אלון גל
לא מאבד אמונה. אלון גל | צילום: יוני המנחם
יש אלוהים?
"ללא ספק. אני לא רק מאמין באל, אני פשוט יודע שהוא קיים. זה משהו שהוא חלק מהווייתי האנושית, וכמו שאני יודע שאני מדבר איתך עכשיו - כך אני יודע שהוא קיים.
אני בא ממשפחה חילונית, עברתי מסע ביהדות במהלך השנים, לתוך שולחן ערוך והחוצה. קראתי הרבה, התמקדתי ולמדתי בכולל שלוש פעמים בשבוע, כולל חברותא. עברתי הרבה מאוד חוויות עד שמצאתי את האמונה שלי בקב"ה, וגם מצאתי שזה קיום שאינו מוטל בספק".

איפה אתה מרגיש בבית?
"בעיר מגוריי - זיכרון יעקב. קודם כל, זה מספיק בצפון, יש בה מספיק נוף ירוק, ומשהו שמזכיר את פעם. יש כאן עדיין מכולות. אני איש נוסטלגי מאוד".

איך נראית השבת שלך?
"בבית. ארוחת אנחנו עורכים קבלת שבת, ארוחת ערב משפחתית, שלום עליכם, קידוש, עניינים. ולמחרת אנחנו מטיילים בזיכרון. יש כאן גן הנצחה שקט מאוד, ובינות עצי הזית אני יושב עם הילדים ונהנה".

מתי השתנו לך החיים?
"במובן הכי עמוק? כשפגשתי את אשתי. הכל התחבר לי מאז. הייתי איש ברוך כישרונות ורב מעללים, אבל הפגישה איתה הביאה שקט, בית, ביטחון, את האמונה שלה בי ואת החברות. כאילו מצאתי את המרכיב החסר, כמו בתבשיל טוב".

מי המורה הרוחני שלך?
"יש לי כמה. במישור הדתי זה המקובל פינטו מקריית גת, אדם שאני מאוד מחזיק מיכולתו הרוחנית. מעבר לזה אני מאוד אוהב סופרים שלא כותבים על רוח אבל הרוח שורה בהם; החל מהסופר ג'ון גרישם, שאני חושב שהרוח שורה בכתיבתו, ויש הרבה ללמוד מדרך הסתכלותו על החיים. ועד ברורים מאליהם, כמו גבריאל גרסיה מרקס ושלמה אבן גבירול".

מי האיש שהכי השפיע עליך?
"זו תהיה חייבת להיות שוב פעם אשתי, בלי תחרות בכלל. היא משרה עליי רוגע ושלווה. דרכה הבנתי עד כמה אני בן אדם טוב. אם היא בחרה בי, אני חייב להיות אדם טוב".

אתה קורא הורוסקופ? מאמין באסטרולוגיה?
"לא. לא יוצא לי. אני לא נגד, אבל אין לי מושג בזה".

איזה תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"בסך הכל אני אוהב את מה שיש. עבדתי קשה בשביל זה. אם הייתי יכול להתרגש פחות מעוולות ופחות לקחת ללב - הייתי מודה לקב"ה על זה. מצד שני, אם הייתי פחות רגיש, הייתי מאבד חלק מהיכולות שלי. אז בעצם לא, לא הייתי רוצה לשנות כלום. מאוד אוהב את עצמי כמו שאני".

מתי אתה מאבד אמונה?
"אני אף פעם לא מאבד אמונה. אני חושב שצריך להיזהר מגבהות לב, אבל הקב"ה עדיין לא העמיד אותי במקומות שבהם בודקים את אמונתך. אני גם לא מאבד אמונה בבני אדם אחרים. מי אני בכלל? מה, אני הקב"ה שאאבד אמונה בבני אדם? איבוד אמונה הוא בכלל לא בלקסיקון שלי".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים. לוקח?
"לא נפרד מהם ליומיים גם תמורת מיליארד דולר. יש לי עסקים בחו"ל, דירות ואפשרות להתארח בכל מלון שרק ארצה. הזמינו אותי להרצות בפני קהלים בארה"ב, מקסיקו והודו אבל לא עזבתי את מדינת ישראל למשך יותר מ-24 שעות כבר שש שנים".

אין תמונה
מדבר עם אלוהים על בסיס יומי
 ולפני כן?
"לפני שהיו ילדים ומשפחה, השאלה לא הייתה רלוונטית. אבל מאז שיש לי את המשפחה זה המצב. המשפחה היא הדבר שאני הכי נהנה ממנו, אז למה שאוותר עליו?".

איזה ספר או סרט או דיסק מעורר בך השראה?
"אני סאקר של סרטי עוצמה אנושית, גם כשזה סרט הוליוודי הכי מתקתק וסכריני, כמו 'תעביר את זה הלאה', שעשה לי מהפך בחיים. כל סיפורי העצמה של מורים או מאמנים, במיוחד מול ילדים, הם הדברים שהכי מרגשים והכי מחברים אותי. לגבי ספרים - 'מאה שנים של בדידות' (גרסיה מרקס) הוא ספר שהעשיר את חיי באופן הכי בולט. ובמוזיקה - דיוויד בואי נהדר, וגם עמיר בניון יוצא מגדר הרגיל ומעורר השראה. גם מאיר בנאי ומיקה קרני, שאני עובד איתה והיא מדהימה בעיניי. יש לה קול של מלאך ונוכחות של מלאך".

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"שלא ישנה כלום ממה שקיים עכשיו. שלא יוסיף ולא יגרע ממני דבר".

מתי לאחרונה היה לך דיבור עם אלוהים?
"כל יום, חמישים פעמים, וגם באמצע הפגישה העסקית שקיימתי לפני השיחה הזו. אני יכול לדבר איתו על מישהו שעושה לי כביכול דבר רע, ולהתפלל מיד שישמור עליו. ואני יכול להודות לו כשאני רואה את ילדי משחק. רוב השיחות שלי הן שיחות הודיה".

מה היית בגלגול הקודם?
"אין לי מושג, אבל בגלגול הקודם הייתי פחות קרוב לקב"ה מאשר עכשיו. בלי פרשנות".

ומה תהיה בגלגול הבא?
"בעזרת השם, שלא נתגלגל יותר. די, מספיק. נלך לשבת קצת בשמיים, ננהל שיחות חשובות, נדבר, נאהב".

אלון גל, בכיר המאמנים האישיים בישראל, הוא מנכ"ל חברת האימון "תות". מגיש את תוכנית הטלוויזיה "משפחה חורגת". כתב את הספרים: "30 יום עם אלון גל", ו"סודותיהם של המצוינים".

לשאלון רוח הקודם עם עמיר בניון: "כשאדם אין בו רוח, הוא מת"
>>לכל שאלוני הרוח
רוצים אימון אישי אחד על אחד? כנסו לסדנה של הקואצ'ר יגאל רווה