סוף סוף קיץ! גלידה, ים, חופשות בטן-גב וגם מלא שמש. הרבה אנשים מופתעים לדעת שצמיגים לא תקינים או פריאון שחסר במזגן יכולים להשפיע מאד על הנהיגה שלנו ולהפוך יום שלם בפקקים מ"לא נעים" בלבד לסכנה. אז אספנו בשבילכם את כל הדרכים להכין את הרכב שלכם לקיץ הישראלי.

נפטרים מהטאיירים – אומרים שלום לצמיגים הישנים

החלק הכי החשוב ברכב בזמן הנסיעה הוא הצמיגים – בכל זאת הם אלה שנוגעים בכביש, נכון? צמיגים ישנים יכולים להיות סכנה של ממש בחום הלוהט בגלל שהם רגישים יותר. מה לעשות? תבדקו שהחריצים על הצמיג שלכם הם לפחות בעומק של סנטימטר. איך בודקים? עם מטבע.

אחרי זה תוודאו כי אין יציאה הדרגתית של אוויר מהצמיג. איך? מחברים מכשיר מדידה מיוחד שכותב לנו שחור על גבי לבן את לחץ האוויר בצמיגים.

תנו ברקס!

מערכת הבלמים שלכם יכולה להציל את חייכם ברגע אחד. אם הרפידות של הברקסים שחוקות או צרות מדי אתם פוגעים לאורך זמן בחלקים הפנימיים של הגלגל והבלמים. לכן, חשוב לבצע בכל מספר חודשים בדיקה שלהם. הסימן הראשוני להישחקות שלהם הוא רעש הדומה לקול של צרצר שמופיע כשאתם לוחצים על הברקס. אם הגעתם למצב שבו הבלמים שלכם מרעישים סימן שחיכיתם יותר מדי זמן – קפצו למוסך ותחליפו את הרפידות מיד.

תוספות בטיחותיות

בקיץ לפעמים סוטים מהמסלול – כי החום קצת מטשטש אותנו. איזה מזל שהטכנולוגיה יכולה לעזור לנו. יש היום חיישנים מיוחדים במערכת של מובילאיי שאפילו מורידים לנו עלויות, כמו למשל עלות של ביטוח רכב, ומסוגלים להזהיר אותנו אם במקרה המכונית התחילה לנסוע קצת באלכסון לנתיב ליד או לשוליים. שווה להשקיע.

מערכת קירור

מערכת הקירור שלכם מורכבת מכמה חלקים – הרדיאטור של הרכב, מאוורר פנימי המקרר אותו ומשאבה המספקת מים לקירור הרכב. אם אתם רואים שכאשר אתם נוסעים במהירות נמוכה הרכב מתחיל להתחמם מהר מדי ומד הטמפרטורה שלו עובר יותר מחצי מהדרך – זה הזמן לבדוק את הרדיאטור. חשוב גם לבצע בדיקות תקופתיות של המים והשמן כדי לתחזק את הרכב כמו שצריך.

מזגן באוטו
מידי פעם בדקו את מצב מזגן הגז | צילום: JoeyPhoto, Shutterstock

מזגן

שונאים לנסוע בפקקים של הקיץ בחום? בתוך הרכב ללא מזגן הפה מתייבש ואתם אפילו עלולים להרגיש סחרחורת קלה בגלל החום. אם יש לכם מזגן פעיל ברכב כדאי לבדוק אם יש בו מספיק גז. הוספת גז למזגן אינה יקרה והיא יכולה להבטיח את הפעולה המושלמת של המזגן לאורך כל הקיץ. אם אין לכם מזגן פעיל ברכב כדאי לבדוק אם תוכלו לתקן אותו.

מגבים

רוב המגבים עשויים מגומי שמתייבש ככל שהטמפרטורות מתחילות לעלות. מגבים יבשים עשויים להסדק או להשבר בדיוק ברגע שבו אתם צריכים אותם. גם אם אין גשם במשך חודשים אתם עשויים למצוא עצמכם מאחורי משאית ש"השפריצה" עליכם בוץ או לכלוך. בגלל זה, כדאי לכם להחליף את המגבים כל מספר חודשים.

איך בודקים אם הגיע הזמן להחליף אותם? הדרך הטובה ביותר לדעת אם המגבים שלכם עובדים טוב היא להשתמש בהם. שופכים מעט מים עם סבון ניקוי שמשות היוצר קצף על הרכב ומנגבים עם המגבים את השמשה פעם אחת. אם אחרי ניגוב אחד יש פסים של סבון על השמשה – סימן שהמגבים שלכם שחוקים וצריך להחליף אותם.

מגן הגה

ההגה שלכם בבוקר עדיין לא מתחמם אך כאשר אתם נכנסים לרכב אחרי שעות רבות שהוא היה בשמש הוא רותח במיוחד. את הסיטואציה הזו קל לפתור – תקנו מגן הגה שעשוי מבד נעים בצבע האהוב עליכם ותכסו בו את ההגה. כאשר תכנסו לרכב תגלו כי הרבה יותר קל להחזיק אותו. מגן ההגה יכול להיות גם הצלה של ממש בעוד מספר חודשים כאשר הטמפרטורות ירדו ולא תצטרכו להחזיק אותו כשהוא קפוא._OBJ

שמרו על צבע הרכב עם כיסוי

השמש החמה ושינוי מזג האוויר, הורסים לאט לאט את הצבע של המכונית שלכם. אם אתם רוצים לשמור על הפח של הרכב, אנחנו ממש ממליצים לקנות כיסוי בד שמגן עליו. ניתן להשיג כיסוי בד אוניברסלי במחיר זול יותר או להזמין באינטרנט כיסוי בד לרכב במודל שלכם.

לסיכום, לפני שאתם יוצאים לעשות כיף בחופשה של בטן-גב בים או לנסוע לטיול ארוך בקיץ – תבדקו את הרכב שלכם ותראו שכל המערכות בו עובדות טוב ובטיחותיות.