בשבוע שעבר הוגש כתב אישום חמור נגד דודו טופז בגין קשירת קשר לביצוע פשע וגרימת חבלה בנסיבות מחמירות. יחד עם זאת, טופז נראה חסר דאגות ומחוייך למדי כשהתייצב בבית המשפט. המומחית לקריאה בשפת הגוף, ענת הכט פישר, מנתחת את המתחולל בראשו של טופז לפי התנהגותו הפיזית, וטוענת כי ניתן לראות מעברים מעניינים בשפת הגוף שלו, החל מהראיון המקדים עמו לפני שהתפוצצה הפרשה וכלה בהקראת כתב האישום.

בראיון שנתן לחדשות 2 לפני שנעצר, מנסה טופז לתת תחושה שאין סיכוי שעשה את המיוחס לו. הוא מנתק קשר עין ומעפעף ארוכות - סימנים קלאסיים של שקר וניתוק מגע עם המציאות. הוא אף נוגע באפו - אמירת דבר שקר משחררת הורמונים מן המוח המייצרים תחושת עקצוצים בצדי האף ובשפה העליונה.

גם בשלבים אחרים לאחר שנעצר, טופז ממשיך לנתק קשר עין, מה שמלמד על כך שהוא אינו שלם עם דבר שאומר. כאשר נכנס לבית המשפט, ניתן היה לראות על פניו חיוך של זחיחות דעת: הוא במרכז העניינים ומבסוט מעצמו - זה בעצם מה שרצה. לאחר שהתיישב על דוכן הנאשמים וקלט מה מצבו, הוא מפגין חיוך  מאולץ ומבוכה, ופניו לא רגועות ונינוחות - הוא נראה מכונס בעצמו ומתוח.

טופז מפגין חוסר אמינות בצורה עקבית לאורך כל הראיונות עמו - בכל פעם שאומר משפט של חרטה, הוא עוצם את עיניו לפרק זמן ארוך יותר מהרגיל, מה שמעיד על כך שהבעת החרטה של טופז אינה אמינה.

סיפור לשבת: לפעמים עדיף למעוד ולחזור למוטב מאשר להיות נקי ללא רבב

מדריך מיוחד: הסגולות המיוחדות של 10 אבני הקריסטל הפופולריות