זהו זה, אתם אומרים לעצמכם, הפעם זה הסוף - הגיע הזמן להניח את הסיגריה מאחוריכם ולהפסיק לעשן. אם אתם באמת בעניין ולא סתם מעבירים את הזמן עד הקופסה הבאה, הנה כמה שיטות שעשויות לסייע לכם להתגבר על ייסורי הגמילה.

אלירז שדה (תמונת AVI: האח הגדול)
"אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה!" | תמונת AVI: האח הגדול

מכון "אברהמסון" לגמילה מעישון מציע לכם שיטת ביו-אנרגיה שמבוססת על אנרגיית הגוף. כך לדוגמה, נוגע המטפל בראשו ובכתפו של המטופל, ונותן לו להחזיק שני גבישי קוורץ. הטיפול, כך נטען, מכוון לאזורים שמזהים כימית את הניקוטין, והאנשים שיוצאים ממנו חווים תחושה של דחייה מריח של סיגריות. אומרים שמספיק טיפול אחד כדי להיגמל אבל יהיו מוכנים לספק לכם שם כמה שרק תרצו, תמורת 1800 שקל.

לפי שיטת "פרידום", הפיתרון קצת פחות מיידי אלא דווקא טמון בתהליך ממושך וליווי צמוד ש"מקנה לך כלים להבין שאתה לא בן אדם מעשן". במסגרת השיטה תתבקשו לרסס לעצמכם מתחת ללשון תרסיס מיוחד עשוי צמחי מרפא חמישה ריסוסים ביום, ותיהנו מחונכת צמודה, זמינות מקסימלית ואפילו ביקורי בית במקרי חירום. כל זאת ועוד הרבה למשך שלושה שבועות ובעלות של 1300-1800 שקל.

טיפול אלטרנטיבי נוסף הוא הדיקור הסיני הרגיל והטוב: כמה מחטים באוזן ובראש, טוענים מפיצי הבשורה הסינית, וחוש הטעם של הנדקר משתנה בדרגה כזו שסיגריה, מבחינתו, מאבדת את טעמה הממכר. טיפול שכזה מתקיים פעמיים בשבוע אחד ויכול אף להמשך שישה שבועות, ויגבה מכם בין 90 ל-200 שקל.

אם אתם אנשים של מילים, אוצו לחנויות הספרים ורכשו לכם את "הדרך הקלה להפסיק לעשן" של אלן קאר, שכבר נמכר במיליוני עותקים ברחבי העולם. ואם אתם בעניין של לחלוק רגשות מול קבוצה של זרים, השתתפות בשבעה מפגשים סגורים בחדר אחד עם מכורים נוספים תעלה לכם 350-500 שקל.

פתרונות קצת יותר חומריים

סיגריה אלקטרונית, המורכבת מסוללה נטענת ופומית שמוציאה אדים דמויי עשן, שתספק את הקיבעון האוראלי שלכם - 1200 שקל.
מדבקה הנדבקת לעור חשוף ונותנת מענה לצורך בניקוטין (כמות המספיקה לשבוע) - 97 שקל.
30 יחידות של גומי לעיסה בתחליף לניקוטין - 51 שקל.
משאף ניקוטין דמוי סיגריה העשוי מפלסטיק - 125 שקל.
טבליות "זייבן" שניתנות במרשם רופא בלבד (כמות המספיקה לחודש) - 450 שקל.