2021 כבר ממש בפתח ודומה שאין שנה טובה יותר להיפטר ממנה בבעיטה ישירה לישבן מאשר 2020. זו הביאה עמה מגיפה עולמית, אסונות טבע, מהומות על רקע גזעי ושלל מחלוקות פוליטיות. גם אם אתם לא מחסידי חגיגות הסילבסטר, יש להניח שהשנה הרבה יותר אנשים יירצו להיפרד מ-12 החודשים האחרונים בנשיקה מופלאה בחצות, כמיטב המסורת, או כאמור בבעיטה מפוארת. אנחנו מעדיפים את האופציה הראשונה למען האמת.

מדוע מתנשקים בחצות בכלל? ובכן, תקראו לזה אלמנט טקסי או פרידה וקבלה של שנה חדשה, אנחנו בעיקר מקבלים את הטענה שאם לא נתנשק בהחלפת המשמרות שבלילה האחרון של דצמבר 2020 – מצב שדיננו להעביר שנה חדשה ללא נשיקות בכלל, וזו לא אפשרות קבילה עבורנו. אז איך תרצו לקבל את הנשיקה שלכם בחצות ועם מי? הנה כמה מהנשיקות האייקוניות של העשורים האחרונים: הן גדולות, סוחפות, מרגשות, רטובות ובלתי נשכחות והן לחלוטין השראה לנשיקת החצות שלנו.

היומן: קיטש הוליוודי תחת מבול

לא בטוח שאנחנו זוכרים את פרטי כל עלילת הסרט מ-2004, אבל לא נצליח להוציא לנו מהראש את הנשיקה הרטובה ומלאת הזעם בתוך סופת הרעמים. היא לא מבינה למה הוא לא כתב לה כלום במשך שנים, הוא לא מבין איך היא לא קיבלה את כל המכתבים ששלח לה מדי יום ואז המשפט הזה: "זה לא נגמר. זה עדיין לא נגמר", הוא אומר ולופת אותה לנשיקה אחת מטורפת שזיכתה את הסרט בתואר "הנשיקה הטובה ביותר". בטקס MTV, במעמד הזכייה אגב, השחקנים ראיין גוזלינג ורייצ'ל מקאדאמס שיחזרו את הנשיקה בטקס עצמו וזה היה אפילו טוב יותר מהסרט.
מה ניקח מהנשיקה: שגשם הוא לגמרי אוברייטד, בטח בימי קורונה, אבל לגמרי ננסה לקפוץ על הבחור הראשון שנפגוש לנשיקת חצות סוערת.

חברים: הנשיקה הלא אפלטוניתרוס ורייצ'ל הם תקווה חיה, נושמת ונהדרת לכל אותם ידידים אפלטוניים שהם הרבה יותר מזה. רוס מאוהב ברייצ'ל, היא לא סופרת אותו וזה לוקח הרבה מאוד זמן (שתי עונות!) עד לרגע המכונן שבו ניתן האות והנשיקה הראשונה מתרחשת. זה קורה במקום הבילוי הקבוע שלהם, בבית הקפה, ואין מעריץ מושבע של סדרת המופת הזו שישכח את הרגע בו השניים מאחדים כוחות ולשונות.
מה ניקח מהנשיקה: שהגלגל עגול, שאתה לא חייב להיות איטלקי כדי לנצח את העולם ושגברים חמודים הם לא מוערכים מספיק.

רוח רפאים: ההיית או שחלמתי חלום?

 
 
סיפור האהבה של מולי וסם היה אחד המרגשים על המסך הגדול. הוא אמנם נרצח אבל נשמתו עדיין המשיכה להסתובב בעולם, בעזרתה של המתקשרת וופי גולדברג. מפה לשם, דמי מור ופטריק סוויזי משחקים בחימר, היא מרגישה את חום גופו של בעלה המנוח והם מתנשקים בנשיקה מיסטית, לוהטת ונפלאה. האמצעים הטכנולוגיים אמנם היו חלשים דאז וההולוגרמה של סוויזי נראית כמו עבודה של תלמיד תיכון במגמת וידיאו ארט, אבל למי אכפת? היה זה שילוב נדיר של רומנטיקה, מתח ופיסול בחימר. 

מה ניקח מהנשיקה? שהאהבה מנצחת את כל העולמות. גם את זו של העולם הבא ושחימר הוא סיפור סקסי בטירוף.

הר ברוקבק: בוקר על בוקר

מצד אחד הית' לדג'ר המופלא והמנוח, מצד שני ג'ק ג'ילנהל המתוק ותכול העיניים. שני בוקרים גבריים להחריד מתאחדים בנשיקה עזה אל מול הקיר, עם כל האמוציות, הפחדים והחרדות שהחברה מאכילה אותם. סרט המופת הזה פתח את השיח לגבי נישואים חד מיניים והכניס את כולנו לעידן חדש של קולנוע קווירי.
מה ניקח מהנשיקה: את הלהט נטול הריסון. כזה בדיוק אנחנו רוצים. אילו רק לדג'ר היה כאן בחיים.

הבחורה החדשה: נשיקה בין שותפים

אחד מהסודות לנשיקה מעולה הוא ללא ספק מתח מיני מתמשך. סוג של משחק מקדים ארוך שמרגיש שלא עומד להיגמר. אם צפיתם ב"NEW GIRL", אתם יודעים היטב למה אנחנו מתכוונים. בדומה לרוס ורייצ'ל, יש לנו כאן מקרה קלאסי של שותפים לדירה שמשחקים ב"הוא משך לי בצמה". זה לקח להם עונה וחצי ארוכה במיוחד, עד שניק סוף סוף לקח את המשוכות, תפס את ג'ס במסדרון בשעת ליל, סובב אותה והדביק לה צרפתית היסטרית. זו הייתה נשיקה עוצרת נשימה שראוי לצפות בה בלופים (קפצו ל-04.56).
מה ניקח מהנשיקה? חשוב להיות נחרץ, מדוייק ומהיר. ואם יש קיר, חשוב לנצלו היטב לשם הדבקה והיצמדות.

בת על בת: בריטני ומדונה עושות את זה

היום הנשיקה הזו לא הייתה כה מרגשת, אבל ב-2003 – כשמדונה ובריטני הפגישו שפתיים על הבמה זה היה רגע מטלטל של ממש. הרבה לפני שכל אחת מהן תפסה סיבוב בחייה. העולם התפוצץ והחיים התפצלו לשניים – לפני ואחרי.
מה ניקח מהנשיקה? את אפקט ההפתעה ואלמנט הקהל הצופה. רוצים נשיקה שכולם ידברו עליה? תזמינו את המשפחה לזום, וחכו לרגע שהם לא יצפו לו. זה כבר יעשה את העבודה.

מה שלא יהיה, תעשו את זה בצרפתית

תהיתם פעם מדוע קוראים לנשיקה רטובה, אירוטית ומשולבת לשון – "נשיקה צרפתית"? הרי ידוע לכולנו שלא רק הצרפתים מצרפים לשון לנשיקה שלהם. ובכן, המקור בכלל אינו שייך לצרפת, והביטוי "נשיקה צרפתית" הגיע מהאנגלים של 1923, שלעגו לצרפתים שהיו בעיניהם גסי רוח ומופקרים מינית. בצרפת עצמה הנשיקה הצרפתית נקראת "נשיקת לשון". מיותר לציין שצוחק מי שצוחק אחרון, הא?

חגיגות סילבסטר 2021 (צילום: By Roman Samborskyi, ShutterStock)
הנשיקה הצרפתית שייכת לכל העולם | צילום: By Roman Samborskyi, ShutterStock

סעיף בונוס: אין לכם עם מי להתנשק בחצות? נסו 2 נשיקות בלחי בצהריים

האם תהיתם פעם איך נהוג להתנשק במדינות שונות? נשיקה היא כלל נימוסי במדינות רבות, ממש כמו לחיצת יד. יש מדינות בהן מוטב שתשמרו מרחק ויש כאלו שאם לא תחלקו אותה, הרי שמדובר בזלזול במארח. הנה כמה דוגמאות לנשיקות מסביב לעולם.

בהולנד למשל נהוג לתת שלוש נשיקות, בכל פעם בלחי אחרת: שמאל, ימין, שמאל. ההולנדים, מתברר, אוהבים להתנשק. כך לפי משפיענית רשת ומדריכת טיולים מקצועית בשם פאולה מקל'רני שטיילה בעולם וחזרה עם חוויות. באיטליה קופצים לארבע נשיקות, לחי אחר לחי, ויש מצב להמשיך משם. בגרמניה, מדובר בשתי נשיקות מעט לקוניות. בכל צד וגומרים את הסיפור, משם ממשיכים לשתות בירה כמובן. באוסטרליה אגב, לדברי הנשקנית המטיילת, נהוג לתת נשיקות באוויר בכל לחי אך מבלי מגע של ממש. בניו זילנד נהוג לשפשף את האפים, כמו האקסימוסים.

בקרואטיה, מספרת פאולה, נהוג לתת שתי נשיקות על הלחי המשאלית בלבד. "לעתים קרובות אתה צריך ליזום את הנשיקה כי הם קצת לא בטוחים. אבל ברגע שתעשה את זה, הפכת לחבר שלהם לכל החיים". בברזיל ניתן יהיה לגלות מהיכן אתה לפי מספר הנשיקות שתעניק: נשיקה אחת אם אתה גר בסן פאולו ושלוש בשאר המדינה. מצד שני, הברזילאים מלאי אהבה כך שלא יקרה כלום אם תנשקו יותר. בדנמרק מעריכים יותר את החיבוק ומעדיפים להשאיר את הנשיקות מחוץ לתמונה. בסין מוטב שתשמרו את הידיים ואת הפה שלכם מאחורי דלתיים סגורות. כך גם בתאילנד, מתברר. ובארה"ב, ובכן, תעשו בגדול מה שבא לכם.

בשורה התחתונה: תתנשקו איך שאתם רוצים ועם מי שאתם רוצים, העיקר שתפיצו אהבה - ואמן ש2021 תשיב לנו כזו בגדול.

לקראת סוף 2020 ולכבוד תחילת 2021, וודקה Grey Goose, הוודקה הצרפתית המובילה והאיכותית, מרימה לכם ערב סילבסטר בעזרת מארזים לאירוח ביתי, שיעשו לכם שמח עם החברים או עם הדייט שלכם וגם כמה קוקטיילים שהם לגמרי חגיגה בפני עצמם. למידע נוסף ולרכישה>