כמו הכוכבים הכי גדולים בארץ ובעולם שלמדו זאת על בשרם, גם הדר אשוח הבין בחודשים האחרונים מה קורה כשנכנסים למועדון היוקרתי של אלו שההצלחה דפקה להם בדלת. זה עושה הרבה רעש, מצליח להרגיז מלא אנשים ולעורר גלי שנאה סוערים. ואיך זה הגיע אליו? בתור הפרזנטור של עולם שיווק השותפים בישראל – צעיר מצליח, בעלי חברה שמגלגלת מאות אלפי שקלים בחודש, מרצה ומנטור, אושיית רשת, ודמות ששורפת את מסכי הטלוויזיה, אי אפשר היה להתעלם מהילד הזה, שלא מפסיק לדבר ולדבר ולהתלהב, בשעה שרובנו תקועים במציאות אפרורית ובקושי סוגרים את החודש.

בחודשים האחרונים נדמה שזה הפך אפילו לסוג של משחק בקרב הגולשים. כמה שיותר להעליב, לרדת עליו, על איך שהוא נראה, לנסות לכבות. בתוך כל זה, הדר התעורר יום אחד והבין שצריך לעשות משהו עם כל הבלגאן שמתחולל סביבו בלי הצדקה וסיבה. "חשבתי על זה הרבה, והבנתי למה. למה שונאים אותי", הוא אומר.

אז תגיד. למה?

"כי אני מגשים את הפנטזיות הכי כמוסות שיש לאנשים. אני עושה כסף קל וחי את החיים שלי כמו שאני רוצה. אנשים חולמים על זה, בטוחים שזה בלתי אפשרי, ופתאום רואים את הילד הזה מדבר ומדבר, מתלהב, כי הצליח לו. הם רואים ומרגישים שגם להם מגיע, ואני אפילו אחזק ואומר – הכי מגיע להם! ואני צועק את זה – אני רוצה לעזור לכם! אבל משהו עוצר אותם. ואז זה עוד יותר מעצבן אותם".

למה שיעצור אם זה משהו טוב?

"זה לא קל לעכל כזה דבר. זה מרעיד לאנשים את העולם, את כל האמונות שלהם, את מה שהם חשבו על איך שמתנהל הכול. לימדו אנשים שעבודה קשה מביאה כסף. הם לא מבינים איך הרבה כסף יכול לבוא יותר בקלות ממה שחשבו. בגלל זה, חוץ מששונאים אותי התחילו השמועות שאני פייק ניוז. מה, לא שמעת? יש פורומים שלמים ששואלים אם הדר אשוח אמיתי. התראיינתי בשידור חי בטלוויזיה בקשת 12, זה היה אצל כולם בסלון, וזה נמצא בכמה מקומות ברשת, אז תגיד לי אתה - אני ילד אמיתי או לא?".

"אני חוסך לכם תואר מתיש ומצ'וקמק באוניברסיטה"

חוץ מההצלחה שלו שהגיעה בגיל כל כך צעיר, עובדה שאנשים לא רוצים ולא יכולים לעכל, אשוח מדבר חופשי לחלל האוויר, אומר דברים בוטים על "השיטה" ואיך מתנהל העולם, בלי עצם בלשון, ובתוך זה מייצג משהו שקצת בועט בממסד. וזה מרגיז, כי רובנו הולכים בתלם ובממסד הזה. ביומיום הוא עדיין לומד לבגרויות שתיכף מסתיימות, וגם יתגייס בקרוב לצבא. אבל הדרך שבה פיצח את עולם העבודה עוקפת את כל המסגרות.

הדר אשוח (צילום: טל פלג)
איך כסף יכול לבוא בקלות? | צילום: טל פלג

"אני מבין שזה מאיים לשנות סדרי עולם. אני מציע משהו שיוצא מהמסלול הרגיל. ובגלל שזה מסלול מיוחד, הוא מטיס אנשים הרבה יותר גבוה. אני אומר ככה, ותהיו מרוכזים לרגע - במקום לעשות תואר, להתגלגל שלוש-חמש יום אחר יום לאוניברסיטה, לשקוע בעבודות אקדמאיות ומבחנים, להיחנק עם שכר לימוד מטורף וכמעט בלי זמן לעבוד, להיאלץ לגור עם ההורים, בואו תנסו משהו אחר! תעשו קורס מקצועי ב-1000 שקל, 3000 גג, אפילו בלי לצאת מהבית. בחדר שלכם, תלבשו פיז'מה וכפכפים מצידי, ואתם מהר מאוד בתוך עבודה, מרוויחים כסף שגם אקדמאיים עם תעודה לא מרוויחים".

עד כמה מהר?

"יותר ממה שאתה חושב. תלמידים שלי כבר אחרי שבוע מרוויחים כסף. יש לי הרבה תלמידים שמרוויחים 2000 שקלים בחודש הראשון. אתה מבין שכבר בחודש הראשון הם מחזיר את מה ששילם על הקורס? ואחרי זה הוא יכול להגיע לסכומים דמיוניים. לא דמיוניים בשבילי. דמיוניים בשביל אנשים שלא מאמינים. וזו לא המצאה! אנשים ראו איך זה עובד, אפילו בלייבים הגדולים שאני מעלה בפייסבוק אנשים תוך כמה דקות מכניסים כמה גרושים לכיס של עצמם. וכשאני אומר כמה גרושים אני מתכוון למאות שקלים. הלוא ראיתם בעצמכם. אז למה אתם סקפטיים? למה אתם נגד? אני באמת לא מבין מה מונע מכם להקשיב לי".

"שואלים אותי – 'מה האינטרס שלך ללמד אותי? אתה בטח רוצה לעשות עליי קופה, להרוויח'. אני הרווחתי מצוין בשקט שלי. בכלל לא הייתי צריך את זה. התחלתי ללמד אחרי שהכרתי את השותף שלי, שלו יפרח, שפקח לי את העיניים ונתן לי רעיון שנעשה קורס. אז פתאום זה דאבל - אני גם עוזר לאחרים וגם מרוויח כסף. ללמד זו אפילו טרחה עבורי, כי בזמן הזה יכולתי לעשות הרבה יותר כסף, אבל גם בשביל זה אנחנו חיים, בשביל לעזור לאנשים.

"ובנושא הזה, מרגיזה אותי התפיסה הזאת במדינה, שלא יכול להיות שבא מישהו עשיר וחושב לעזור לאחרים. חושבים שרק עניים ופראיירים עוזרים, ועשירים לא יעזו. אז אני מתקומם נגד התפיסה הזאת. למה שלא נעזור פה? ועוד לישראלים? זה תחום בינלאומי. אנשים בכל העולם מרוויחים מהעבודה הכיפית הזאת. והכי כיף לי שאני עוזר לאנשים מהמדינה שלי. גם ככה, עם כל המצב הכלכלי, די חרא פה".

אז אם לעזור, למה לא בחינם?

"רגע. אם אני כבר הקדשתי זמן, בניתי קורס מהיסוד, אז אני מעביר את הידע שלי הלאה. אז זה הכי הוגן לגבות על זה כסף, כמו כל אחד בעולם. אתה לומד ומשלם את שכר הלימוד. אני גובה מחירים ידידותיים. כמו שאמרתי – על תואר מצ'וקמק שורפים הרבה כסף וזמן, את השנים הכי יפות, את העצמאות, ולא בטוח שמגיעים לאיזשהו מקום".

בואו תפוצצו את כל העצבים עליי, ובחינם

ויש עוד משהו שכל הזמן נמצא על פני השטח. אשוח מייצג את הדור הצעיר, והחלק המוצלח במיוחד שלו. הוא-הוא העולם החדש. והוא אומר ביי לעולם המיושן, זה שכל מי ששייך ל"עולם המבוגרים" קצת קשה לו להיפרד ממנו. "אני יכול להתפוצץ ממחרבי השמחות שאומרים 'אי אפשר לעשות כסף מאינטרנט'. בסדר, שמענו!" הוא מתעצבן, "לפני 300 שנה מי האמין שיהיה חשמל, טלפון? מי האמין שאנשים מכל קצוות העולם יוכלו לתקשר? שיקנו דברים לא בחנויות? ועובדה שזה קרה. והיום יש אינטרנט, ואנשים קונים שם כל היום, ומתגלגל בו המון כסף. אנשים תבינו, אתם גוזרים קופונים מהרכישות האלה, אבל בקל. העולם מתקדם. כמה אפשר להגיד 'לא יכול להיות?'".

הדר אשוח (צילום: טל פלג)
רוצה ללמד גם אתכם להרוויח. אשוח | צילום: טל פלג

אתה נשמע ממש טעון

"עזוב קללות שספגתי, עזוב שיימינג והכפשות, הבנתי שהדבר הכי מפריע לי זה שאנשים סקפטים. למה? המהפכה כאן. אז בבקשה מכם - לא לטמון ראש בחול, לא להיות בת יענה. זאת הצעקה שלי, עם מגפון! אני פונה לכולם. לצעירים שעצבנתי, למבוגרים שעצבנתי. כולכם בעצבים עליי? יופי! אז אם אתם כבר בשוונג של העצבים, בואו תפרקו את האנרגיה העצומה הזאת עליי. הכנתי לכם משהו שתוכלו לעשות עם כל עוצמת הרגשות המתפוצצים האלה. משהו שאולי אפילו יעזור לכם".

למה אתה מתכוון?

"בדיוק בשביל שתבינו על מה ולמה אתם כל כך שונאים אותי, הכנתי סרטונים עם הדרכה חינמית שמכניסים אתכם לעומק של הסיפור שלי. אני חוזר שוב – הדרכה חינמית. אני שם לכם את ההצלחה בפרצוף, ובלי שתשלמו על זה. אז ממה אתם מפחדים בעצם? לראות משהו שישנה לכם את המחשבות והתפיסה? אני כולה ילד, אז לא לפחד בבקשה. אני לא נושך. בואו תראו איך לעשות כסף.

"לכל אלה ששונאים אותי, החלטתי להכין לא אחת, אלא חמש הדרכות חינמיות, צולפות ומדויקות בטירוף. אולי תצליחו פעם אחת להיכנס קצת לראש שלי, למחשבות שלי, להבין איך נראית העבודה שלי ולפצח את התעלומה הגדולה שלכם - למה אני כל כך מתלהב מהחיים האלה. אתם מוזמנים להיכנס להדרכות בשביל שתקבלו את העולם שלי לתוך הפרצוף שלכם והחיים שלכם. אולי תצליחו גם אתם – בטעות - להידבק ממני...".

לשיווק שותפים