גלגל המזלות (צילום: lillisphotography, Istock)
לכל מזל תכונות משלו | צילום: lillisphotography, Istock

אסטרולוגיה היא שיטה המאפשרת לנתח את אופיו ולחזות את עתידו של אדם על פי מצב הכוכבים בזמן ובמקום לידתו. אסטרון ביוונית (astron) פירושו כוכב, לוגוס (logos) פירושו לימוד, ויחד פירושם: לימוד הכוכבים או למידת הכוכבים. האסטרולוגיה מושתתת על שתי הנחות:

1. קיים קשר בין גרמי השמיים לבין חיינו על כדור הארץ.

2. הקשר בין גרמי השמיים לבינינו מתחיל להתקיים החל מן הרגע בו נשמתנו את נשימתנו הראשונה.

מטרת האסטרולוגיה היא להסב את תשומת ליבנו לחוקים אשר על פיהם מוסדר ופועל היקום, וכיצד משפיעים חוקים אלה על האופי שלנו ועל וחיזוי העתיד, בהתבסס על מצב הכוכבים אשר נוצר ברקיע ביום ובמקום בו נולדנו.

מהי מפת לידה?
מפה אסטרולוגית היא תרשים המצלם ומנציח את מיקום הכוכבים בשמיים ביום ובמקום בו נולדתם. כל מפת לידה שונה מחברתה, והיא ייחודית כמעט כמו טביעת אצבעות. כך היא נראית:

מפה אסטרולוגית (צילום: אלטרנטיבלי)
מפת הלידה שלנו נבנית על פי ארבעה מרכיבים | צילום: אלטרנטיבלי

כל מפה אסטרולוגית מורכבת מארבעה מרכיבים:

מזלות: 12 הסימנים אשר מצויירים ברצועה החיצונית של מפת הלידה ששמה גלגל המזלות, והם: טלה, שור, תאומים, סרטן, אריה, בתולהמאזניים, עקרב, קשת, גדידלי ודגים. לכל מזל תכונות משלו.

כוכבים: הסימנים שמשורטטים ברצועה הפנימית יותר של המפה האסטרולוגית ומייצגים את גרמי השמיים שהם: שמש, ירח, מרקורי, ונוס, מארס, יופיטר, סטורן, אוראנוס, נפטון ופלוטו (לעיתים גם את האדמה). לכל כוכב יש תכונות משלו ותפקיד משלו.

בתים: 12 גזרות (כמו פרוסות של עוגה עגולה) המחלקות את המפה האסטרולוגית ל-12 תחומי חיים, והם: 'כרטיס הביקור' החברתי של האדם, ענייני רכוש ונכסים, חיי חברה, חיי משפחה, תחביבים, ענייני בריאות, חיי זוגיות, חושניות, לימודים, קריירה, פעילות למען הזולת וחלומות.

היבטים: הם הקווים המשורטטים בתוך המפה ומחברים בין גרמי השמיים. ההיבטים מבוססים על זוויות ייחודיות אשר הכוכבים יוצרים בינם לבין עצמם. קיימים היבטים מעכבים שנהוג לכנותם מאתגרים, לעומת היבטים זורמים שנהוג לכנותם הרמוניים.

כיצד מנתחים את המפה האסטרולוגית?
על פי מיקום הכוכבים בתחומי 12 המזלות ו-12 הבתים, ועל פי הזוויות שנוצרות בינם לבין עצמם, ניתן ללמוד רבות על אישיותכם. נתונים אלה, בהיאספם יחד בידי אסטרולוג מנוסה, מהווים את הפרופיל הנפשי שלכם. כאשר הם מושווים עם מצב הכוכבים ברקיע כפי שיהיה בעתיד, מהווים את מה שמכונה תחזית, שהיא, בעצם, מגוון של הזדמנויות מול מכשולים בתחומים כגון אהבה, קריירה וכסף.

מהי מפת עתיד?
מפת עתיד, הלא היא הורוסקופ, היא תרשים הצופה את תנועתם בעתיד של גרמי השמיים שמכונים פלנטות. תרשים זה משתנה מדי יום והוא כפוף לתנועת הכוכבים. מסלולם של כוכבי הלכת הינו נתיב ידוע מראש, ולכן ניתן לחשב במדויק את מיקומם ברקיע, עבור כל זמן שהוא בעתיד. אסטרולוג מיומן יכול לערוך השוואה בין מיקומם העתידי של הכוכבים, לבין מיקומם ברקיע כפי שהיה בזמן הלידה – ועשוי לחזות את הצפוי להתרחש.

>> איך הולכת להיות השנה שלכם? תחזית שנתית לכל המזלות

רוצים לדעת עוד? כנסו לאתר היועצים של אלטרנטיבלי, שם תוכלו להתייעץ עם מיסטיקנים מפורסמים, אסטרולוגים, קוראות בטארוט ועוד