כחברת תרופות ישראלית-גלובאלית מובילה שנוסדה בירושלים לפני כ-120 שנה טבע מחויבת לשיפור בריאות מטופליה והגדלת הנגישות לטיפולים מתקדמים הן בימי שגרה וקל וחומר בימים מורכבים שכאלה בהם הבריאות של כולנו נמצאת בסיכון.

בכל יום, טבע מספקת תרופות מגוונות, איכותיות וברות השגה לכ-200 מיליון בני אדם ב-60 שווקים ברחבי העולם ובתקופה שכזאת ישנה חשיבות עליונה לשמירה על המשכיות עסקית ועל אספקה רציפה של תרופות למטופלים. לכן טבע, אתריה ואלפי עובדיה בישראל נחשבים לחיוניים ועובדים לילות כימים, במסירות ובנחישות על מנת לספק את הצרכים התרופתיים של מדינת ישראל.

למרות הקשיים האובייקטיביים והתפשטות המגיפה הם ממשיכים לפתח, לייצר, לשווק ולהפיץ את תרופותיהם למטופלים ולגופי הבריאות באופן שוטף ורציף והם בעצם שותפים משמעותיים של מערכת הבריאות, גם כיום בעת מלחמתה נגד הקורונה.

חשיבותה של טבע לשמירה על בריאות הציבור הינה רבה, משום שלטבע "ארון התרופות" המגוון והגדול ביותר בכל תעשיית הפארמה הגלובאלית, המונה 3500 תרופות שונות. מתוך רשימת "התרופות החיוניות" שהגדיר ארגון הבריאות העולמי (WHO) טבע מייצרת בין 80-100 אחוזים מתרופות הסרטן, אנטיביוטיקה, נשימה, לב, כאב ותרופות פסיכיאטריות.

טבע (צילום: ענת שליזנגר)
לשמור על הבריאות של הציבור | צילום: ענת שליזנגר

יציבות תעסוקתית ורשת ביטחון

בשונה מחברות רבות במשק הישראלי טבע לא הוציאה אף עובד לחל"ת, לא קיצצה בשכר או בסל הרווחה של עובדיה. ההיפך הוא הנכון, טבע נתנה לעובדיה בישראל יציבות תעסוקתית ורשת ביטחון, אפשרה למי שאינו נדרש להגיע פיזית למעבדות או למפעל הייצור לעבוד מהבית ולקבל תשלום מלא מהחברה.

החברה שמרה באדיקות וקפדנות על בטיחות העובדים וההיגיינה באתרים, וכן יצרה עבור העובדים ובני משפחותיהם מסגרת וירטואלית ובה שלל פעילויות מעשירות ומהנות שיקלו עליהם לצלוח את ימי הסגר באופן מיטבי.

בישראל טבע תרמה מיליוני טבליות של תרופה ניסיונית לטיפול בקורונה לבקשת משרד הבריאות, כמו כן, החברה הגדילה את תקציב התרומות שלה בישראל ב-2 מיליוני שקלים כדי לתמוך בעמותות וארגונים שונים שמסייעים למטופלים במלחמתם נגד הקורונה והשפעותיה הגופניות והנפשיות (מד"א, ג'וינט-אשל, ער"ן, חברים לרפואה וכו').

טבע (צילום: ענת שליזנגר)
טבע תרמה מיליוני טבליות של תרופה ניסיונית לטיפול בקורונה | צילום: ענת שליזנגר

טבע מספקת לבתי החולים ולבתי המרקחת בישראל את תרופות החיטוי (אנטיספטיקה) המובילות בהן נעשה שימוש במלחמה כנגד זיהומים ולמול וירוס Covid-19 בפרט.

לשפר את שירותי הבריאות עבור כולנו

בנוסף, טבע היא החברה המובילה בתרופות גנריות ותרופות ללא מרשם בישראל (OTC) כאשר אחד מכל 5 מרשמים בישראל הוא לתרופה גנרית הוא של טבע. הגנריקה של טבע חוסכת בכל שנה 1.4 מיליארד שקל למערכת הבריאות בישראל, כסף שמופנה לשיפור שירותי הבריאות עבור כולנו.

באתר טבע כפ"ס ממוקם מפעל משמעותי בשרשרת הייצור הגלובאלית לייצור תרופות סטריליות מורכבות וכן לייצור טבליות, ובנוסף גם מרכז מחקר ופיתוח גנרי משמעותי. שניהם אקוטיים לפעילות הגלובאלית של טבע. המפעל תומך בחלק גדול מהצרכים של שוק ישראל, אך גם מייצר לשוק ארצות הברית. אתר כפר סבא ממוצב כאחד מאתרי ההשקות המשמעותיים ביותר עבור טבע בכל העולם.