כפי שהסברנו לאחרונה, כל שנה, בחודש תשרי, אנו מקבלים הזדמנות לברוא את עצמנו מחדש ולקבל את השפע האינסופי שהבורא מציע לנו. מזלו של חודש זה הוא מזל מאזניים, שסימנו הוא מאזני המשפט – סמל לזמן בו נשקלים במאזנים המעשים הטובים אל מול הרעים. היסוד של מזל מאזנים הוא אוויר – קו האמצעי, כוח האיזון וכוח החשיבה. לכן, האיזון והצדק הם בנפשם של בני מזל מאזניים.

אין תמונה
שמענו שאת יכולה להתחבר לעולם שמעבר

ספר יצירה אשר מדבר על מבנה וסודות היקום, מסביר כי העולם נברא מ-22 תדרים שהם אבני הבניין הבסיסיות של כל היקום. תדרים אלו מיוצגים ע"י 22 אותיות האלף-בית, המשמשות ככלים להעברה של שפע רוחני. כל חודש מושפע משתי אותיות: אחת שולטת בכוכב השולט באותו חודש והאחרת שולטת על המזל האסטרולוגי של אותו החודש. בחודש תשרי האות השולטת במזל מאזניים היא ל' והאות השולטת בנגה, הכוכב השולט בחודש זה, היא פ'.

הרמז לחיבור לעולם הרוח, מקור החיים בעולמנו, הוא במבנה האות ל' השולטת במזל מאזניים. זו האות היחידה באלף בית העברי שעולה מעל לשורה, כלפי מעלה, מה שרומז על יכולתה לחבר לעולמות העליונים, למאגר החיים של היקום. האות ל' גם מרמזת על יכולתם המיוחדת של בני מזל מאזנים להתחבר לעולם שמעבר, ולמשוך משם ידע וכוח. רמז לכוח האיזון שבאות ל' הוא המבנה שלה - שלושה חלקים, המסמלים את שלושת הקווים – ימין, שמאל ואמצע.

באים מכוכב האהבה

הכוכב השולט בחודש תשרי ובמזל מאזניים הוא כוכב נוגה. נוגה הוא כוכב האהבה, ולא במקרה. חודש תשרי הוא אכן החודש של "ואהבת לרעך כמוך", חודש של סליחה, מחילה ואהבה, וזה מה שיאפשר לנו להתחבר לכוח החיים הזמין לנו בחגי תשרי לשנה שתבוא.

המילה "נגה" פירושה אור, וערכה בגימטרייה הוא 58, כמו המילה "אׁזן", שהיא שורש המילה מאזנים. כאן נפגשים כח האהבה והאיזון שבחודש תשרי, אשר יכולים להיות בעוכרם של בני מזל מאזניים וגם להוות את הבסיס להצלחתם. החיבור המיוחד של בני המזל לכוחות האיזון והחיים הופכים אותם לרגישים מאד לזולתם. יכולת ההקשבה וההזדהות עם הזולת, עם רגשותיו ועם מחשבותיו היא כל כך חזקה אצלם שהם יכולים להגיע לביטול עצמי. שימוש נכון ברגישות שלהם ייתן להם כישרון להיות דיפלומטים או מתווכים מוצלחים במיוחד. הרגישות העודפת שלהם תגרום להם סבל גדול כאשר יהיו בסביבה צבועה, שקרית ולא הרמונית. הם אוהבים לאהוב ורוצים שיאהבו אותם, ועל מנת להיות דרך קבע במצב זה הם עלולים לשנות את דעתם באופן תמידי כמו זיקית. התנהגות זו עלולה להתפרש כצביעות בעיני עצמם ובעיני אחרים.

הרגישות המיוחדת של בני המזל, מאפשרת להם אינטואיציה כמעט על טבעית. תכונה זו עלולה ליצור עבור בני המזל בעיה, שכן בהשתייכותם ליסוד האוויר, הם מאד רציונאליים, וזה גורם לקונפליקט בין מה שהם מרגישים לבין הרציונאליות שלהם. הדיאלוג הפנימי הבלתי פוסק מתיש אותם בדרך כלל ומביא לחוסר החלטיות, ישיבה על הגדר, וריקון אנרגטי שיכול לגרום לבחירות גרועות.

הפיתרון הוא לזכור שסוד ההצלחה אינו דווקא בהגיון כי אם ברגש. למדנו כבר כי "מצליחן" הוא כזה שיש לו השראה, יצירתיות, דבקות בחזון ועוד – דברים שאינם ניתנים למדידה על דרך ההיגיון אלא שייכים לעולמות העליונים. כך גם על בני מזל מאזניים לזכור כי החיבור לאותם עולמות הוא חלק מתכונותיהם הטבעיות אודות לאותה ל'. לכן, כל פעם שהם מוצאים עצמם מותשים ע"י המחשבות, עליהם להתחבר לאור הרוחני, להשראה ולהארה, וזאת ע"י אהבת חינם ונתינה מהלב.

זהירות עם האגו

כאמור, "אזן" ו"נגה" שווים בערכם ל-58 שזה "נח", ובהיפוך "חן". "חן" בא לרמז על כך שרבים מבני מזל מאזניים הם מקסימים ומוצאים חן בעיני אחרים. הבעיה היא שבכך הם יוצאים בקלות ממצבים שאחרים היו משלמים עליהם ביוקר ולרבים מהם יש אגו גדול על כך. "נח" מראה שיש להם נטייה לעצלות יתר. "חן" בהיפוך הוא "נֹח", וכשמישהו מלא באור ושפע, הרי שנוח לו מאוד ואז הסיכוי שהוא ישתנה קטן מאוד, אם בכלל.

מזל מאזניים עוזר לנו להתחבר להתחלה, למקור, לשורש שלנו, ליופי הבריאה, לאהבה וליופי העל טבעי ולהרמוניה של מעשה בראשית. אז נוכל לראות שהכל לטובה, מה שיאפשר לנו לסלוח ולא לפחד מן העבר או מן העתיד. כך אפשר לבוא בלב שקט ונקי ושמח לחגי תשרי, להתנתק מן הכאב ומן הסבל, לוותר עליו ולשכוח אותו מה שיחבר אותנו לכל השפע שמציע לנו הבורא.

>> לשיעור הקודם: איך להגיע להיי וגם להישאר שם
לכל שיעורי הקבלה
לאוניברסיטה של חיים קבלה