אין תמונה
כל הקאסט. פעם שלישית גלידה?

"גיבורים", מכירים? סדרה שמביאה את סיפורם של בני אנוש שמגלים כי ניחנו בכוחות על-טבעיים ובמקום להסתפק בדאווינים בצ'כונה, יוצאים להציל את העולם משואה גרעינית – מצלצל? גם אם כן וגם אם לא, תסכימו איתנו שאין ספק מדובר בעלילה מופרכת, אבל לא יותר מופרכת מהטענה שכוח-על זה תמיד מגניב. יכולות מהסוג הקוסמי נראות אולי מפתות ועתירות עוצמה, אבל אף אחד לא מקבל מתנות בחינם מהיקום, אפילו לא מהיקום הטלוויזיוני. כל כוח על מגיע עם תווית מחיר, אז רגע לפני שאתם שוקעים לכם בפנטזיות על איזה מגניב יהיה לדלג במרחבי הזמן, כדאי אולי לעצור לרגע ולשאול את עצמכם האם זה בכלל שווה את זה? בדיוק בשביל זה החלטנו לבדוק את הסחורה לעומק ולקבוע אחת ולתמיד: באיזה כוח-על הכי שווה להחזיק?

במקום השביעי: כוח פיזי בלתי מוגבל

אין תמונה
ניקי/ג'סיקה. סופר-וומן בסכיזופרניה

כמו של: ניקי/ג'סיקה סנדרס, הגרסה הנשית לד"ר ג'קיל ומיסטר הייד, רק בלי הקטע של הדוקטור. ניקי היא אם חד-הורית נאיבית וטובת לב שהופכת מדי פעם לג'סיקה האכזרית, שמצוידת בכוח פיזי שמאפשר לה לקרוע את אלי האנה לגזרים.
מה ייצא לכם מזה: עוברים דירה? חסכתם לעצמכם חברת הובלות. נתקעתם עם פנצ'ר על כביש 6? אין צורך בגרר, הכתפיים שלכם יספיקו. חוץ מזה, הביטחון תחושת הביטחון להסתובב באזור התחנה המרכזית גם אחרי רדת החשיכה זה פלוס בפני עצמו.
במה זה יעלה לכם: דם על הידיים. כוח פיזי בכאלה רמות חייב לבוא לידי ביטוי בהפגנת אלימות ובאגו מנופח, אחרת מה הטעם? גם אם אתם משוררים רגישים, זה לא משנה. כל כך הרבה כוח היה הופך אפילו את אמא תרזה לסוג של סטאלין.

במקום השישי: קריאת מחשבות

אין תמונה
פארקמן. אני יודע מה תעשו היום בערב

כמו של: מאט פארקמן, שוטר ודביל שיכול לשמע את מה שכולם חושבים.
מה ייצא לכם מזה: אפשר למשל לגלות, ללא מאמץ, מה האישה רוצה במיטה ומה הבוס רוצה במשרד (או להיפך), ומי מהפוליטיקאים משקר לנו. הכי הרבה.
במה זה יעלה לכם: בדידות איומה ודיכאון כרוני. באמת היית רוצה לדעת עד כמה הדייט שלך מוצא אותך דוחה? שאשתך נמשכת לאבא שלך? שהבוס שלכם לא באמת מבין למה הוא שכר אתכם? קריאת מחשבות נשמעת טוב בפוטנציה, בפועל היא תהרוס לכם את חיי החברה, הזוגיות והמשפחה. וסביר גם להניח שלא תרצו לאכול יותר בחוץ.

במקום החמישי: שרטוט העתיד

כמו של: אייזק מנדז (מהעונה הראשונה, זוכרים?), צייר ונרקומן שכל חייו הם סבל. אם חשבתם שיכולתו לצייר את העתיד משפרת את חייו, תחשבו שוב.
מה ייצא לכם מזה: כל אחד היה מת לדעת מתי ימצא אהבה, מהם המספרים הזוכים בלוטו ולאלו שיאים תגיע הקריירה שלו. אובות וידעונים היו פופולאריים עוד בימי התנ"ך, היום אפילו אפשר להתפרנס מזה.
במה זה יעלה לכם: אז זהו, שראיית העתיד היא לא שליטה בעתיד, וזה אומר שלא תוכלו לבחור מה לצייר. עכשיו הרהרו בשאלה הפילוסופית הבאה: האם אתם אנשים שמעדיפים בורות או חוסר שליטה?

במקום הרביעי: שאיבת כוחות

אין תמונה
פיטר. חתיך, אבל בטח שואב המון צומי

כמו של: פיטר פטרלי היפיוף – סוג של בוב-ספוג שמספח לעצמו כוחות מכל גיבור-על שנקרה בדרכו.
מה ייצא לכם מזה: כוח אולטמטיבי. תהיו סוג של אל - העולם כולו יהיה פרוש לרגליכם ולא יהיה אף גיבור על חזק מכם.
במה זה יעלה לכם: בשפיות. כמו שאומרים - תפסת מרובה לא תפסת. פיטר, למשל, מתקשה לשלוט בכוחותיו, הוא לא מסוגל להתעלם מהמציאות המבאסת כי מחשבות כל העולם מזמזמות במוחו, ואפילו חיתוך הוורידים אינו אפשרי בגלל כוח הריפוי העצמי המזורגג. ובמילים אחרות, הסוד הוא באיכות ולא בכמות. במילים עוד יותר אחרות – תפסיקו כבר עם העיניים הגדולות שלכם.

במקום השלישי: יכולת לעוף

אין תמונה
ניית'ן. בוא נמריא נעוף

כמו של: ניית'ן, פוליטיקאי תאב שררה בעל סקס אפיל, מבט חודר וריבועים בבטן. אה, וניית'ן גם מסוגל לעוף. אבל אנחנו מעדיפים שהוא יישאר.
מה ייצא לכם מזה: חיסכון בזמן, עצבים ולוגיסטיקה. יכולת תעופה מייתרת אחזקת רכב והוצאות נסיעה, תאונות דרכים כבר לא יטרידו אתכם וכך גם אנשים שלא מתחשק לכם לפגוש. נפנוף זרועות קל ואתם ממריאים הרחק מסכנות ויותר חשוב, מסיטואציות מפדחות. ועוד לא דיברנו בכלל על יותר שעות שינה בבוקר.
במה זה יעלה לכם: אין שום תועלת בכוח שאי אפשר להשתמש בו בציבור. מה תגידו לסובבים אתכם? "יאללה, חבר'ה, אני חייב לעוף"? הרי ברגע שיתפסו אתכם ממריאים אל על, תודבק עליכם תווית של פריקים ואנשים בחלוקים הלבנים יארבו לכם בכל פינה. עם כמה שעכשיו אתם מרגישים לפעמים בודדים ולא מובנים, חכו למבטי רוויי הקנאה של הנשמות הטהורות. חוץ מזה שכמו שאמרה אמא, לברוח זה ממש לא פיתרון.

במקום השני: ריפוי עצמי

אין תמונה
קלייר. הצילו את המעודדת - העולם כבר יסתדר

כמו של: קלייר בנט, תלמידת תיכון לא פופולרית עם כוח-על מדהים במיוחד: קלייר מתרסקת, נשרפת, נדקרת, נחנקת ומשופדת, ועדיין עור הפנים שלה נותר חלק כמו החזה של שלומי סרנגה.
מה ייצא לכם מזה: דמיינו חיים ללא מחלות, פציעות, סימני חצ'קונים וצלוליטיס. חיים שלנזקי הזמן אין שום משמעות בהם. חיים שלא נגמרים, בקיצור.
במה זה יעלה לכם: בחיים שלא נגמרים. אמנם צעירים לנצח, אבל בשלב מסוים גם זה נמאס מאוד. כשכולם סביבכם מתבגרים, משתנים, מתקדמים ומתפתחים ורק אתם לעולם ועד בגיל שש עשרה עם לוק נצחי שמסרב להתעדכן – זו כבר בעיה. שינוי, הרי, הוא מהות החיים, ואף אחד לא באמת אוהב להרגיש תקוע במקום.

במקום הראשון: מסע בזמן

אין תמונה
הירו. אני מקום ראשון, YATTA!

כמו של: הירו נקאמורה, חנון מחשבים מתלהב שמסוגל לעצור את הזמן, לטייל בעבר ובעתיד ולחולל בהם שינויים. הוא טוען שהוא מציל את העולם. אנחנו טוענים שהוא סתם קרצייה.
מה ייצא לכם מזה: יכולת לסדר את העולם, לשלוט בהיסטוריה, לבטל מלחמות, ולשכנע את אמא של פריס הילטון לקשור חצוצרות מבעוד מועד. וברמה קצת יותר לוקלית - מי לא היה רוצה לעצור את הזמן ולהגיע לעבודה אחרי חופש של חודש, או לקפוץ לעתיד ולסדר לעצמו זכייה קלה בלוטו?
במה זה יעלה לכם: בייסורי מצפון. קשה לא לנצל את הכוח הזה למטרות שאינן מוסריות, ורק אידיאליסט נאיבי וטהור יהיה מסוגל לעמוד בפיתוי. אפילו להירו הייתה נפילה קטנה כשהשתמש בכוחו להפשטת בתי קזינו מנכסיהם, אבל בינינו, לא ביג דיל. אנחנו במקומו כבר מזמן היינו טוני סופרנו.