היא אמנם הגישה את תכנית המיסטיקה "ג'וד לאק", אבל ג'ודי שלום ניר מוזס מצהירה שהיא ממש לא אדם רוחני. למעשה, היא לא מאמינה לשום דבר בלי הוכחות חותכות ומחכה לפגוש את המדען שיוכיח לה שיש גלגול נשמות. אז למה בכל זאת יש לה אסטרולוגית צמודה ואיך עמותת חום בה היא מתנדבת ממלאת אותה? שאלנו את אחת מנשות התקשורת הצבעוניות ביותר על עולם הרוח שלה, ובאופן לא מפתיע, חזרנו עם תשובות מעניינות.

ג'ודי ניר מוזס צילום רוני שיצר (צילום: רוני שיצר)
מאבדת ריכוז תוך עשר דקות. ג'ודי שלום ניר מוזס | צילום: רוני שיצר

איפה את מרגישה בבית?
"חברים טובים הם בית בשבילי. אני מרגישה בבית ברמת גן, ואם אני בחו"ל אז בניו-יורק ולונדון, כי הייתי שם המון פעמים. אני מכירה את הערים האלה כמו את כף ידי ויש לי שם חברים שאני אוהבת כמו משפחה".

איך נראית השבת שלך?
"אני מתחילה את יום שישי בשבע וחצי בבוקר בהכנה לתכנית הרדיו שלי 'ג'ודי בבוקר'. כל עיתון שיוצא בארץ, כל מקומון - מגיע אליי ואני עוברת על כולם. אחרי התכנית אני מתקשרת לעצמון משוק פרדס כץ, אצלו אני קונה קוסקוס כבר שנים כי סטיב רגיל לאכול קוסקוס בימי שישי ואני לא יודעת לבשל.

"שישי בצהרים זה קודש הקודשים שלי כי אני יושבת עם חברים בקנטינה עד שמגרשים אותי, ואז אני עוברת על כל העיתונים שקיבלתי בבוקר לעומק. בערב יש ארוחה משפחתית, אחותי באה אליי ויש קידוש, אבל אני לא מדליקה נרות. בשבת אני לפעמים קמה בשבע בבוקר כדי להסיע את הילדים לכדורגל, אבל עכשיו בדיוק נגמרה העונה אז אני מתעוררת ב-11. בצהריים אנחנו הולכים, כל המשפחה, למסעדה, ואחרי שחוזרים ממנה, בארבע-חמש, אנחנו נרקבים מול הטלוויזיה וצופים בכדורגל. יש לי ארבעה בנים אז כדורגל זו הדת שלנו: סטיב אוהד את הפועל באר שבע והילדים את הפועל תל אביב, אז כל הבית אדום. הבנתי שאם אי אפשר לנצח אותם – שווה לי להצטרף אליהם, אז אני אוהבת את שתי הקבוצות".

 מתי השתנו לך החיים?
"ברגע שהפכתי מנשואה לאלמנה עם שני ילדים. אין ספק, עברו כבר 24 שנים אבל זה הרגע. הכל השתנה כי פתאום מילדה שחיה חיים נורמטיביים את צריכה לדאוג לשני ילדים שהולכים לגדול בלי אבא. הם היו בני שנתיים וחמש ואני הלכתי והשגתי בשבילם את האבא הכי טוב שיש".

 איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"הייתי רוצה להעלים את בלוטת הרוע של אנשים, את המנגנון במוח שמביא אותם לעשות מעשים רעים, כמו לרצוח, כמו לא לפרגן, כמו להתעלל בילדים, בנשים. כל העניין הזה של הסאדיזם שאני רואה בסביבה שלנו".

 את מצליחה לשלוט בבלוטת הרוע שלך?
"אני לא יכולה להגיד לך שאני לגמרי לא חוטאת בזה פה ושם - אבל בגדול אני משתדלת. אני, באופן אישי, מרעה לאנשים רק אם הם מרעים לי.

אני מאמינה באנשים, אני באה ממקום של טוב ובגלל זה אני לפעמים אוכלת אותה, נותנת לאנשים יותר מדי צ'אנסים, ויש פעמים בהן מסתבר שנתתי אמון באנשים שלא היו ראויים לו. זה קרה לי ונפגעתי, אבל אני מאוד חזקה, לוקחת הכל בפרופורציות וממשיכה הלאה - זו בעיה שלהם. אני בדרך כלל לא מתעסקת בזה".

 אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"הייתי רוצה להיות יותר מרוכזת. יש לי הפרעת קשב מאוד מאוד קשה ובגלל זה אני מפספסת המון דברים בחיים שיכולתי לעשות. תראי, עם היכולות והאמביציה שלי לעשות טוב לאנשים בעולם ובארץ הייתי יכולה להפוך עולמות, אבל אני מאבדת את הסבלנות אחרי עשר דקות. הדבר היחיד בו אני לא מוותרת לעצמי הוא בעניין של איסוף כספים בעמותת חום. אני מוכנה להשפיל את עצמי, לרדוף אחרי אנשים – הכל כדי לדאוג לאוכל לילדים. לא יכול להיות שיהיו במדינה ילדים שלא יהיה להם מה לאכול או שיש להם רק פרוסת לחם ושוקולד במקרר. אני רוצה שעל המצבה שלי יהיה כתוב 'בזכותה אין ילדים רעבים בישראל'".

ג'ודי ניר מוזס (צילום: עודד קרני)
פתאום, מילדה שחיה חיים נורמטיביים הייתה צריכה לדאוג לשני ילדים שהולכים לגדול בלי אבא | צילום: עודד קרני

 מי האיש שהכי השפיע עליך?
"אמא שלי היא האישה שהכי השפיעה על החיים שלי: היא גידלה אותי, היתה הכי קרובה אליי, חינכה אותנו ולימדה אותנו שכל בני האדם שווים. היא היתה מזמינה את מנקה הרחובות לקפה הביתה והיתה מיודדת עם העובדים באוטו זבל, אז הם היו לוקחים אותה טרמפ למכולת. שלושתנו באמת לא מתרגשים לא ממשרה, לא מכסף, לא מכוח - אלא מתייחסים לכל בני האדם בגובה העיניים ואת זה למדתי ממנה, וזה שיעור חשוב".

איזה ספר, סרט או דיסק מעורר בך השראה?
"אני אוהבת מאוד את השיר של שלומי שבת 'אבא'. אני חושבת על אבא שלי שמת בתאונת דרכים ולא הספיק לראות את כל הנכדים שלו, לא הספיק לראות את החיים, ובכלל, לא הכיר את בעלי - וזה משהו שהופך לך את הבטן. זה שיר שמרגש אותי".

יש לך קמע? אמונה טפלה?
"לא. כלומר, כל האמונות הטפלות אצלנו בבית זה עניין של תרבות ולא של אמונה, וזה מתרכז לדבר אחד בלבד: ספורט. נגיד, לפני גולים אני אומרת 'מים מלח' ומתחילים לחשוב 'ללכת למגרש או להישאר כדי שננצח?'".

את אדם רוחני?
"אנשים חושבים שבגלל שהיתה לי תכנית מיסטיקה בטלוויזיה אז אני רוחנית, אבל אני ממש לא. אני חייבת לראות הוכחות, עובדות, שחור על גבי לבן".

את מתחברת לזרם רוחני כלשהו?
"לא, ממש לא. בכל פעם מנסים להכניס אותי לקבלה, לימימה, ליוגה-מדיטציה. אני נותנת לזה שתי דקות ואז מאבדת עניין. זה קצת חבל לי כי אני רואה שזה עושה טוב לאנשים, אבל מה אני יכולה לעשות – אם אין הוכחות אני לא מסוגלת".

ג'ודי וסילבן שלום (צילום: אביב חופי)
היחיד בחבר'ה שאוכל כשר. עם בעלה סילבן שלום | צילום: אביב חופי

את מאמינה בתורות מיסטיות כגון אסטרולוגיה ונומרולוגיה?
"אני מאמינה באסטרולוגיה. אני מזל אריה: שקטה, צנועה, לא מתבלטת, עדינה... אני כמובן צוחקת! אריה אוהבים את קדמת הבמה".

איך האסטרולוגיה מסתדרת עם ההוכחות?
"לא הייתי מתחברת לאסטרולוגיה אם לא הייתי רואה ש-80% מזה מתקיים. מרים בנימיני עושה לי ייעוץ אסטרולוגי. הכרתי אותה אחרי שבן הזוג שלי נפטר, ומאז שאמא שלי נפטרה מרים היא בעצם אחד האנשים הכי חשובים בחיים שלי. אם רע לי אני מצלצלת אליה והיא מעודדת אותי. היא כמו ממלאת מקום הורה בשבילי מבחינת הגישה שלה והעצות הטובות. זה לא שאני חיה לפי האסטרולוגיה או מדברת עם מרים בכל יום – אנחנו יכולות גם לא לדבר חצי שנה, אבל היא שם בשבילי. היא חכמה, היא מצליחה להרים אותי והיא סוג של פסיכולוגית בשבילי. אני לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיה".

יש אלוהים?
"אני לא חושבת שיש אלוהים כמו שאנשים פה מאמינים - כזה שאכפת לו מה אתם אוכלים או אם אתם צמים או אם אתם שומרים מצוות - אלא אולי איזה כוח שברא את העולם והלך הצידה לתת לנו להסתדר. אני יודעת ששום אלוהים לא היה נותן יד לרצח של שישה מיליון אנשים חפים מפשע".

מתי לאחרונה היה לך דיבור עם אלוהים?
"ברור שכשיש מצוקה אז את אומרת 'אם זה וזה יקרה אני מבטיחה לא לאכול שוקולד שבוע' או דברים כאלה – זה קורה אבל זה לא אמיתי. ברגעים של משבר, בהם אנשים מתחילים לפנות לאלוהים – אני מרימה טלפון לירושלים ומדברת עם מרים בנימיני".

אם היית יכולה לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"אחת? זה כל כך מעט! הבקשה שלי היתה שהאנשים שאני אוהבת ימותו בשיבה טובה".

אירוע צחוק מהעבודה מאי 2011 ג'ודי ניר מוזס (צילום: אלעד דיין)
שום אלוהים לא היה נותן יד לרצח של שישה מיליון | צילום: אלעד דיין

מה היית בגלגול הקודם?
"לא, יודעת. בינתיים אני לא מאמינה בזה כי אני לא זוכרת מה קרה אתמול אז איך אזכור מה קרה בגלגול קודם? אאמין בזה אם אפגוש את ד"ר בריאן וייס. מרים בנימיני המליצה לי לקרוא את הספר שלו 'שורשים ושיעורים בזמן', בו וייס, איש מדע, רופא מכובד שניהל את המחלקה הפסיכיאטרית בביה"ח 'הר סיני' במיאמי, מספר על גלגול נשמות ועל איך הוא מוצא את זה בהיפנוזה במטופלים שלו. זה איש מכובד, הוא מדען – מישהו שלא רצה להוציא את זה כי חשב שיצחקו עליו ומאוד הייתי רוצה לפגוש אותו".

מהי התכונה הכי רוחנית של בת זוגך?
"גם סטיב לא רוחני אבל הוא מאמין מסורתי: הוא הולך לבית הכנסת, אוכל רק כשר והוא תמיד בעייתי בגלל זה כי הוא היחיד בחבר'ה שאוכל כשר והוא  מאוד מקפיד. אנשים שמכירים אותנו יודעים שצריך תג כשרות כי הוא לא יאכל בשר אם זה ממקום לא כשר".

תמורת איזה סכום תסכים להמיר את דתך?
"האמת היא שיש לי כל מה שאני צריכה. לצערי הרב אני לא עשירה גדולה כמו שאנשים נוטים לחשוב שלא בצדק, אבל יש לי מספיק. אז לא תודה, למרות שאני אתאיסטית חובבת מסורת - אין סכום כזה".

>> שאלון רוח עם עומרי כספי: "גיליתי שיש לי את הכוחות להתמודד עם הקשיין בחו"ל"

לכל שאלוני הרוח הקודמים