מורן אטיאס למקסים 2 (צילום: מתוך קמפיין בוניטה דה מאס)
מורן, מה שלא תעשי - תעשי את זה טוב | צילום: מתוך קמפיין בוניטה דה מאס

מאז שאנחנו קטנים שאלו אותנו תמיד "מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול"? מאז רובנו כבר הבנו שלהיות שוטר, כבאי או טייס זה לא בשבילנו, אבל אנחנו עדיין תוהים מה כן. אם אתם רוצים הכוונה למקצוע שמתאים לאישיות שלכם - בואו לראות מה הנומרולוגיה מציעה.

ניתוח מלא ידרוש שקלול של הערך הנומרולוגי של השם הפרטי ושל שם המשפחה, בצירוף עם יום הלידה, חודש הלידה ותאריך הלידה המלא. אבל בשביל הפשטות, נתחיל בעיקר - השם הפרטי. לשם התחלה, חברו את הערך של כל האותיות בשם. כעת חברו את הספרות של התוצאה, עד שתגיעו למספר חד ספרתי.

ניקח לדוגמא את השם "מורן": מ=40, ו=6, ר=200, נ=50. נחבר את המספרים ונקבל 296. כעת נצמצם: 2+9+6=17, נצמצם שוב ונקבל 1+7=8. המספר 8 מלמד אותנו שמורן תהיה מקצוענית בכל מה שתעשה. אז מה המקצוע המתאים לכם?

מספר 1

אין תמונה
עזבי את הקריירה במשטרה, לכי על להיות מפורסמת

העיסוקים המתאימים הם יצירה לסוגיה, ניהול ועבודה עם ילדים ונוער בייעוץ, הוראה והדרכה. ה-1 מתאים לעבודה שהדגש בה הוא על נתינה לבני אדם, חום וקרבה, וגם לתחומי ספורט וכל הקשור בעבודות שיש בהן פרסום וייצוגיות. ה-1 שואף להכרה בכישוריו.

מספר 2

במקרה זה מתאים עיסוק הקשור לילדים, טיפול בכל הרמות, וגם נושאים הקשורים לצילום, כספים, רפואה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית ורפואה אלטרנטיבית. כמו כן יתאימו להיות אופטומטריסטים או לעסוק במקצועות הקשורים בשמירה ואבטחה, עיסוק בתוכן היסטורי, ארכיאולוגיה, אדריכלות ותחומים הקשורים במזון ואירוח כמו מלונאות, צימרים ומסעדנות. למספר 2 ייתכן קשר לתחומי אכיפת החוק, חינוך וקרימינולוגיה.

מספר 3

העיסוקים המתאימים הם כל הקשור להוראה, הדרכה, ייעוץ, עבודות הקשורות למדינות אחרות, נושאים אקדמיים ומחקר, צבא, עבודות הקשורות לטבע, נופים ובעלי חיים, וזאת משום שרעיון המרחב והחופש פועל כאן. למעשה העיסוק הוא ביטוי לצורך במרחב ובחופש אישי גדול. ייתכן קשר לחקלאות, קבלנים ועבודות עפר. מצד אחר ייתכן קשר לכספים ולנושאי חשבונות לסוגיהם. מספר זה טוב לעיסוקים בתחומי הספורט, הנסיעות והתנועה, וכן לייבוא וייצוא ולעולם ההוצאה לאור. עיסוק ביחסי ציבור ובפרסום מתאים לצד המוחצן של ה-3.

מספר 4

שם שמספרו 4 מתאים לבוא במגע עם הרבה אנשים, ניחן בעצמאות מקצועית רבה ובעשייה בהקשרים טכנולוגים ותקשורתיים: טלוויזיה, אינטרנט, סלולר, וכל הקשור לשדות תעופה וחברות תעופה. גם עיסוק במחקר לסוגיו יתאים במספר זה. המספר 4 מוביל לעתיד ולכן מתאים לעבודה בחברות היי-טק, מכשור מתקדם, טיס, מטרולוגיה, רובוטיקה, מחשבים, אופטיקה וכל הקשור בקרינה, לייזר, ותחום הדימות הרפואי. מספר זה מוביל לעבודה עצמאית אך גם להקשרים שיווקיים ותקשורתיים. ההמלצה ל-4 היא לנתב את עצמו למחוזות מקצועיים שייתנו לו את מרב חופש המחשבה והפעולה.

מעיין פורטר ונתן בשבקין מפעילים ילדים (צילום: אלעד דיין)
נתן, מתאים לך להדריך ילדים (וגם מכונאות רכב) | צילום: אלעד דיין
מספר 5

ה-5 מבטא תנועה, מידע ותקשורת, ולכן יכול לנתב את האדם לעבודה בתחומי התקשורת כמו עיתונות, רדיו או טלוויזיה, ויתאים מאוד גם לעולם הסלולר ולעולם האינטרנט. הקשרים נכונים יהיו כאן גם להוראה, הדרכה, ייעוץ וטיפול. ייתכן עיסוק בשני מקצועות או שני תחומים בגלל השניות שה-5 מבטא. עיסוקים נוספים הם בתחום כלי הרכב, ביחסי ציבור ובעולם הפרסום. ל-5 יש כושר לתווך ולעסוק ביזמות עסקית על ידי תיווך בין בני אדם לרעיונות עסקיים. 5 הוא מספר הנהיגה והניידות; לכן הוא מתאים לספורט ולכל הקשור למגע עם צעירים. הכוח המקצועי של ה-5 הוא בשליטה המצוינת במידע וביכולת לעשות בו שימוש.

מספר 6

ה-6 מכוון לעשייה מקצועית המתאימה לייצוגיות, תרבות, אירוח ואירועים. לכן יתאימו כאן נושאים הקשורים במלונאות, תיירות, עולם הבגדים והאופנה, הקוסמטיקה, העיצוב, ובכלל עולמות האסתטיקה למיניהם. היצירתיות היא חלק מביטויי ה-6 . ישנה התאמה למשפטנים ועורכי דין, בוררים ומגשרים, וכן לעבודות הקשורות בכסף, נכסים ורכוש כמו נדל"ן למשל. ה-6 מדרבן לסוגים שונים של שותפות מקצועית, וייתכן כי כוחו הוא גם במציאת הפרטנר העסקי הנכון. ייתכנו גם עבודות הקשורות בעולם הזוגיות (חתונות, מארגני אירועים, אולמות שמחות ועוד).

מספר 7

ה-7 מביא את האדם למקצועות של יצירה או של טיפול. עולמות הטיפול כוללים את תחומי הרפואה, הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית, הרפואה האלטרנטיבית וכל הקשור בחיבור גוף ונפש. בעולמות היצירה מספר זה מתאים לתחום המשחק, קולנוע, תיאטרון ומוזיקה. ה-7 מתאים גם לעיסוקים בממד הרוחני-מיסטי. כיוון אחר שקיים ב-7 הוא עיסוק בחומרים מתנדפים כדלקים וגזים למשל. ה-7 שואף להקריב ולהזדהות עם הזולת ולכן מתאים לעבודה הקשורה לתחום אימוץ הילדים, לפנימיות ולכל הקשור בנתינה ובאידיאליזם. אפשרות אחרת היא עבודה במקומות סגורים כמו בתי סוהר, או בתי חולים ומוסדות פסיכיאטריים. ה-7 יתאים גם לעיסוק בקרימינולוגיה. ברמה העמוקה של ה-7 ייתכן עיסוק במה שאיננו - זהו אולי רעיון שיווקי-מכירתי למצוא את מה שחסר ולמכור אותו. מקצועות אחרים מתקשרים לעולם המים, הספנות והדייג. ברמה העמוקה ה-7 אינו חש שייך לעולם החומר אלא לעולם הרוח.

מספר 8

שם זה מעיד על רצינות ומקצועיות רבה המגיעה בהדרגה לאורך שנים של עשייה. לא חשוב במה ה-8 עוסק - הוא המקצוען בתחומו. נראה שחלק חשוב מהמסע המקצועי בחיים שלו יהיה ללמד אחרים את הדרך. ה-8 מתאים לניהול ולקיחת אחריות וקבלת החלטות. הוא מתאים למקצועות רציונליים ומדויקים כגון הנדסה, רפואה, קבלנים, פוליטיקה, חינוך, צבא, הוראה אקדמית ועוד. ישנה התאמה גם לעולמות המשפט, למשל, עורכי דין ושופטים. ה-8 מתקשר גם לרבנים ולעולם הדתי-הלכתי בגלל הקשרו למזל גדי. ברוב המקרים התהליך המקצועי יהיה הדרגתי וייבנה בשלבים, היות שב-8 אין קפיצות. ה-8 יכול לעבוד עם מבוגרים, אולי בתחום של דיור מוגן.

מספר 9

צפו בסיפורים המעניינים של 8.11 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
בנימין, חשבת אולי על כיוון של מנהיגות? | צילום: רויטרס, חדשות

ה-9 מייצג את הדחף לעצמאות רבה. הוא משלב בין הממד הפיזי-יצרי לכיוונים של מחקר ופילוסופיה. איכויות ההובלה, הפיקוד והמנהיגות מתקיימות בו, ולכן עבודות הקשורות לצעירים, נוער וילדים באות בחשבון, כמו גם ספורט, צבא ונושאים טכניים. הצד התחרותי והרצון להגיע למקום הראשון יורגשו כאן. מספר זה קשור לריקוד וגם לפסיכולוגיה ולרפואה, הן קונבנציונלית, הן אלטרנטיבית. ה-9 מעוניין להיות חלוץ, מעין פורץ דרך מקצועי. ב-9 תיתכן גם עבודה עם אוכלוסיות מוחלשות בחברה, כמו מיעוטים למשל. עולמות האבטחה והשמירה וכן העיסוק בנשק יכולים לבוא כאן לביטוי. עבודות נוספות מתאימות הן בתחום היהלומנות, מסגרות, ותחום הברזל והפלדה, וגם עבודה עם ציוד מכני כבד.

מתוך ספרו של ירון ליבנה "כוכבים מספרים ועסקים" (הוצאת קוראים)

>> ומה הנומרולוגיה אומרת על ההתאמה המינית ביניכם?
עייפים ממספרים? נסו אבחון לפי צבעים