שלומי קוריאט (צילום: פיני סילוק,  יחסי ציבור )
"לפני התפקיד של אבי הטחול התלבטתי אם בכלל להמשיך במקצוע". שלומי קוריאט | צילום: פיני סילוק, יחסי ציבור
הוא רקד עם כוכבים והפך ל"אבי הטחול" ב"הבורר" וכעת גם לשחקן כדורגל מקצועי (בערך) ב"גולסטאר" – אבל כל זה לא מספיק לשלומי קוריאט: נוסף לקריירת המשחק המצליחה שלו, הוא חוזר לבמה במופע סטנד אפ חדש. קוריאט, אם הספקתם לשכוח, היה חלק משלישיית פרוזאק המצחיקה, בה היו חברים גם יובל סמו ואופיר לובל. מאז הוא יצא לדרך עצמאית והפך להיות אומן מוכר, מצחיק ומצליח בזכות עצמו. מה הוביל אותו לשם? הרוח, איך לא.

יש אלוהים?
"בוודאי. לא היתה התלבטות אף פעם. זה משהו שגדלתי איתו, זה משהו שאני יודע, אני מרגיש שהוא איתי לכל אורך הדרך, אני יודע שהוא הציל אותי ושומר עליי".

מתי לאחרונה היה לך דיבור איתו?
"יש לי דיבור איתו בכל בוקר. אני קם, מניח תפילין ומבקש, ורק אז יוצא מהבית לעבודה".

מתי השתנו לך החיים?
"כשקיבלתי את התפקיד של 'אבי הטחול'. לפני כן היתה לי תקופה פחות טובה מבחינה מקצועית: לא ידעתי אם להמשיך במקצוע או לא והיו לי המון התלבטויות. אחרי אודישנים ארוכים הודיעו לי שקיבלתי את התפקיד וזה פתח לי המון דברים אחרים, לשמחתי. מעבר לזה, החיים שלי השתנו כשהתחתנתי – זה הרגע בו התחלתי לשחרר ולהבין יותר, והפכתי אדם חיובי יותר ושלם יותר".

מי האיש שהכי השפיע עליך?
"האנשים שהכי השפיעו עליי, באופן טבעי, הם ההורים שלי כי בעצם הם אלה שגידלו וכיוונו אותי, אבל חוץ מהם, מי שהשפיע עליי גם באופן אישי וכתוצאה מכך גם באופן מקצועי הוא רבי נחמן. אני איש מאמין ואני מאוד מתחבר רוחנית לדרך של רבי נחמן ומושפע ממנו, כי דרכו אומרת: 'תשאף ליותר – אבל תהיה מבסוט ממה שיש, תשמח ממה שיש'. נתקלתי בתורתו של רבי נחמן באקראי לפני כעשר שנים, כשנתקלתי בחסיד שלו שעמד ברחוב וחילק פלאיירים. ברוב הפעמים שנתקלתי בו פשוט תרמתי ומעולם לא קראתי את הפלאייר שהוא נתן לי, ואז, כשהייתי בתקופה לא טובה קראתי והתעמקתי בו. זה האיר לי הרבה דברים, הפכתי חיובי יותר ועברתי שינוי מחשבתי שהוליד הרבה דברים טובים. מקצועית, גדלתי על זאביק רווח וג'רי לואיס, שני קצוות שונים מאוד שאני מוקיר, מעריך ורוצה להיות".

שלומי קוריאט מתוך ההצגה (צילום: יוסי צבקר,  יחסי ציבור )
"אני צריך סיפוקים מידיים וזה לפעמים מלחיץ אותי". מתוך ההצגה פרח השכונות | צילום: יוסי צבקר, יחסי ציבור

איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"זה מצחיק כי בדיוק התעמקתי בזה לפני כמה ימים כשראיתי עם הילד סרט על גיבורי-על והתחלתי לחשוב: מה אני הייתי רוצה להיות? הגעתי למסקנה שאני רוצה שילוש מנצח של כוחות: הייתי רוצה לדעת לעוף, להיות האיש הכי חזק בעולם וגם - ליצור דברים מאפס, יש מאין. כן, אני הולך על גדול!".

יש לך קמע? אמונה טפלה?
"אני מסתובב עם חמסה באוטו או על מחזיק המפתחות, עושה טפו טפו טפו וחמסה לאנשים בפנים בלי בושה. יש לי גם אמונה חצי טפלה: אני חייב להסתובב עם כסף בכיס. למה? כי אם יש לך כסף בכיס זה מזמן אליך שפע – את יכולה לנסות אבל את צריכה להאמין בזה. זה משהו שהנומרולוג שלי אמר לי פעם ומאז אני מיישם".

אתה מאמין בתורות מיסטיות כגון אסטרולוגיה ונומרולוגיה?
"אני מתייעץ עם הרב שלי לפי התורה והקבלה והאמונה בבורא עולם, וגם עם הנומרולוג שוקי גבאי. קיבלתי מהם עצות טובות אבל לא נדבר עליהן כאן, כי בלי עין רע. יוצא לי להתייעץ איתם לא מעט, כל פעם שיש שאלה שהיא הרת גורל מבחינתי אני מתייעץ. שוקי הוא חבר שלי אז אני מרים לו טלפון פשוט, עם הרב שלי זה נעשה בעניינים ממש כבדי משקל, וזה קודם כל מה שהוא אומר. שניהם עוזרים, מייעצים ונותנים דברי תבונה ועם זה אני מקבל החלטה".

איזו תכונה היית רוצה לשנות בעצמך?
"חוסר סבלנות. אני בחור שצריך סיפוקים מידיים וזה לפעמים מלחיץ אותי וגורם לי לעשות דברים פזיזים. אני בהחלט עובד על זה וזה פחות בולט אצלי מבעבר, אבל הייתי רוצה להיות יותר נינוח".

איך נראית השבת שלך?
"השבת שלי מוקדשת לילדים והמשפחה שלי כי במהלך השבוע אני פחות בבית בגלל העבודה. אני קם איתם בשש-שש וחצי בם בשישי וגם בשבת. בשבת בבוקר יש ארוחת בוקר משפחתית ואז יוצאים לטיול עם חברים, לטבע או לפעילות כלשהי עם הילדים – ג'ימבורי, למשל. בשבתות של החודשים האחרונים יש לנו מפגש קבוע עם משפחת קטורזה המורחבת, במסגרתו בכל שבת מישהו אחר מביא רעיון לאטרקציה שעושים. בשישי הולכים לפעמים לארוחות ערב אצל המשפחה שלי או של אשתי, אין משהו קבוע".

שלומי קוריאט (צילום: פיני סילוק,  יחסי ציבור )
"הדרך של רבי נחמן האירה לי הרבה דברים, הפכתי חיובי יותר ועברתי שינוי מחשבתי" | צילום: פיני סילוק, יחסי ציבור

איפה אתה מרגיש בבית?
"אני לא טיפוס מבוית במיוחד שחייב כל מיני חפצים או דברים כדי להרגיש בבית. כל עוד הילדים ואשתי איתי, כל עוד יש את האוכל שאשתי מכינה, או אם הולכים לחברים אז יש לי את הטלוויזיה ואת הנייד –מבחינתי אני מרגיש בבית. אם הבית יכול היה להיות בחו"ל? תראי, הבית הוא קודם כל הארץ, אבל הייתי מסוגל לשינוי זמני אם הילדים והאישה איתי".

איזה ספר, סרט או דיסק מעוררים בך השראה?
"יש המון דברים. אני לא קורא ספרים כי אני משתעמם, אז אני מחכה לסרט. אני נורא אוהב את שלומי שבת. כל שיר שהוא מוציא זורק אותי לבית כי זו מוזיקה שגדלתי עליה, דברים ששמעתי בבית. בכלל, כל מוזיקה ערבית אותנטית מעוררת בי זכרונות ורגשות, מחזירה אותי לבית – גדלתי בבית מרוקאי וזה מעלה בי את הרגעים ההם. מעבר לזה, יש את הסרט '8 מייל' שבו משחק הראפר אמינם. זה סרט עלילתי שבנוי כסרט דוקו שמביא את הסיפור שלו, מהתקופה הקשה ועד ההצלחה. התחברתי לסרט הזה מאוד כי הוא בחור שבא מהשכונות הקשות והצליח, ואני מרגיש שהדרך שעשינו דומה אבל כמובן גם שונה מאוד".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים. לוקח?
"מה זאת אומרת לא לראות את המשפחה? לא לראות את הילדים והאישה? מה פתאום, אין מצב! תראי, כשצילמנו חודש ב'גולסטאר' יצאתי מדעתי, אז חמש שנים לא באות בחשבון ואני לא לוקח את זה. זה יהרוג אותי! המשפחה שלי היא ערך עליון אצלי, בעוד כסף זה משהו שבא והולך".

מתי אתה מאבד אמונה?
"אני אף פעם לא מאבד אמונה בבורא עולם. אם יש לי קושי או שאני עובר משהו מורכב אני קורא לזה 'נסיון'. אני מבין שזה משהו שבודק אותנו. אני חושב שההתמודדות יותר קלה כשאת מאנישה את המצב – לא מאנישה את בורא עולם, אלא את הסיטואציה, מבינה שהיא משהו שאת יכולה לעבור".

מה היית בגלגול קודם?
(צוחק) "אין לי שמץ! יש לי תיאוריה שהייתי משהו לטיני, אולי מגלה ארצות לטיני -  זו הפנטזיה שיש לי, אבל בטח הייתי ג'וק".

>> שאלון רוח עם ישי לוי: "אני לעולם לא מאבד אמונה"

>> לכל שאלוני הרוח הקודמים

זמני כניסת ויציאת השבת