אין תמונה
כוכי מרדכי. או כפי שבנה קורא לה - השטן
איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"לדאוג לכל האוכלוסיות החלשות בעולם ובראש וראשונה לילדים רעבים ולנשים, כמובן. אילו יכולתי ברגע אחד לשנות את גורלם - הייתי מאושרת".

יש אלוהים?
"לגמרי. אני יודעת שיש כוח עליון שגם בעת משברים וקשיים, ירידות ונפילות, מסדר את הדברים מלמעלה".

תמורת איזה סכום תסכימי להמיר את דתך?
"בעד שום סכום שבעולם. אני מרגישה שייכת ומחוברת לעם היהודי, קשורה לעמי ודתי ואין שום סיכוי שאמיר אותה".

מתי לאחרונה היה לך דיבור עם אלוהים?
"לפני כמה זמן הייתה לי אתו שיחה על איזה שהוא עניין. יש לי אתו דיבור על בסיס קבוע. אני מודה לו, מתייעצת אתו, כועסת עליו, הכל".

את אדם רוחני?
"לא במובן ה'שאנטי' של המילה, אני אדם מאד ארצי וענייני. אבל אני כן אדם שיודע מאד להקשיב ואני אדם מלא חמלה ואכפתיות ויכולת הכלה. אני גם אדם מאמין, אז מהבחינה הזו אני חושבת שכן".

מי האדם הכי לא רוחני שאת מכירה?
"אחי. הוא האיש הכי ציני וסרקסטי שאני מכירה, ואנחנו כל הזמן מתווכחים על הכל".

מה התכונה הכי רוחנית של בן זוגך?
"אין לי בן זוג, ואני לא זוכרת שבני הזוג הקודמים שלי היו אנשים רוחניים במיוחד".

מתי השתנו לך החיים?
"ביום בו נולד הבן שלי. ברגע אחד את מתמלאת בתחושת אחריות למישהו אחר שתלוי בך ואת צריכה לדאוג לו לכל החיים. זה פשוט ככה".

איפה את מרגישה בבית?
"כשהבן שלי לידי, לא משנה באיזה מקום".

אין תמונה
כוכי, עדי ומאיה. רק אל תשקרו לה והכל יהיה בסדר
איך נראית השבת שלך?
"יש שני סוגי שבתות עבורי - אלו שבני אתי ואלו שלא. כשהבן שלי נמצא אתי אנחנו אוכלים בימי שישי ארוחת צהרים אצל הוריי ולאחר מכן מבלים בבית, רואים טלוויזיה, מדברים - זמן של שנינו. בשבתות אנחנו מטיילים, רוכבים על אופניים ועושים דברים יחד. שבתות שבני אינו איתי מתחילות בשישי בצהרים, אז אני נפגשת עם חברים ואנחנו אוכלים בחוץ, יוצאים לבלות. ובדרך כלל בשבתות אני קוראת עיתונים כל היום".

איזה ספר מעורר בך השראה?
"'ללכת בעקבות הלב' של הסופרת סוזנה טמרו. זה ספר שתורגם מאיטלקית, ומסופר כיומן שסבתא כותבת לנכדתה. הספר מלא בעצות הכי טובות לחיים והוא מסתיים במשפט: "בכל אשר תלכי - תלכי באשר יישאך לבך". קראתי את הספר הזה מאות פעמים, אני מעניקה אותו במתנה לאנשים האהובים עלי באמת ואני עצמי משתדלת ליישם את אותו משפט. הספר הזה הוא השראה גדולה עבורי".

אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"המון, יש זמן לכולן? הייתי רוצה להיות יותר סובלנית, יותר שלווה, פחות קריזיונרית ועם פחות נטייה למצבי רוח. אני אמנם מתמתנת עם הגיל אבל זה עדיין לא מספיק".

מי האיש שהכי השפיע עליך?
"אימא שלי. היא נתנה לי את הכוח להאמין שאפשר להצליח בכל מה שאתה רוצה, אם רק תאמין. היא עצמה הוכחה לכך. אני לא חושבת שאי פעם בחיי הערצתי מישהו מלבדה".

מי המורה הרוחני שלך?
"באופן כמעט מצחיק - דווקא רואה החשבון שלי. הוא האדם היחידי שאתו אני מנהלת שיחות על הפילוסופיה של החיים, והוא זה שברגע אחד מסוגל לפורר לי כל עצב".

מתי את מאבדת אמונה?
"אני מאבדת אמונה באדם כשאני מגלה שמישהו שיקר אותי ורימה אותי. אמונה בכוח עליון אני מאבדת כשאני רואה דברים בלתי נסבלים כמו משפחה שלמה שנהרגת, או אם שמאבדת את בנה. אלה דברים שגורמים לי להרגיש לא נוח על הכסא ולפקפק, רק מלדבר על זה אני מצטמררת".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים - לוקחת?
"למרות שמדובר בסכום אסטרונומי, אני לא חושבת שהייתי יכולה להיפרד מבני ומהורי לחמש שנים ולא לראות אותם. חמש שנים זה טו מאץ'. הבן שלי, אגב, יגיד שהוא מוכן לשלם מיליון כדי שתיקחו אותי ממנו לשנה".

אם היית יכולה לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"שיחזיר לי את אבא שלי, שאיבדתי כשהייתי בת שנתיים וחצי".

מה היית בגלגול הקודם?
"אלו בדיוק הדברים שאני לא מתחברת אליהם. אני מאמינה שכשאנחנו הולכים פקקט, אז אנחנו הולכים פקקט וזהו. והבן שלי יגיד לך – 'שטן'".


כוכי מרדכי היא עורכת דין ובעלת משרד לעריכת דין. היא שירתה בצה"ל כקצינת ח"ן בחטיבת הצנחנים, ראש לשכת חטיבת תורה ופיתוח וכרל"שית של שר הביטחון לשעבר איציק מרדכי כשהיה שר הביטחון. השניים נישאו והביאו לעולם את בנם המשותף יובל, כיום בן 11, שנולד בשנת היובל למדינת ישראל.
לאחר גירושיה מונתה למנכ"לית תחנות הרדיו האזוריות, פתחה את מסעדות "המטבחון" ו"פריים" בתל אביב והגישה תוכנית טלוויזיה בשם 'השאלון'. לאחרונה נכנסה כוכי לבית "האח הגדול", במסגרת גרסת ה-VIP של התכנית.

כוכי תאהב את הסיפור הזה: לפעמים אפשר לשנות גורל ולפעמים - לא

וגיא מרוז, לעומתה, ממש לא מאמין באלוהים ומוכן להמיר דת תמורת שטר של 50

בכל פעם שכוכי עושה שופינג - היא משעבדת את עצמה. וגם אתם. איך יוצאים מזה?