הצצה לפרק הראשון של פלפלים צהובים (תמונת AVI: פלפלים צהובים)
מרגיש סיפוק מלהופיע מול קהל | תמונת AVI: פלפלים צהובים
מה אומרת לך המילה "רוח"?
"המילה 'רוח' אומרת לי אמונה. כל הנושא הרוחני שהיום אני נמצא בו מהווה בעצם את המהפך שחל בי, בתור אחד שהיה בצד הגשמי של חייו ונכנס לתורת הרוח – וזו כמובן הרוח היהודית".

היה אירוע משמעותי ששינה לך החיים?
"1991, מלחמת המפרץ הראשונה. אתה נמצא בסיטואציה שבה 39 טילי סקאד יורדים על מדינה קטנה, ומבחינת פגיעה בנפש – גורנישט; היה יהודי אחד ברמת-גן שנפטר מדום לב. זאת בזמן שטיל אחד שנפל בסעודיה הוריד 28 חיילים אמריקאיים. אז התחלתי להבין שהמושג הזה שנקרא 'מטרייה אווירית' זה לא בהכרח חיל האוויר שחשבתי - ועם כל הכבוד לחיל - אלא המטרייה שמגנה על עם ישראל הם ידיו הסוככות של בורא עולם".

קרה לך נס שאתה יכול לספר עליו?
"אני לא צריך לספר על נס אישי, אני יכול לקחת את נס תקומת מדינת ישראל. אנחנו חיים במדינה שמוקפת בזה הרגע בלמעלה ממאה מיליון ערבים. מאה מיליון איש שבאים בהליכה לא צריכים שום טילים – אם הם דורכים, הם רומסים אותנו. כך שעצם הקיום שלנו זה ללא ספק נס".

איפה אתה מרגיש בבית?
"רק בארץ".

איך אתה מתחיל את הבוקר שלך?
"באופן טבעי ב'מודה אני לפניך', קריאת תפילות השחר ואחר כך הנחת תפילין".

יש לך קמע או אמונות טפלות?
"זה אסור לפי הדת היהודית, כל הרעיון הזה של חתול שחור שעובר וכל הקמעות למיניהם. גם אין לך צורך בזה אם אתה יהודי שמאמין. האמונה נמצאת אצל כל יהודי בלב והכיוון שלו הוא כלפי שמים, ככה שאין לי קמעות או אמונות תפלות".

איזה ספר, סרט או דיסק מעורר בך השראה?
"הנושא הזה של לבוא ולדבר איתי על סרטים - אני פעם הייתי הכתובת, אבל היום כבר לא. יש לנו טלוויזיה בבית שאני מדי פעם מסתכל בה, בעיקר חדשות, אבל אין איזה תכנית שאני יכול להגיד שהיא מושיבה אותי. הספר היחידי שאני נהנה לקרוא מדי שבת הוא ספר הזוהר".

איזה אדם השפיע עליך?
"היה לי מחנך בביה"ס היסודי 'ביאליק' בנתניה שקראו לו הילל צור. זה יהודי שהגישה שלו והחינוך שלו השפיעו עליי. ובין האבות מי שהשפיע עליי מאוד זה אברהם אבינו, שהיה איש חסד של אמת".

איך נראית השבת שלך?
"השבת שלי מופלאה כי אני גר במושב הדתי בית גמליאל. לקראת שבת השער יורד, אנשים עוברים ברחובות ומברכים אחד את השני בשבת שלום ובמאור פנים, ואין את הניכור שלצערי יש בערים הגדולות".

איזה מקצוע היית בוחר במקום העיסוק הנוכחי שלך?
"משהו שקשור בשיחות עם אנשים. אני לא רוצה להתהדר בנוצות של פסיכולוג, אבל פסיכולוג זה לא מישהו שרק יודע לדבר אלא גם יודע לשמוע, ואני חושב שאני יודע לשמוע".

מתי אתה מרגיש סיפוק בעבודה?
"כשאני רואה את הברק בעיניים של הקהל שאני מופיע מולו. אני מופיע היום רק מול ציבור דתי או מתחזק, הפסקתי להופיע על במה בפני ציבור שאינו דתי. הסכמתי להשתתף בסדרה 'פלפלים צהובים' כי התקשרו אליי מההפקה ואמרו לי שיש להם בשבילי משהו נקי, בלי אלמנטים סקסיסטיים ובלי שפה גסה, אבל זו עדיין לא הופעה ישירות מול קהל כמו בהצגה".

אילו היה לך תקציב בלתי מוגבל להפקת סרט, מה היית עושה בו?
"בלי להתפלסף, נראה לי שהייתי בטח הולך על אחד מסיפורי המקרא. להעלות את בריאת העולם בתלת-מימד, זה בטח יצטלם הכי טוב".

איזה תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"הייתי ממתן, לא משנה. אני יהודי שגדל עם פתיל קצר בחייו, ויש דברים שמעצבנים אותי אחרי 10 שניות, והיום אני לומד לספור עד 10 לפני שאני מתפרץ".

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"אני חושב שהייתי מבקש ממנו את חכמת שלמה המלך".

הסדרה "פלפלים צהובים" משודרת בימי שבת ב-22:35

>> שאלון רוח עם אלקנה ביטון: "כשאני מבשל אני מרגיש שאני יולד"