בשנה רגילה, נטולת מגיפה עולמית, ליל הסילבסטר הוא ללא ספק אחד התאריכים המבוקשים ביותר בהזמנת כרטיס טיסה חגיגי אל מעבר לים. קו השמיים נצבע בזיקוקים מרהיבים, מסיבות מטורפות מקשטות כל עיר, המונים רוקדים ברחובות והעולם כולו מתכנס לנשיקת חצות אחת מושלמת, שמזמינה את השנה החדשה להתקבל באושר, באהבה ובהרבה מאוד אלכוהול.

אלא שהשנה כל הקלפים נטרפו. מי חשב אי שם, רגע לפני שקיבלנו את העשור החדש של 2020, שתהא זו שנה כה מוזרה, מטלטלת ומהפכנית שתירשם בהיסטוריה בתור שנת הקורונה האכזרית? בשל התהפוכות הלא צפויות ברור שחגיגות 2021 יהיו מאופקות הרבה יותר. כצפוי, ערים רבות ביטלו או שינו את תוכניותיהן לחגיגות ערב ראש השנה האזרחית בשל המגיפה. אירופה נמצאת כרגע בגל נוסף, ישראל כבר בתוכו, וברחבי העולם דבר לא בטוח, על אף בשורת החיסונים.
איך החגיגות ייראו השנה, כיצד הערים הגדולות מצאו פתרון לחגיגות וחשוב עוד יותר: כיצד משפחת קרדשיאן תעביר את היום הגדול?

לונדון

במשך כמעט שני עשורים אירחה לונדון את אחת ממסיבות הרחוב המטורפות ביותר לאורך נהר התמזה בערב ראש השנה. כ-100 אלף צופים מתייצבים כדי לצפות במופע מרהיב של כ-2,000 זיקוקים שמאירים את השמיים מעל הביג בן. עלות המופע (נכון לנתונים מ-2018) עמד על 2.9 מיליון דולר.

חגיגות סילבסטר 2021 (צילום: By Melinda Nagy, ShutterStock)
לונדון: להתראות זיקוקים, שלום מזל"טים | צילום: By Melinda Nagy, ShutterStock

השנה, ראש עיריית לונדון, סאדיק ח'אן נאלץ להודיע על ביטול האירוע. "אנחנו פשוט לא יכולים להרשות לעצמנו שמספר האנשים שמתכנסים בערב ראש השנה יתכנס השנה יחדיו", אמר לעיתון LBC, אך הרגיע כי העיר תארגן חגיגה שהתושבים, כמו העולם כולו, יוכלו ליהנות ממנה גם מהבתים. "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לאבד את המשבצת החגיגית הזאת בשידורי הטלוויזיה. ליל הסילבסטר הוא הזדמנות נהדרת להראות לשאר העולם עד כמה  העיר שלנו נפלאה. עלינו להמשיך להשקיע בעירנו ובאנשים המגיעים ללונדון. אנו עובדים על תוכניות כדי להבטיח שנפתח את השנה החדשה בצורה מרהיבה ובטוחה. הודעה תישלח בבוא העת".

אחת האפשרויות שעומדת על הפרק היא מופע אורקולי מרהיב באמצעות מזל"טים שיטוסו מעל כמה לוקיישנים אייקוניים בלונדון. לדברי צוות Pixel Artworks שעומד מאחורי הרעיון, מופע כזה ניתן לחוות במלואו רק מאחורי המסך, כך שאין חשש להתקהלות אנשים ברחובות.

ניו יורק

אחד הסממנים הכי מזוהים עם חגיגות הסילבסטר הוא ללא ספק ירידת כדור המראות בטיימס סקוור. המסורת הזו בת יותר ממאה שנה, והכדור הורד לראשונה במוקד המסיבה בשנת 1907. מלבדת איוונט ירידת הכדור בשעה 23:59 והקונפטי שמקשט את הרחובות, העיר כולה מוצפת בהופעות מוזיקליות ונערכת מסיבת רחוב גדולה. השנה האירוע ייחגג בצורה שונה לגמרי ויהפוך וירטואלי.

חגיגות סילבסטר 2021 (צילום: By Simon Dux Media, ShutterStock)
ניו יורק: האפליקצייה שתחליף את החוויה האמיתית | צילום: By Simon Dux Media, ShutterStock
החוגגים יוכלו להשתתף בחגיגות באמצעות אפליקציה שתשדר את ירידת הכדור האייקונית לצופים ברחבי העולם. כיכר הטיימס צפויה להיסגר ולא תתאפשר גישה לעוברים ושבים.

סידני

לא ייאמן שחלפה שנה מאז נלחמה אוסטרליה בשריפות ענק, אלא שאז, בדיוק בסילבסטר 2020 השמיים נדלקו בתקווה למחר טוב יותר. גם השנה הזיקוקים יופעלו, אך צפויים שינויים – ראשית, לא יהיו זיקוקים מוקדמים בשעה 21.00 עבור הקהל הצעיר כמדי שנה. כמו כן, מופע חצות המרשים יופחת מאורכו ויתמקד בעיקר באיזור גשר הנמל של סידני. את המופע המואר יוכלו לראות התושבים והתיירים רק בטלוויזיה. בנוסף, החגיגות ינוהלו על ידי ממשלת המדינה במקום ראשות העיר. "שר התיירות סטיוארט איירס הבטיח לי כי ממשלת המדינה תישא באחריות המלאה להכנות ולמימון הזיקוקים, ניהול הקהל, הבטיחות, התעבורה ותחבורה, והיא מוכנה לבטל את האירוע אם יהיה זינוק במספר מקרי הקורונה", אמר ראש עיריית סידני קלובר מור

חגיגות סילבסטר 2021 (צילום: By Marcel Strelow, ShutterStock)
סידני, אוסטרליה: מופע הזיקוקים לילדים בוטל כליל | צילום: By Marcel Strelow, ShutterStock

לאס וגאס

וגאס כמו וגאס יודעת לעשות הכל בענק. לראייה: בשנה שעברה התקיים מופע שכלל יותר מ-80,000 זיקוקים בשמי העיר, שהוצג בפני קהל ענקי שכלל למעלה מ-300 אלף איש. השנה, תצוגת הפירוטכניקה הזו מבוטלת. סטיב היל, מנכ"ל לשכת התיירות של לאס וגאס LVCVA, אמר כי ישנם דברים אחרים המתוכננים ללילה, אך עדיין לא חשף אותם. "לאס וגאס תמיד הייתה יעד של חגיגות השנה האזרחית החדשה. אך כפי שאמרנו לאורך כל השנה, הבטיחות של האורחים והעובדים שלנו היא בראש סדר העדיפויות שלנו, ולכן, לא יתקיימו מופעי זיקוקים ב-31 בדצמבר", אמר.

ריו דה ז'נרו

דמיינו: חוף קופקבנה, חגיגות, ריקודים ו-14 דקות שלמות של מופע זיקוקים. זו אחת מחגיגות הסילבסטר הגדולות והפופולריות בעולם, ובשנה שעברה נהנו ממנה כ-3 מיליון איש. השנה היא תבוטל והחגיגות יתקיימו ברשת, עם מופעי אור והופעות במקומות ללא ציבור. 

חגיגות סילבסטר 2021 (צילום: By Martina Badini, ShutterStock)
ריו דה ז'נרו: הופעות אונליין ואומרים שלום . לקרנבל | צילום: By Martina Badini, ShutterStock

בצער רב, גם הקרנבל המפורסם והצבעוני של ריו בוטל לראשונה מאז 1912. האירוע מתרחש בפברואר ומביא מיליונים לעיר והמחיר לתיירות גבוה מאוד. מדהים לדעת שהקרנבל המשיך להתקיים אפילו במהלך מלחמת העולם השנייה, אך הקורונה הכניעה אותם, לאחר שנרשמו 5.5 מיליון (!) מקרי קורונה בברזיל.

וינה

וינה ידועה בתור העיר עם מסיבות הרחוב ההמוניות והשמחות שלה. בימים כתיקונים, העיר מציעה חגיגה שנמשכת לאורך כל הלילה שכוללת מסיבות ריקודים, נשפים, זיקוקים, יין ואוכל לצד כמובן מופעי זיקוקי דינור ופסטיבלים. כמו כן, מתקיים ואלס משותף והמוני סביב קתדרלת סנט סטפן, שם 12 פעמוני הפעמון מסמנים את שינוי השנה. בשנת 2019 היו 800 אלף משתתפים בחגיגות השנה החדשה בעיר.

השנה, העיר לוקחת הפסקה מהאירוע בשל המגיפה. "בדרך כלל כל מרכז העיר הופך לאתר מסיבות ענק ב-31 בדצמבר, אך בגלל הקורונה, המוסד הווינאי הזה חייב לקחת הפסקה השנה", הודיע ​​אתר התיירות. עם זאת, ישנם אירועים פרטיים אחרים המתוכננים בעיר (אופרות, תערוכות, וגלאות בבתי מלון ובברים), וקונצרט השנה החדשה של הפילהרמונית של וינה ישודר ל-50 מיליון צופים ברחבי העולם, כמקובל.

משפחת קרדשיאן

איך יודעים שנגמרה השנה? מקבלים גלויה משפחתית של משפחת קרדשיאן. המשפחה ידועה בחגיגות ערב חג המולד המוגזמות שלה, אך אפילו זו ספגה מכה קשה בשל קוביד 19. לראשונה מזה עשורים, קלואי קרדשיאן בישרה כי משפחתה תוותר השנה על ההתקהלות ותלך על המוטו של "לס איז מור". "אנחנו לגמרי נחגוג אבל זה יהיה צנוע ובטוח". ואם זה לא רע דיו, הרי שתוכנית הריאליטי גם יורדת לאחר 20 עונות. זה רשמי, העולם כבר לא יהיה אותו דבר. 2021, תעשי שיהיה טוב. אמן.

View this post on Instagram

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

לקראת סוף 2020 ולכבוד תחילת 2021, וודקה Grey Goose, הוודקה הצרפתית המובילה והאיכותית, מרימה לכם ערב סילבסטר בעזרת מארזים לאירוח ביתי, שיעשו לכם שמח עם החברים או עם הדייט שלכם וגם כמה קוקטיילים שהם לגמרי חגיגה בפני עצמם. למידע נוסף ולרכישה>