Coca-Cola WOW 2021, פרויקט ההתנדבות החווייתי-קהילתי של "קוקה-קולה" חוזר בענק. ארבע שנים חלפו מאז השיקה החברה לראשונה את הפרויקט שמעודד אלפי צעירים וצעירות להתנדב במגוון עמותות ברחבי הארץ, והוא כבר הפך למסורת קיץ ולסמל למעורבותם של בני נוער בקהילה. בשנת 2019 נשבר שיא ההתנדבות כאשר במסגרת הפרויקט נרשמו לפעילות מעל 42 אלף בני נוער, שהשקיעו למעלה מ-135 אלף שעות התנדבות בקהילה.

במסגרת הפרויקט יתנדבו אלפי בני נוער בגילאי 16-18 בעמותות וארגונים ברחבי הארץ ויתרמו לקהילה. על החיבור בין המתנדבים לעמותות אחראית עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון ששותפה לפרוייקט. המתמודדים ישתתפו במשימות שמטרתן עשיית טוב לאחר ויצברו ניקוד אישי, כאשר בסוף הפרויקט ייבחרו עשרות נערים ונערות לנבחרת שתזכה בפרס הגדול: מסע Road Trip חוצה ישראל לאורך שביל ישראל, מלא באטרקציות, פעילויות ורגעים בלתי נשכחים. אלפי המתנדבים יזכו ליהנות גם מכניסה לאירוע מוזיקה ענק שייערך ב-Live Park ראשון לציון, בהשתתפות האומנים המובילים בישראל.

את הפרויקט יובילו בוגרי נבחרות Coca-Cola WOW לדורותיהם, אשר ממשיכים בעשייה החברתית שלהם גם בימים אלו. אספנו כמה מהם כדי לשמוע ממקור ראשון על החוויות במסגרת הפרויקט, ומה הם ממליצים לבני הנוער שרוצים להיכנס לנבחרת:

רון קבונובסקי, 18, חבר נבחרת WOW 2019

התנדב בבית האבות 'נווה שבא' באשדוד. הקים במהלך סגר הקורונה הראשון את מיזם "סבתא" שמטרו לקשר בין מתנדבים לקשישים הזקוקים לעזרה בימי הסגר. 

רון קבונובסקי (צילום: ליאור נורדמן)
רון קבונובסקי | צילום: ליאור נורדמן

איך ההשתתפות בנבחרת של WOW השפיעה עליך?

"ההשתתפות במסע הייתה מטורפת בפני עצמה. היינו "סופרסטארים" לתקופה,. היינו המרכז של האירוע בלייב פארק, ואז כמובן גם כל הפינוקים של המסע. בגדול, הרגשתי שאני נוגע בשמיים. זאת הייתה חוויה מטורפת שלא הייתי חווה בשום מקום אחר. החוויה הזאת גרמה לי להוקיר תודה הרבה יותר ואפילו ביגרה אותי".

מה הטיפ שלך לעשיית טוב?

"לא רוצה לזרוק קלישאות לאוויר ולסיים בזה, אבל אם כבר שואלים אותי על טיפ, הוא כנראה יהיה למצוא משהו שכיף לך, משהו שאתה אוהב לעשות ופשוט לעשות טוב בתחום הזה. בסופו של דבר זאת עומדת להיות חוויה מאוד מספקת וכיפית עם המון משמעות עבורכם!".

מה הזיכרון הכי יפה שלקחת איתך מהמסע?

"ביום האחרון של המסע היינו בבאולינג בלונדון ושם עשו לנו את ה-״מסיבת סיום מסע״. בניגוד לשאר המסע שהיה כולו גדול, בומבסטי, אור וזרקורים, הבאולינג היה נורא אינטימי, היינו בו רק אנחנו והצוות. ואז עשינו מעגל וכל אחד שיתף וסיפר איך היה לו המסע, וכמה כולנו נקשרנו אחד לשני וכמובן שזה היה מעגל עם המון דמעות אבל זה היה כל כך עוצמתי ומרגש, ואני חושב שזאת הסיבה שזה הזיכרון הכי יפה שלי מהמסע".

כמה מילים לצעירים שרוצים להיות חלק מהנבחרת של Coca-Cola WOW:

"תנו בראש, תתנדבו, תנצלו את ההזדמנות המטורפת הזאת כי אני מבטיח לכם שכזה מסע לא תעברו בשום מקום אחר!".

עושים טוב ויכולים לצאת למסע של פעם בחיים! להרשמה ולפרטים נוספים>>

שיר בירן, 20, חברת נבחרת WOW 2018 

התנדבה בגן ילדים ובמחנה קיץ של עמותה למען חולי סרטן. כיום משרתת בשירות לאומי בעמותת "שמחה לילד" למען ילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות וגנטיות. 

שיר בירן (צילום: צילום עצמי)
שיר בירן | צילום: צילום עצמי

איך ההשתתפות בנבחרת של WOW השפיעה על מי שאת היום?

"ההשתתפות בנבחרת גורמת לך להבין שהשמיים הם לא הגבול אלא רק ההתחלה, שאתה מסוגל להשיג כל דבר אם באמת תתאמץ, ושבסוף הטוב שאתה עושה ומעניק לאחרים חוזר גם אליך".

מה הטיפ שלך לעשיית טוב?

"לבחור בתחום שמעניין אותך ופשוט להתחיל. להיות במקום במאה אחוז ולתת מעצמך, לראות למה האדם מולך זקוק ולאו דווקא מה אתה רוצה לתת".

מה הזיכרון הכי יפה שלקחת איתך מהמסע?

"וואו, הכי נהניתי בהופעה בלאס וגאס, בהופעה של קרקס וואן לשירים של מייקל ג'קסון-המופע הכי מדהים שהייתו בו! חזרנו ביחד כל הנבחרת בלימוזינה, היה מוזיקה ומלא צחוקים".

כמה מילים לצעירים שרוצים להיות חלק מהנבחרת של Coca-Cola WOW:

"זו חוויה חד פעמית שלא שוכחים, באמת שווה כל רגע- מכירים חברים חדשים, צוברים חוויות שלא היית מדמיין שתשיג. מעבר לכל זה זו הזדמנות מדהימה לתת מעצמך למען אחרים".

אריאל ארונוביץ', 21, חבר נבחרת WOW 2017

התנדב בכבאות והצלה וארגן ניקיונות חופים. כרגע חייל משוחרר ומתחיל התנדבות כמדריך גלישה לנוער בסיכון. 

אריאל ארונוביץ' (צילום: דליה הולדר)
אריאל ארונוביץ' | צילום: דליה הולדר

איך ההשתתפות בנבחרת של WOW השפיעה על מי שאתה היום?

"זה פתח לי את הראש לדעת איזה מקומות מטורפים יש בעולם, ושמה שאתה מוציא לעולם חוזר אליך תמיד. אז תעשו טוב ובלי שתצפו לכלום בחזרה, אנרגיות חיוביות יציפו אתכם!".

מה הטיפ שלך לעשיית טוב?

"אמרתי את זה פעם ואגיד את זה שוב - הסיפוק הפנימי האמיתי שאתה מקבל אחרי יום של מעשים טובים שווה הכול!".

מה הזיכרון הכי יפה שלקחת איתך מהמסע?

"וואו!! באמת שאלה טובה. צברנו שם כל כך הרבה חוויות שנצורים בליבנו עד היום. אצרף כמה דוגמאות: השקיעה באריזונה ב-Red Rocks הייתה אולי אחת השקיעות הכי יפות שחוויתי בחיים, עשינו טיול ג'יפים עם בּוֹקֵר כזה מגניב וירדו גם טיפות גשם למרות שהיה חמים בחוץ. בקיצור חוויה רוחנית ומטריפה חושים שלא אשכח. אשכרה הרגשתי בחלום!".

כמה מילים לצעירים שרוצים להיות חלק מהנבחרת של Coca-Cola WOW:

"אנחנו נמצאים בתקופה של התחלות חדשות ויציאה מתקופה חשוכה וקשוחה ומבלבלת להרבה אנשים בעולם לתקופה בהירה של אור שמחה וצלילות וקיץ מדהים! מאחל לכם שתפיצו אנרגיות חיוביות ותעשו טוב לאחרים כי ביחד אפשר להשקיע ולשנות את העולם למקום טוב יותר. אתם הצעירים, הדור הבא שינהיג פה הכול יום אחד".

שירה פורת, 20, חברת נבחרת WOW 2017

התנדבה בגני ילדים ובסיוע לניצולי שואה. 

שירה פורת (צילום: צילום עצמי)
שירה פורת | צילום: צילום עצמי

איך ההשתתפות בנבחרת של WOW השפיעה על מי שאת היום?

"החוויה החיובית מהמסע, שהיה כרוכה בהתנדבות ועשייה למען הקהילה, השפיעה על מי שאני היום בכך שלקחתי את זה הלאה ובצבא מילאתי תפקיד משמעותי כמפקדת בקורס מ"כים. בתפקיד זה שאפתי לתרום כמה שיותר לחברה הישראלית. הכשרתי למעלה מ-250 חיילות וחיילים לשירות צבאי ועשיתי זאת מתוך תחושת שליחות בשילוב של הנאה גדולה ובסיפוק מהתרומה למדינה.

היום אני עובדת כמורה מחליפה בבית ספר יסודי ומדריכה לילדים בצהרונים. בחרתי בעבודות אלו בגלל האמונה שלי שדרך חינוך אפשר לתת מעצמי לאחרים ולהפוך את הסביבה שלי לקצת טובה יותר. בכל דבר שאני עושה ונהנית אני חושבת על התרומה שלי לאחר בכל תחום בחיים- בגיוס לצבא, בעבודה ובחיים החברתיים".

מה הטיפ שלך לעשיית טוב?

"לעשות מכל הלב ולעשות מהנאה אמיתית. לא לצפות לקבל בחזרה. ״בסוף כל יום רגליך צריכות להיות כואבות, שערך מבולגן ועינייך נוצצות״.

מה הזיכרון הכי יפה שלקחת איתך מהמסע?

"הזיכרון הכי יפה שלקחתי נוגע להתנדבות באריזת משלוחי מנות לנזקקים בלאס וגאס ביום שישי במהלך המסע. ההרגשה של ההנאה מהמסע יחד עם נתינה אמיתית מהלב העצימה את החוויה והפכה אותה למשמעותית".

כמה מילים לצעירים שרוצים להיות חלק מהנבחרת של Coca-Cola WOW:

"מאחלת לכם הרבה הנאה, זו חוויה של פעם בחיים. זכות גדולה להיות חלק מהנבחרת ולתת מעצמך, לעבור תהליך ולהתפתח. תזכרו, אם אתם יכולים להיות בצד הנותן, אז תמשיכו לתת".

נאור שקורי, 18, חבר נבחרת WOW 2018

התנדב באריזת מזון לנזקקים. 

נאור שקורי (צילום: צילום עצמי)
נאור שקורי | צילום: צילום עצמי

איך ההשתתפות בנבחרת של WOW השפיעה על מי שאתה היום?

"הפכתי להיות האיש שמזוהה עם קוקה-קולה וזה הפך להיות ממש חלק מהרזומה שלי. הדבר עולה כמעט בכל שיחה עם אדם חדש שמדבר איתי. זה חלק ממני ובזכות זה הבנתי שבאמת כאשר אתה עושה טוב, זה חוזר אליך".

מה הטיפ שלך לעשיית טוב?

"התנדבות נותנת לך הרגשה טובה שממלאת את הלב, ומגדילה את הרצון שלך להמשיך ולהתנדב. שעושים טוב, הטוב הזה יחזור אליך".

מה הזיכרון הכי יפה שלקחת איתך מהמסע?

"לקחתי איתי כל כך הרבה חוויות, חברים לחיים ובעיקר זיכרון של טירוף מתמשך ופינוק!".

כמה מילים לצעירים שרוצים להיות חלק מהנבחרת של Coca-Cola WOW:

"תשקיעו ותעשו כל מאמץ, זה הכי שווה בעולם! אין יום שזיכרונות מהמסע לא עולים לי לראש. מכירים חברים לחיים וצוברים חוויות לכל החיים!".

איך נרשמים להתנדבות בפרויקט?

בשלב הראשון, שיימשך עד תחילת חודש אוגוסט, יש לפתוח חשבון אישי באתר הייעודי של הפעילות. לכל מועמד יהיה סל נקודות אותו ניתן למלא באמצעות עמידה במשימות חברתיות שיוגדרו מראש. מבין כל המשתתפים אשר ייקחו חלק בפרויקט, 12 אלף המתמודדים הראשונים יוזמנו לאירוע המוזיקה הענק. בשלב השני ייבחרו כ-500 צעירים וצעירות אשר צברו את הניקוד הגבוה ביותר על בסיס פעילות חברתית ועשיית טוב. הם יעברו תהליך מיון שבו יספרו על עצמם. בסיום המיונים ייבחרו 20 צעירים וצעירות לנבחרת Coca-Cola WOW 2021, וייהנו ממסע Road Trip מטורף ברחבי ישראל!

ההשתתפות מיועדת לבני נוער בגילאים 16-18. להגשת מועמדות יש להיכנס לאתר האינטרנט של "Coca-Cola WOW" ולמלא את דף ההרשמה המצורף. לפרטים נוספים לחצו כאן>>

עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, מחברת בין מתנדבים לעמותות, באמצעות מנוע חיפוש מתקדם בו ניתן למצוא התנדבות בהתאמה אישית לפי הזמן, המקום ותחום ההתנדבות המבוקש. רוח טובה נמצאת בקשר עם אלפי עמותות וכלל הרשויות המקומיות במטרה לעודד את ההתנדבות בישראל. העמותה משתפת פעולה עם קוקה-קולה זו הפעם הרביעית בפרויקט הדגל Coca-Cola WOW 2021 בו לוקחים חלק אלפי צעירים וצעירות בהתנדבות ועשיית טוב.