אין תמונה
גם אתם יכולים לעשות שפגאט הפוך - הכל בא מאהבה

פרסאד רנגנקאר החל את מסעו בעולם היוגה עוד בהיותו נער. הוא למד בבתי הספר של שיבננדה וקאיוליאדאם עם מורים בהרי ההימלאיה ועם השנים פיתח שיטה משל עצמו - פרסאד יוגה - שבמסגרתה הוא מעביר את הרבדים השונים של היוגה בצורה ברורה הניתנת ליישום בחיי היומיום.

בבסיס השיטה קיימים שלושה שלבים עיקריים: קבלה עצמית, העצמה עצמית, התפתחות עצמית.

קבלה עצמית – תהליך הקבלה העצמית מתבצע באמצעות תרגול ה"התא יוגה", ששם דגש על מודעות לנשימה, הגוף והנפש. תרגילי המודעות והמדיטציה מייצרים קבלה ואהבה עצמית, משחרים חסימות אנרגטיות ומייצבים את הנפש. בעיצומו של תהליך הקבלה העצמית, המתרגלים הולכים ומרגישים יותר ויותר בטוחים בעצמם, מועצמים פיזית ונפשית ומוכנים יותר להתמודד עם אתגרי החיים.

העצמה עצמית –  בשלב הזה תרגול ההתא יוגה מגיע לרמות עמוקות יותר. המודעות העצמית גוברת והמדיטציה הופכת לתהליך מהנה. ככל שתהליך ההעצמה העצמית מתקדם, כך גם האהבה העצמית תתגבר ותתפוס מקום קבוע בלב המתרגלים.

התפתחות אישית - תהליך שבו האינדיבידואל נמצא במצב מתמיד של איזון וקבלה, ללא קשר להשפעות חיצוניות. הביטחון העצמי מסייע לתהליכי חשיבה נכונים והכרה בכך שהאושר אינו תלוי בדבר מלבד עצמנו, ובכך מאפשר לנו להתמודד עם אתגרי החיים באופן המוצלח ביותר.

את שלושת העקרונות הללו מעביר פרסאד תוך כדי תרגול אסנה, פרנהימה, טכניקות ריכוז, יוגה נידרה ושיחות על הפילוסופיה של היוגה.

פרסאד אינו מעוניין "למתג" את עצמו כממציא שיטה חדשה. לדבריו, הוא לא המציא שום דבר חדש - יוגה היא כלי להכרה עצמית, ושיטתו היא מכלול כל הדברים שלמד במהלך השנים בחייו היוגיים. פרסאד יוגה משלבת עקרונות מיוגה התא, מדיטציות, אהבה ללא תנאי וכניעה. כל אלו, הוא טוען, מובילים אל חיים מאושרים ומלאי סיפוק.

אין תמונה
פרסאד יוגה. הריקוד מתחיל בתוכנו

בסוף חודש יולי יתארח פרסאד רנגנקאר בסטודיו "נעים" (סלמה 46, ת"א) ויעביר מספר סדנאות ללימוד שיטתו. הסדנאות יועברו בשפה האנגלית ויחולקו לפי רמות קושי: 25.7, שבת, 10:00-14:00 - פתוח לכולם; 27.7, יום שני, 10:00-14:00 - מתקדמים ומורים בלבד;  3.8, יום שני, 10:00-14:00 - מתקדמים ומורים בלבד.

מחיר הסדנאת הוא 120 ש"ח למנויי הסטודיו וחברי ארגון מורי היוגה ו-150 ש"ח לקהל הרחב בהרשמה מוקדמת. לפרטים והרשמה: 03-5188998.

סדנת יוגה: תנוחת הצפרדע שתכניס אתכם לשאנטי ותגביר לכם את התפקוד המיני

אה, ויש גם כאלה שמשתמשים ביוגה כדי להגדיל את הפוריות