולנס- נהגי אמבולנס אחראים לא רק על הנהיגה עצמה אלא גם על תפעול של הצוות באירועי חירום, לכן קורס הכשרת נהגי אמבולנס מעניק למשתתפים בו הכשרה מלאה הן בנהיגה והן במתן עזרה ראשונה וברפואת חירום. במהלך הלימודים יוכשרו הנהגים לנהיגת חירום - כולל קבלת החלטות בשטח בזמן אמת, חוקי תעבורה ועוד. הם ילמדו על תפעול ותחזוק מכשיר רפואי, יקבלו ידע מקיף ברפואת חירום הכולל לימודי אנטומיה ופיזיולוגיה, החייאה, מתן עירויים, טיפול בטראומות ועוד, וכן ילמדו כיצד לנהל צוותים רפואיים.

חובש- קורס חובשים מכשיר ומסמיך את המשתתפים בו להגיש עזרה ראשונה בכל מקרה חירום רפואי. במסגרת הלימודים מוכשרים החובשים לטיפול בפציעות ופגיעות שונות, לבצע החייאה, להעריך מצב של פצוע ועוד. הלימודים כוללים מגוון נושאים מתחום הרפואה כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, גניקולוגיה, טפול בדימומים, קיבוע שברים ועוד.
 
ניטור קליני-  קורס ניטור קליני-  CRA)  Clinical Research Associate) מכשיר את המשתתפים בו לניהול מחקר קליני, תוך היכרות עם הנהלים הבינלואמיים והישראלים לביצוע ניסויים. לימודי ניטור קליני מכשירים אנשי מקצוע שתפקידם לתאם בין כל הגורמים הקשורים לארגון המחקר- חברות תרופות, משרד הבריאות, החוקרים והמשתתפים במחקר. בין הנושאים הנלמדים בקורס - מושגי יסוד במחקר קליני, שימוש במוניטור, מבוא לרפואה, מידענות קלינית אתיקה רפואית ועוד.
  
הידרותרפיה- הידרותרפיה פירושה טיפול במים, וכשמה כן היא שיטת טיפול המשלבת בין טיפול פיזיותרפי לבין מים. השיטה נועדה לטפל במגוון סימפטומים ומחלות ביניהן פריצות דיסק ופציעות, מחלות ניווניות, הפרעות ומחלות הנובעות מצבים נפשיים כמו לחץ וחרדה ועוד. לימודי הידרותרפיה משלבים נושאים טיפוליים ורפואיים שונים כמו פסיכולוגיה שיקומית, אנטומיה, ניורולוגיה ואורתופדיה בסיסית, יחד עם הכשרה מעשית בטיפול במים, מיומנויות שחייה, השפעת המים על הגוף ועוד.