התדמית הבעייתית של הבירה כמשקה משמין ולא בריא החלה במושג המפורסם "כרס בירה" שמקורו בציורים ישנים מבריטניה העתיקה, שם אריסטוקרטים ואצילים רזים נראים בציורים מאותה תקופה כשהם אוחזים בכוס יין, בעוד "שוטי הכפר", האיכרים ואנשי המעמד הנמוך תמיד צוירו כשמנים האוחזים בכוסות בירה גדושות. בפועל, ההפך הוא הנכון: מחקרים מראים שצריכת בירה מדי יום במינון סביר יכולה למנוע מחלות ולהפוך אתכם לבריאים וחזקים יותר. הכנו לכם רשימה של 6 דברים חשובים שכנראה לא ידעתם על כוס הבירה שלכם:

 1. בירה פחות משמינה ממה שאתם חושבים
  כאשר משווים את הערך הקלורי של בירה לעומת משקאות פופולריים אחרים, מגלים שהמשקה האלכוהולי דווקא נהנה ממספר קלוריות נמוך יותר. בכוס או בקבוק בירה (330 מ"ל) יש כ- 140 קלוריות בלבד, פחות מכוס יין (204 קלוריות), פחית קולה (כ- 150 קלוריות) ואפילו קפה הפוך על בסיס חלב, שיש לו כמות קלוריות זהה אך הוא מכיל כמות גבוהה יותר של סוכרים ושומנים.
 2. בירה הרבה יותר בריאה ממה שאתם חושבים
  מחקרים מראים כי צריכה מתונה של בירה מדי יום מצמצמת ב- 25% את הסיכוי לחלות במחלות לב. למעשה, כוס בירה יעילה יותר אפילו מכוס יין אדום בהפחתה ומניעה של מחלות לב, התקפי לב ושבץ.
  בירה שקמה (צילום: אמיר יעקובי)
  צילום: אמיר יעקובי
 3. בירה היא מקור מעולה לחומצה פולית
  בכוס בירה יש כ- 20 מ"ג ויטמין B9, הידוע יותר בשם "חומצה פולית". ויטמין זה מוריד את הכולסטרול הרע, מועיל נגד מחלות הזדקנות ומסייע בהתפתחות תקינה של תאי המוח.
 4. בירה היא משקה התאוששות נהדר אחרי פעילות ספורטיבית
  במהלך פעילות אירובית כמו ריצה או רכיבה על אופניים, הגוף משחרר כמות גבוהה של נוזלים בצורת זיעה. את הנוזלים הללו חשוב להחזיר במהרה, ובכוס בירה יש כמות גבוהה של מינרליים המאזנים את מאזן הנוזלים בגוף לאחר פעילות ובעיקר אשלגן (90 מ"ג), החיוני ליצירת אנרגיה, מסייע בפעילות תקינה של הלב ותורם לתקינות העצבים והשרירים.
   
  גברים שותים בירה (צילום: Dean Drobot, Shutterstock)
  גברים שותים בירה | צילום: Dean Drobot, Shutterstock
 5. בירה מסייעת בחיזוק ובניית העצמות
  בכוס בירה אחת יש 20 מ"ג מגנזיום הממלא תפקיד עיקרי בבניית עצמות, שימור וחיזוק שלהן. מחקרים מראים שבקרב אוכלוסייה מבוגרת בגילאי 60+, אנשים שצורכים כוס בירה אחת מדי יום נהנים מעצמות חזקות ובריאות יותר ואף מפחיתים ומונעים את הסיכוי לחלות במחלות הקשורות לעצמות כמו אוסטאופורוזיס, זאת בהשוואה לאנשים שנמנעים מצריכת בירה.
 6. אפשר (ומומלץ) לשתות בירה כל יום
  אין שום מניעה לשתות בירה מדי יום, ודיאטות מסוימות אף מאפשרות כוס בירה אחת ביום בזמן שהן אוסרות לחלוטין על שתייה מתוקה. אך כמו כל דבר בחיים, צריך לדעת את המינון הנכון: שתי כוסות בירה (330 מ"ל או "שליש") לגבר ליום, כוס אחת לאישה ליום. לא כי אנחנו שוביניסטים חלילה, אלא כי המבנה הפיזיולוגי של גברים שונה משל נשים.

 לכתבות נוספות על בירה היכנסו>

8 שאלות שיבדקו עם איזו בירה תסיימו את היום

די לקצף: עד היום מזגתם בירה לא נכון

 

*אזהרה: מכיל אלכוהול - מומלץ להימנע משתייה מופרזת.