הצליחה - למרות הכל
האמונות שלי בכלל לא טפלות, טפו טפו

איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"לא רוצה כוח על טבעי. יש לי את כל הכוחות שצריך".

יש אלוהים?
"איזו שאלה בכלל, ועוד איך! אחד, יחיד, כאן ובכל מקום. לכל אחד יש את התשובות שלו לשאלה הזו, אבל אלוהים יש רק אחד".

יש לך אמונות טפלות?
"אין לי אמונות טפלות, רק אמונות חזקות וטובות, טפו טפו טפו, מחתול שחור ועד בכלל. הן לא טפלות כלל וכלל. מאחורי כל אמונה כזו עומדת אמת יצוקה! יש לי בערך 3000 קמעות, אוסף עצום ומטורף באמת, מכל הסוגים והמינים והמקומות: קריסטלים וחמסות מפרו, ממצרים, מנין לא, וחברים רק ממשיכים להביא לי עוד. יש לי גם תהילים מכל הסוגים, פסוקים שחרוטים באבן ומפוזרים בבית, ובתיק שלי תמצאי מלוא החופן: חפצים שאימי הורישה לי והם תמיד איתי, חמסה שאיל בני קנה לי כשהיה קטן וכתב עליה לשמור על אמא שלו, מזכרות שקיבלתי מהרב רנטגן ומהרב פינטו. כל אלה הם השומרים שלי".

מתי את מאבדת אמונה?
"חס ושלום: אני מתפללת שאלוהים לא ינסה אותי ולא יגרום לי לאבד אמונה לעולם. אני לא שופטת את מי שכן מאבד אמונה בעקבות אסון, ואיני שמה עצמי במקומו, אך אני איני מאבדת אמונה. האמונה היא זו שנותנת לי את הכוח לחיים".

איך נראית השבת שלך?
"היא מתחילה בשישי בבוקר עם הבישולים שלי ושל בעלי יחד. מבשלים, צוחקים, נהנים ואחר כך לוקחים את הנכד, מטיילים איתו ומכייפים עד כניסת השבת. בערב באים אלינו מדי יום שישי לפחות עשרים איש, שכוללים את בני איל, אשתו מאיה, הנכד, משפחתה של מאיה וחברים טובים שמתחלפים. יש רזרבישנס לארוחות ערב שבת שלנו! אנחנו מקבלים את השבת בחדווה ובשמחה עם קידוש והדלקת נרות ושירת לכה דודי. אמנם אנחנו לא דתיים אבל בשבת יש משהו קדוש שמתחבר חזק מאד לאמונה. בשבתות עצמן אנחנו כמעט תמיד נוסעים לקיסריה ומתארחים אצל חברים. כך שבערבי שבת אני עובדת ומארחת, ובשבתות נחה ומתארחת".

מי המורה הרוחני שלך?
"יש לי את מה שאנשי מכנה 'קבוצת תמיכה של נשים חזקות'. קבוצת חברות שכולן נשים עסוקות, פעילות, חשובות ומצליחות, שמפאת העובדה שאין לי זמן לפגוש כל אחת בנפרד קיבצתי אותן יחד. כולן, למעט אחת, מאד מחוברות לכל נושא הרוחניות ואנחנו נפגשות באופן קבוע מדי יום רביעי, מדברות, מנתחות דברים ובוחנות את חיינו. זה מדהים לראות איך אדם שמכיר אותך יודע לפרק כל דבר לגורמים שאת עצמך אינך יכולה להבחין בהם. והרי רוחניות נמדדת בהתמודדות עם החיים, ברגשות, ביכולת להקשיב, להעניק, לתת".

מה אומרת לך המילה "רוח"?
"ממש עכשיו, כשאני מדברת איתך, אני הולכת בים. זה כאילו אלוהים נמצא פה".

מי האדם הכי פחות רוחני שאת מכירה?
"יש לי חברה, אשה מדהימה ומוכשרת, שמאמינה רק במה שהיא רואה. זה חבל לי כי אני חושבת שאם היא הייתה מוכנה קצת להיפתח, להאמין, לדעת לבקש מאלוהים ולהתכוון לזה - היא היתה יכולה להיעזר בו הרבה".

איזה תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"פחות חמישה קילוגרמים".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך חמש שנים. לוקחת?
"זו שאלה מטומטמת בעליל. קיבלתי הצעות לעשות ייצוא של הקונספט 'ג. יפית' בעולם, בהרבה הרבה מיליונים, אבל לא הייתי מוכנה לעזוב את המשפחה לשבועיים בכל חודש, ואמרתי לא".

יפית גרינברג, המוכרת יותר בכינוי ג. יפית, היא פרסומאית ואשת עסקים. היא החלה את דרכה במדורי פרסום בעיתונות תחת הטייטל "כדאי". כיום מעניקה שירותי פרסום טלוויזיוניים, בהן לוקחת חלק כלתה מאיה ישעיהו, למפרסמים הגדולים בישראל.