אין תמונה
אבי ביטר. היה רוצה להיות מקובל דתי

 איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
ראשית, אני מאמין שלכל אדם ישנם כוחות על טבעיים אבל לא כל אחד יודע איך להשתמש בהם. הרבה פעמים חשבתי או חלמתי על דברים ובהמשך הדרך הם פשוט קרו. הייתי רוצה שיהיו לי את הכוח והיכולת להיות מתקשר דתי. לא כמו כל החארטות החילוניים שרק מתחזים ועושים את עצמם מתקשרים, אלא מתקשר אמיתי, מקובל, שיודע באמת לתת תשובות.
אילו יכולתי לתקשר עם עולמות חיצוניים, הייתי רוצה לתקשר עם אבי ז"ל ועם אנשים נוספים שנפטרו וחסרים לי בחיי.

איפה אתה מרגיש בבית?
המשפחה שלי היא הבית שלי, וכל מקום שבו נמצאים אשתי וילדיי הוא ביתי.

תמורת איזה סכום תסכים להמיר את דתך?
כל הסכום שבעולם, של כל עשירי העולם גם יחד, לא יוכלו לשנות את הדת שבורא עולם בחר עבורי. ככה זה היה גם אם הייתי נולד נוצרי או מוסלמי. אני גאה בכך שנולדתי יהודי ואני גם מבקש לחזור לעולם בגלגולים הבאים כיהודי.

יש אלוהים?
בטח שיש. אני לא פנאטי, אבל אני חי כיהודי ומאמין בקיומו של אלוהים. יותר מפעם אחת קיבלתי סימנים ברורים מבורא עולם. אני זוכר בבירור איך ישבתי פעם לבדי, שבור ומיואש, דיברתי עם אלוהים וביקשתי ממנו שיעזור לי לצאת מהמצב הנורא. ביקשתי פרנסה, עזרה. למחרת קיבלתי טלפון מתוכנית טלוויזיה שעזרה לי מאוד לצאת מהמקום הקשה שהייתי בו. אין לי ספק שאלוהים שמע אותי ונענה.

יש לך קמע? מה האמונה הטפלה שלך?
על הקמע שיש לי אסור לי לדבר. באשר לאמונות טפלות, זו אמונה של גויים שאסורה על פי היהדות ולכן אני מאמין ישירות בבורא עולם ולא בכל מיני אמונות טפלות שכשמן כן הן.

איך נראית השבת שלך?
השבת היא שבת קודש. אני לא עובד ומבלה אותה בחברת משפחתי. בבית הוריי לא נהגו לעשות קידוש בערב שבת, והתחלתי בכך כשנישאתי לאשתי. לאחרונה הוזמנו להתארח אצל חברים בקיבוץ בליל שבת, והם עשו על האש. כיבדתי את מארחיי והשתתפתי באירוע, אבל הצטערתי שזה הבילוי בערב שישי.

מתי השתנו לך החיים?
חיי השתנו פעמיים, בפעם הראשונה כשנולד ילדי הראשון. מרווק הולל וחסר אחריות, שכל מה שמעסיק אותו הם בילויים, הפכתי להיות אחראי ליצור קטן שהעמיד אותי בפני עובדה. הפעם השנייה הייתה כשאבי נפטר. ישבתי לידו בבית החולים וראיתי אותו ברגעיו האחרונים, וחשבתי מה שווה הכסף, הדאווין, כל הפוזה שבעולם – לעומת החיים עצמם. אחרי מותו נותרתי ללא המשענת החזקה של אבא שהיה עבורי גב ומגן ותומך, אבל גם הבנתי שעכשיו אני חייב לקחת אחריות.

מי המורה הרוחני שלך?
יש לי כמה. אחד הוא הרב יוסף – רב גדול ויקר שאיתו אני מתייעץ הרבה מאד על דברים שונים ועל דעות ומחשבות. השני הוא הזמר בני אלבז, שהיה זמר הבית של ש"ס. הוא הראה לי ומראה לי דרכים להתחזקות ודברים רבים בהם אני נאחז, שמחזקים אותי ומראים לי את הדרך.

קרן ביטר, אבי ביטר, חי בסרט
המשפחה שלי היא הדבר הכי משמעותי שקרה לי. אבי ואשתו קרן | תמונת AVI: mako

אתה רוחני?
אני מרגיש שכן. הרוחניות שלי מתבטאת בכך שאני רואה בעצמי אדם מאמין, ישר, אוהב בית ומשפחה, לא אוהב דברי רכיל וזלזול באחרים, ובעיני אלו התכונות שעושות אותי לאדם רוחני.

מהי התכונה הכי רוחנית של בת זוגך?
אשתי היא אדם רוחני באמת. התכונות הרוחניות שלה מתבטאות ברוגע שלה, באהבה שהיא מעניקה לבית, לילדים ולי. 

מה אומרת לך המילה "רוח"?
מה שעולה לי בראש זה שלווה, רוגע, רומנטיקה, גן עדן.

איזה תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
הייתי שמח להיפטר מהכעס והעצבים שאני חוטף לפעמים, והייתי רוצה להיות מסוגל להימנע מפליטות הפה שיש לי מדי פעם.

מתי אתה מאבד אמונה?
איבדתי אמון באנשים שעבדו עליי ורימו אותי וניצלו את שמי לעשיית רווחים ואחר כך התנערו ממה שהבטיחו. אני בהחלט מאבד האמונה כשאני נתקל ברמאויות ובשקרים, וכשאני רואה איך כל מיני אנשים רעים מנסים להיות גיבורים על חלשים.

כולם אוהבים את אבי
ישבתי וביקשתי ואלוהים נענה לבקשותיי | תמונת AVI: אבי ביטר חי בסרט
 מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים. לוקח?
גם לא בעד מיליארד. איך אני יכול? אני מתגעגע לילדים שלי כשהם בחדריהם ואני מכין להם אוכל במטבח, אז לא לראות אותם חמש שנים?

מה פלא העולם שלך?
הקבר של רבי נחמן מברסלב.

איזה ספר/סרט/דיסק מעורר בך השראה?
הסרט "בגין" של משה איבגי הגדול מכולם הוא הסרט שהכי השפיע עליי. נאמר פעם על בגין ז"ל שהוא איש מכוער, לא יפה, ובסרט הזה מובא ציטוט שלו שאמר: "מעולם לא חשבתי להיות יפה. רציתי להיות מנהיג ישר ודגול". וזה מה שהוא היה. בבית שבו גדלתי מנחם בגין היה האלוהים של אבי ז"ל, וכשראיתי את הסרט ושמעתי את הציטוט התרגשתי עד דמעות.

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
שלא תהיה שנאת חינם ושהימין והשמאל יתאחדו. אני נמצא באמצע וכואב לי על המצב הקיים.

מה היית בגלגול הקודם?
פעם מישהי רצתה לספר לי ואני לא רציתי לשמוע כי פחדתי. אבל מה שבטוח, זה שקרן ואני נשואים כבר שלושה גלגולים לפחות. בזה אין לי ספק.

שאלון רוח עם אלון גל: אוהב את עצמי כמו שאני
>> מאמין באלוהים, אוהב סרטים עם מסרים והיה רוצה להפסיק לחפור: שאלון רוח עם יוסי בובליל