היא נכנסה לחיינו בסערה של דמעות, תוספות שיער וריסים מלאכותיים אבל אביבית בר זוהר לא מוכנה להסתפק בחמש עשרה דקות תהילה בלבד. אחרי רומנים סוערים בבית "האח הגדול", ריב מתוקשר עם ליהיא גרינר והסינגל הזכור "Money Man Diamonds", היא כובשת את סדרת הקאלט "מה שנשאר באילת VIP” (על תקן אביבית בר זוהר, כמובן) ופותחת את הפה – ואת הלב.

אביבית בר זוהר (צילום: אוהד רומנו)
בכל שישי אבא שלי מברך את כל אחד מהילדים באופן אישי. אביבית בר זוהר | צילום: אוהד רומנו

 יש אלוהים?
"מה זה? ברור! אני באה מבית מאוד דתי והכי חשוב להבין שקיים!".

מתי לאחרונה היה לך דיבור איתו?
"בכל יום אני מדברת איתו. אני אומרת 'מודה אני' בכל בוקר ו'שמע ישראל' בלילה".

מתי את מאבדת אמונה?
"בחיים לא קרה דבר כזה! כל דבר שקורה לי אני יודעת שיש לו מטרה ואני סומכת עליו בעיניים עצומות כי אני יודעת שהוא יעזור לי!".

יש לך קמע? אמונה טפלה?
"אין לי אמונות טפלות אבל יש לי קמע מיוחד שאבא שלי הכין לי. אבא שלי הוא רב והקמע הזה תמיד אצלי בארנק. מה זה? זה מלא דפים שעליהם יש ברכות, מנויילנים. אני לא יודעת מה כתוב שם אבל זה תמיד אצלי".

איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"הייתי רוצה להיות רואה ובלתי נראית כדי לדעת מי החברים האמיתיים שלי וכדי לגלות הכל בעולם הזה".

מי האיש שהכי השפיע עליך?
"
אמא שלי. היא לימדה אותי שאני הדבר הכי טוב בעולם הזה ושאסור לי להתפשר על שום דבר בחיים. היא תמיד ראתה בי כמישהי שתצליח ובגלל זה מגיל קטן החלטתי שמגיע לי הכל. זה היה הדחף שלי -  לגרום לאמא שלי להיות גאה בי".

ואיך ההורים שלך היום?
"ההורים שלי הכי מאושרים עלי אדמות! משתחצנים בי שזה מטורף: 'הבת שלי זו אביבית, אתם יודעים?'".

איפה את מרגישה בבית?
"אצל המשפחה שלי ברחובות, אבא משה ואמא אתי. יש שם חום ודאגה, אכפתיות, נתינה. אחותי אומרת תמיד שאני עושה אצלם 'סופר'. אני מגיעה אליהם ולוקחת שקיות ומתחילה להעמיס - ממש עושה קניות בבית של ההורים שלי. כל האחיות מגיעות כשהן שומעות שאני מגיעה. אנחנו חמש בנות ובן וזה הרבה משפחתיות".

איך נראית השבת שלך?
"בשישי בבוקר אני קמה בסביבות 10-11. אם יש לי צילומים אני הולכת, ואם לא, אני מורחת את הזמן עם חבר שלי ואז מסתדרת והולכת לבית קפה. משם אני הולכת להורים ברחובות לעזור לאמא שלי בהכנות לארוחה. בערב כל האחיות יושבות בשולחן וכולנו מחכות שאבא יחזור מבית הכנסת. כשהוא חוזר, הוא מברך אותנו על הראש ומנשק אותנו אחת אחת. אחרי הקידוש כל אחת מספרת מה היה לה השבוע, זה לא שיש סבב אלא זה פשוט קורה. לי תמיד יש הרבה מה להגיד. אחר כך אבא שלי שר שירי שבת, אני שרה איתו ואז האחיות שלי בורחות למטבח. אבא שלי מספר על פרשת השבוע, אנחנו מדברים עליה ואחרי זה אני עם בן הזוג שלי, וכשלא היה לי הייתי יוצאת עם ידידים. בימי שישי אני יוצאת הרבה לסינמה סיטי, אני ממש אוהבת לראות סרטים. בשבת אני קמה בסביבות עשר בבוקר והולכת לים. יש גם ימים שאני נשארת בבית ולא בא לי המוניות, כי קצת משגעים אותי כשאני יוצאת ואז אני מורחת את הזמן בבית, מכינה אוכל, רואה טלוויזיה, מזמינה סרטים. אני רוב הזמן עם בן הזוג שלי ירדן".

אביבית בר זוהר (צילום: אביב חופי)
"לא נתתי לאף גבר להיכנס לי לחיים עד שהגיע ירדן". עם בן הזוג | צילום: אביב חופי

מתי השתנו לך החיים?
"היו הרבה שינויים, אבל השינוי הכי גדול הוא מהרגע שנכנסתי לבית 'האח הגדול'. הפכתי מאביבית אנונימית לאביבית שכל העם מכיר וזה עשה לי המון טוב, למרות כל הרוע והאנשים שתמיד טורחים להגיד דברים. אני נוטה לא להסתכל על מי שאומר רע אלא על מי שאוהב אותי באמת. זה עשה לי שינוי מטורף בחיים כי פתחתי חברת תכשיטים, יש לי בושם משלי, ריסים ונעליים – הכל של המותג atz - אביבית בר זוהר".

והיה רגע בו את החלטת שאת עושה שינוי יזום?
"כן, היה רגע שהחלטתי שאני משתנה. זה היה כשיצאתי עם גבר ולא הבנתי שהוא רוצה לצאת איתי רק בגלל שאני מפורסמת. אחר כך, כשהבנתי את זה, עשיתי פוס ועשיתי הפסקה של איזה חצי שנה בה פשוט נלחצתי מלצאת עם גברים. התחלתי לעשות סינון מטורף, הייתי בודקת מידע על אנשים - לא סמכתי על אף גבר. זה השינוי שעשיתי, לא נתתי לאף אחד להיכנס לי לחיים עד שהגיע ירדן. הוא עקב אחרי באינסטה וכתב איזו תגובה אז נכנסתי לראות מי זה וראיתי בחור יפה תואר והתחלתי לעקוב אחריו גם. ואז הוא נכנס באיזו מסיבה בה הייתי עם יוסי סרור מהאח הגדול וככה הכרנו".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים. לוקחת?
"
לא! בלי לחשוב אפילו מאית שניה אני אומרת לא! גרתי חודשיים בארה"ב, באורלנדו, והייתי בוכה כל בוקר כי לא יכולתי לסבול את המרחק מהמשפחה שלי. אני קשורה אליהם מאוד: אמא שלי היא השעון המעורר שלי בבוקר -  אם היא לא מצלצלת אני לא קמה. אחר כך אני מצלצלת לאבא שלי, ואת האחיות ואת אחי אני רואה כל היום: אחת עורכת דין ומצלצלת אליי בצהרים, אוכלת איתי כל יום במסעדה, אחות אחרת מארגנת את הסחורה שלי, עוד אחות היא מנהלת שלי, יש לי עוד אחות שאני רואה כל הזמן, אחי ברוקר בבורסה ואנחנו מתראים כל הזמן -  כל היום אני רואה את המשפחה שלי!".

אביבית בר זוהר חוגגת 30 אביבית בר זוהר (צילום: צ'ינו פפראצי)
"האח הגדול" שינה לי את החיים | צילום: צ'ינו פפראצי

איזה ספר, סרט או דיסק מעורר בך השראה?
"יש סרט ישן שאני ממש אוהבת: 'הצעה מגונה' עם דמי מור. בסרט הזה היא ובעלה עניים נורא ובעלה נותן אותה תמורת מיליון דולר לגבר עשיר ואז הוא נורא מצטער שהוא עשה את זה ולא יודע איך להחזיר את הגלגל אחורה. זה מדבר אליי כי בעיניי אהבה אמיתית לא קונים בכסף. בסוף הסרט הגבר העשיר מוותר עליה ואומר לבעלה משפט שאני ממש זוכרת, הוא אומר לו "היא לעולם לא תוכל להסתכל עליי כמו שהיא מסתכלת עליך". היא מסתכלת על בעלה אחרת כי היתה ביניהם באמת אהבה אמיתית! אני כל כך מאמינה בזה כי כשאני מאוהבת יש לי מבט אחד לגבר שלי, השאר לא יכולים לקבל את המבט הזה".

אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"אני קנאית ורכושנית מאוד!".

אז היית רוצה לשנות את זה?
"לא! לא הייתי רוצה לשנות את זה. התכונה שהייתי רוצה לשנות זה נדיבות יתר. זו בעיה כי אנשים לא מתנהגים ככה וזה חד צדדי בהרבה מקרים. אני לא מדברת על כסף, אני מדברת מבחינה נפשית: אני מאוד טוטאלית לחברים ואם מישהו מתנהג אליי לא בסדר, נגיד אם מישהו לא הגן עליי, אני אומרת לעצמי 'בחיים לא הייתי מתנהגת כלפיו ככה. מיד הייתי מגנה עליו', וזה פוגע בי".

אם היית יכולה לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"שההורים שלי יהיו בריאים לנצח".

>> שאלון רוח עם רשף לוי: "אנחנו חיים בעולם בלי אלוהים"

>> לכל שאלוני הרוח הקודמים