יש אלוהים?
כן. יש מישהו שמסובב את הדברים כמו שהם צריכים לקרות. יש לו תסריט. הגעתי להכרה הזאת לפני ארבע חמש שנים, אבל התחלתי להאמין בזה חזק אחרי שלמדתי בבית ספר. קראתי ספרים כמו "אל תשלח ידך אל הנער" של הרב לאו, ספר מאוד חזק, ששינה לי כמה דברים.

אין תמונה
מניח תפילין כל בוקר. עידן עמדי

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
שתהיה הרבה בריאות למשפחה, זה הכי חשוב. ובאופן כללי, שיסובב את הדברים הכי טוב בשבילנו - לא בהכרח מה שאנחנו רוצים, אלא מה שטוב לנו.

תמורת איזה סכום תסכים להמיר את דתך?
אין סיכוי.

איך נראית השבת שלך?
כיף, חברים, מנוחה, שקט. הולך לחברים, קורא הרבה, מתנתק מכל השטויות. אני שומר שבת לגמרי. ההורים שלי לא שומרים אבל הם התחילו לעזור לי, למשל הם שמו בבית פלטת שבת.

בין שולי רנד לגל אוחובסקי

אתה אדם רוחני?
כן. אני אדם מאמין מאוד, מניח תפילין בבוקר, שומר שבת, השתדלתי עכשיו ללכת לסליחות. זה לא הלך לי כי לא הייתי כמעט לא בבית, אבל זאת הכוונה.

מי המורה הרוחני שלך?
אין כזה.

אז מי האיש שהכי השפיע עליך?
למדתי בעיקר מספרים ודברים שאספתי לעצמי.

מי האדם הכי רוחני שאתה מכיר?
שולי רנד. הוא בן אדם שהמגבעת והזקן לא הרחיקו אותו מבני האדם. הוא בן אדם נטול פוזה. הייתי בהופעה שלו, והוא גורם לאנשים לרצות לחזור בתשובה - וזה לא שהוא מחפש להחזיר אנשים בתשובה.

מי האדם הכי לא רוחני שאתה מכיר?
(צוחק) גל אוחובסקי.

מתי אתה מאבד אמונה?
אני משתדל שלא לאבד אמונה. לפעמים, בעיקר באזכרות ואירועים כאלה, זה מבאס אותי. אבל אני משתדל להסתכל על הדברים בגדול, ולא על הרחמים העצמיים שלי .

יש לך קמע או אמונה טפלה?
לא.

זהירות, פילים

עידן עמדי ואמא (צילום: אורטל דהן)
לא לוקח ללב יותר מדי. עם אמא בגמר | צילום: אורטל דהן
מתי השתנו לך החיים?
בשירות הצבאי הבנתי הרבה דברים, קיבלתי פרופורציות. אתה פתאום מבין מה חשוב ומה פחות, ממה צריך להיות בבאסה וממה אסור להיות בבאסה. גם במהלך "כוכב נולד" ראו שלא כזה מפריע לי מה השופטים אומרים. מבחינתי זו בסך הכל זו תכנית מוזיקה. הרי הכל לטובה, אני שמח שהגעתי למקום השני. בכלל לא ציפיתי להתקבל לעונה, אז כל דבר זה הישג גדול.

איזה תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
אני רוצה להיות פחות אדיש, שיהיה לי יותר אכפת מדברים. אני אדם שזורם, אבל לפעמים אנשים קרובים מתבאסים מזה. למשל כשהיה לי ביצוע לא טוב בתכנית, אנשים שאלו אותי "למה בחרת דווקא בשיר הזה", ואני אמרתי שהכל לטובה ולא התרגשתי. זה מפריע לאנשים.

איזה ספר, סרט או מוזיקה מעוררים בך השראה?
"מכתבי יוני". אתה רואה איך אדם התחיל כמדריך בצופים, ולאט לאט הפך להיות אדם גדול שכולם רוצים להיות כמוהו. בסוף הספר, כששמעון פרס מספיד אותו, אתה מבין כמה דברים הוא עשה. הלוואי ואני אהיה חצי מהציפורן שלו ברגל.

מה היית בגלגול הקודם?
ב"כוכב נולד" תמיד אמרו לי שאני פיל בחנות חרסינה. כנראה זה תיקון על מה שעשיתי בגלגול הקודם.

>> לשי גבסו כוכב נולד דווקא הפכה את החיים. שאלון רוח