דודו אהרון, ואין בכך כל חידוש, הוא אחד הזמרים הבולטים בז'אנר הים-תיכוני כיום. עם אלבום ראשון שיצא בשנת 2007, וארבעה נוספים שהפכו במהרה לאלבומי פלטינה או זהב, הופעות בהיכל התרבות בתל אביב ובקיסריה ואין סוף הופעות טלוויזיוניות – אהרון הוא כיום דמות בזמר המזרחי שאי אפשר להתעלם ממנה. בניגוד לאחרים, הוא מקפיד לציין שהוא כותב את המוזיקה שלו בעצמו, והוא גם באמת קרוב לדת.

דודו אהרון השקה (צילום: ראובן שניידר )
חושש שיקרה משהו רע בימים שהוא לא מניח תפילין. דודו אהרון | צילום: ראובן שניידר

יש אלוהים?
"יש אלוהים. כשאתה יוצא עכשיו מפתח הבית, כל דבר שאתה רואה הוא בריאה של אלוהים. כל דברים שקרו לעם היהודי לאורך ההיסטוריה, הם הוכחה לכך. השאלה מיותרת".

מתי לאחרונה היה לך דיבור איתו?

"בראש השנה הגעתי לאומן. הלכתי והתבודדתי. דיברתי איתו. כמו שאתה מדבר לחבר, לאמא, לאבא. כשאני מדבר איתו אני מבקש שהשירים שלי יצליחו. בפן האישי אני מבקש בריאות, שקט ורוגע למשפחה. אני גם משתף אותו הרבה".

מה אתה אומר לו?

"שיחזק אותי, ויקרב אותי אליו, אם זה בהרהורים ובמחשבות לא טובות. שירחיק ממני לשון הרע ודיבורים לא טובים. שלא יעמיד אותי בניסיונות".

מתי אתה מאבד אמונה?
"אין דבר כזה. אני מאוד קרוב לקדוש ברוך הוא. יש לי הרבה שיחות נפש איתו. אני מסתכל לשמיים ומדבר איתו מהלב. היו לי מעידות בחיים שלא שמרתי שבת, אבל זה לעיתים רחוקות מאוד. נורא טוב לי עם זה שאני קרוב לאמונה ולקדוש ברוך הוא. זה נורא מחזק אותי. אני מודה על כל ההצלחות שלי ולא לוקח את זה כמובן מאליו. ברוב השירים השם מוזכר, למשל, ב'הכל זה מלמעלה', כתבתי במיוחד שיר על השבת. יש בני נוער שאומרים לעצמם 'אם דודו אהרון שומר אז מי אני שלא אשמור', וסיפרו על נערה שבזכותי היא שומרת שבת, ומבחינתי אין סיפוק גדול מזה".

איך נראית השבת שלך?
"הסופ"ש שלי כמעט ולא משתנה. ביום שישי בבוקר אני קם, מניח תפילין ויוצא מהבית ברחובות. אחרי נסיעה של ארבע דקות אני נוחת לאכול שניצל ואורז אצל אמא עם החברה. אחרי זה יש כדורגל בשכונה לפני שבת. אם אני מנצח אני נותן לו ברכה".

איזה תפקיד אתה משחק?
"חלוץ שלא יורד להגנה".

מאלה שצועקים עליהם.
"דל פיירו".
איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"האמת שבילדותי נורא אהבתי את פיטר פן. תמיד קינאתי בו שהוא יכול לעוף ממדינה למדינה ולקחת איתו חברים. זה נראה לי מגניב".

מתי השתנו לך החיים?

"כשסבתא שלי נפטרה, אמה של אמא שלי. איבדתי אדם שהיה קרוב אליי. הבנתי שלא אוכל לראות אותה לעולם. היא הייתה דמות מאוד חזקה בחיים שלי. הבנתי שביומיום אנחנו בוכים על דברים קטנים ולא משמעותיים, ופתאום אתה מבין שהכל מתגמד כשקורה דבר כזה".

דודו אהרון קיסריה (צילום: שרון רביבו)
מנהל שיחות נפש עם אלוהים | צילום: שרון רביבו


אתה אדם רוחני?

"אני אדם מאוד מאמין. כבר מגיל קטן. ההורים שלי מאוד מסורתיים. אבא שלי היה שחקן כדורגל והיה משחק בשבתות. אני זוכר את עצמי בתור ילד הולך לבית הכנסת, והוא היה חותך חצי שעה לפני סוף התפילה. הוא מסורתי, אבל לא שומר שבת. אמא שלי שומרת ושתי אחיותיי לסירוגין. עכשיו הן חזקות".

מי המורה הרוחני שלך?

"הרב שלי בבית הכנסת שגידל אותי מאז שאני ילד, הרב יוסי בן דוד. אני יכול להגיד לך שאני גאה ללכת לבית הכנסת שלנו ולקרב הרבה צעירים לעולם הזה. אני מאוד נהנה להתפלל שם. התייעצתי איתו בהרבה דברים שקשורים להצלחה, לזוגיות, לכל מיני תחומים".

מהי התכונה הכי רוחנית של בת זוגך?
"אל תלך רכיל בעמך. היא ממש לא אוהבת אנשים שמדברים לשון הרע. יש לה תכונה של 'ואהבת לרעך כמוך'".

שומעים שאתה מדבר בהערצה.
"מן הסתם. היא בת הזוג שלי ואדם שאתה אמור להעריץ. לא סתם בחרתי בה. יש לה גם קשר חזק לאמונה. אני מאוד גאה בה ובמשפחה שלה".

יש
לך קמע? אמונה טפלה?
"בימים שאני לא מניח תפילין, כי הם לחוצים מדי, אני מרגיש שמשהו רע הולך לקרות".

איזה תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?

"הייתי רוצה להיות קצת יותר אחראי. בכל הלו"ז הצפוף, תודה לאל, תמיד יש את האנשים שמתקשרים ואני אומר שאחזור עוד כמה דקות... זה משהו שאני צריך לעבוד עליו. אני רוצה לחזור ומשתדל אבל שוכח, בגלל כל הלו"ז והעמוס. אתה מחויב להרבה אנשים".

מה היית בגלגול הקודם?
"אני חושב שהנשמה שלי היא של בן אדם משנות ה-70. תמיד כשאני שומע מוזיקה או צופה בסרטים מהתקופה ההיא אני מרגיש שהייתי צריך להיות שם. תקופה שהכל בה היה פשוט. חד משמעית".

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?

"שיחזיר לי את סבתא שלי. מוכן לוותר על הכל בשביל זה".

>> שאלון רוח עם רובי ריבלין: "כשהייתי קטן פחדתי מאלוהים"

לכל המדורים הקודמים