אורן זריף הוא אחד מאנשי הרוח הפרובוקטיביים והססגוניים ביותר בישראל. הוא מגדיר את עצמו כ"מטפל בתת מודע", ורק השבוע טען כי הוא מצליח לשנות את כיוון הרקטות לעבר שטח פתוח באמצעות כוח המחשבה שלו. בימים אלו הוא משתתף בתוכנית הריאליטי "גולסטאר", בה אפשר להבין קצת יותר טוב את עולמו הפנימי. תפסנו אותו לשיחה על אמונה, אלוהים, וכמובן, רוחניות.

אין תמונה
מקווה שלא הגיע מגלגול קודם. אורן זריף

יש אלוהים?
"כל בן אדם צריך לדעת שיש אלוקים בשמיים שיצר אותו, הביא אותו לעולם הזה, וכמו שהגיע לפה, כך מהר מאוד גם יוציא אותו. אשרי מי שמאמין, מי שמניח תפילין כל בוקר, מי שימלא את הסל שלו בתורה, מצוות ומעשים טובים, וביום שיורידו אותו למטר וחצי על שניים, יעלה למעלה לתת דין וחשבון; אז הוא לא יצטרך לפחד".

מתי לאחרונה היה לך דיבור איתו?
"אני מדבר עם איתו בוקר, צהריים וערב, בכל פעם שאני מתפלל. אני מבקש ממנו שיהיה שלום, כלכלה טובה, שהמדינה תשגשג, שנשים עקרות יביאו ילדים. ברמה האישית, אני מבקש מהקב"ה שייתן לי את הכח להיות שליח נאמן וטוב וצינור נקי כדי לטפל בכל מי שמגיע אליי. אחרי כל כך הרבה שנים שאני בתחום, ולמרות שאני מטפל שנוי במחלוקת, אני מוצף באנשים וברוך השם אחוזי ההצלחה שלי הם למעלה מ-85 אחוז. זה שיא שאי אפשר לתאר".

תמורת איזה סכום תסכים להמיר את דתך?
"אם היו מביאים אותי בפני הגרדום ואומרים לי 'או שתשתחווה לפסל או שנערוף את ראשך', הייתי אומר 'תערפו את ראשי'. סבא של סבא שלי, רבי פנחס הכהן שכתב את הספר 'דרך כוכב מיעקב', היה גדול העדה הבוכרית. מספרים שהיה מלך שאמר לו 'או שתמיר את דתך או שנזרוק אותך מבניין גדול'. הוא לא הסכים ולכן זרקו אותו".

איך נראית השבת שלך?
"מיום ראשון ועד שישי אני מחכה ליום שבת. כל יום אני קונה משהו קטן, שם בצד כדי לקדש איתו את השבת. אני לא הולך לים, לא לדיסקוטקים, חס וחלילה. מי ששומר את השבת אלוקים שומר עליו. במהלך השבת אני הולך לבית הכנסת, מתפלל, שר. יש ארוחת יום שישי, סעודת מלווה מלכה, סעודת שבת. ביום שבת אנחנו מרגילים את הילדים להתנהלות אחרת. לדוגמא, אם כל השבוע אתה אוכל שוקולד של עלית, בשבת תאכל רק שוקולד שוויצרי, כי זה יותר טוב. הצלחות אחרות, הסכו"ם אחר, השולחן אחר, הלבוש אחר. צריך להבדיל בין קודש לחול".

איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"למען האמת, אני מסתפק במה שאלוקים נתן לי. יש לי את היכולת להיכנס לתדר החשיבה של אנשים וכך לעזור להם, אני מאושר ביכולת הזאת שלי".

איפה הבית שלך?
"בכל מקום שתשים אותי בו ארגיש בבית. גם בשיא החורף בחרמון עם בגד ים אסתדר מצויין, זה הכל עניין של קו חשיבה וחיבור לתדר".

מיותר לשאול אותך האם אתה אדם רוחני.
"אני לא רק אדם רוחני, אני חי את הרוחניות, נושם אותה, כל תחום העיסוק שלי רוחני. בכל דבר שקורה לי אני מדבר עם אלוקים, ומשתף אותו. ועם כל זה, אני לא כמו הסבא הגדול שלי או סבא שלי ברמת הרוחניות".

מה אומרת לך המילה "רוח"?
"המילה רוח אומרת הרבה דברים. היא מסבירה את הנושא של ספיריטואליזם, רוחות, נשמות וחיים אחרי המוות, גן עדן, גיהינום, נשמות, גלגולים, מאין באנו, לאן אנו הולכים".

מי המורה הרוחני שלך?
"יש לי מורה רוחני אחד, אב רוחני אחד - אלוקים שבשמיים".

האם אתה מתחבר לזרם רוחני כלשהו?
"אני מחובר לממדים שלי, לאלוקים שלי, לתורה. אבל ביום הבחירות אצביע ש"ס מסיבה אחת: בזכות הקול שלי אולי יבנו עוד בית כנסת, יכתבו עוד ספר תורה ויבנו עוד מקווה, אולי בזכות הקול שלי יסגרו עוד חנות בשבת. אני לא אומר שהכל בסדר בש"ס, אבל חס וחלילה אם לא היתה ש"ס בממשלה שלנו. עם ישראל היה הולך לאבדון".

אורן זריף עושה ג'וגינג (צילום: ראובן שניידר )
אין אדם בשר ודם שיכול להשפיע עליו | צילום: ראובן שניידר

מי האיש שהכי השפיע עליך?
"עליי אי אפשר להשפיע, אין אדם בשר ודם שיכול להשפיע עליי. אני ניזון מאבות אבותינו, מהתנ"ך, הזוהר, התורה".

מהי התכונה הכי רוחנית של בת זוגך?
"אשתי מקרבת נשים וחברות, שומרת שבת, מדליקה נרות, עוזרת לזולת. הכרתי אותה בבית כנסת ביפו, בשבת חתן כשהיא באה לזרוק סוכריות".

יש לך קמע?
"יש קמע אחד המלווה אותי מבוקר עד ערב, והוא נמצא למעלה למעלה, וקוראים לו האלוקים".

אתה מאמין בתורות מיסטיות כגון אסטרולוגיה ונומרולוגיה?
"כן, צריך להבין שהתורות הללו היו גם בזמן פרעה. אני מאמין בהן, בוודאי".

מי הבנאדם הכי לא רוחני שאתה מכיר?
"אין יהודי שהוא לא רוחני. טומי לפיד ז"ל, יוסי שריד, שולמית אלוני, כל האנשים האלה הם אנשים עם נשמה ורוחניות ברמה גבוהה מאוד, אבל לא כל אחד מראה אותה וזוכה לשחרר את הרוחניות שלו".

אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"אין משהו שהייתי רוצה לשנות בעצמי. אני רוצה להישאר אותו אורן שאוהב אדם, משרת את הקהל, ועוזר לאנשים. אני רואה אנשים סובלים שמגיעים אליי, וזה משפיע עליי. יש פעמים שאני בוכה שעות אחרי יום עבודה. אז אולי הייתי רוצה להיות יותר חזק באופי".

איזה ספר, סרט או דיסק מעוררים בך השראה?
"הספר 'רוחות מספרות' של הרב יהודה פתיה, וספר 'החיים שאחרי החיים' של זמיר כהן. אותי מעניינים ספרים שעוסקים במה יהיה הלאה, הם נותנים לי תשובות. מה קורה איתך אחרי המוות, לאן הנשמה הולכת, אלו דברים שצריך לדעת אותם".

מה היית בגלגול הקודם?
"אני מתפלל שהנשמה שלי היא ראשונה ולא הייתי בגלגול קודם, כי זה לא דבר טוב. גלגול נוסף אומר שהאדם הגיע למעלה ואמרו לו 'יש לך עוונות, תחזור'. הנשמה לא רוצה לחזור למטה".

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"שיהיה שלום אמיתי, שישמור על החיילים שלנו, ושכל בתי החולים יהיו ריקים".

 >> שאלון רוח עם דריק שארפ: מה הסוד מאחורי נס ז'לגיריס?

לכל המדורים הקודמים