קצת עליי
"בגיל 8 עליתי עם ההורים מיוגוסלביה, והשתקענו באילת. בגיל 17 הקמתי את המשרד הגדול והמתקדם ביותר לעיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט בדרום, בו הפקתי עשרות פרויקטים מסחריים לעסקים באילת והסביבה.

"בגיל 19, בזמן השירות הצבאי, פתחתי יחד עם שותף מקומון שבועי המחולק חינם לבתי התושבים ומציע תמהיל מגוון של ידיעות מקומיות ופרסום. לאחר 4 שנים של תפעול המקומון ניסיתי את מזלי במיזם חדשני מסוגו בתחום הפרסום. לטובת העניין הרחקתי עד לניו יורק, ארה"ב, שם מצאתי את עצמי רודף אחרי משקיעים ורושם פטנט בינלאומי. לאחר שהמיזם לא הצליח, חזרתי לישראל במטרה להתמקד בענף הפרסום הישראלי ולכבוש את מדינת תל-אביב".

סיפור ההצלחה שלי
"מאז המעבר לעיר הגדולה, תוך זמן מאוד קצר הצלחתי להתברג בתפקיד קריאייטיבי בענף הפרסום הישראלי, בו זכיתי לעבוד על הקמפיינים הגדולים ביותר עם מהלכים חדשניים לתאגידי ענק דוגמת קבוצת בזק, ישראכרט, אסם, פיאט ועוד רבים וטובים בהיקף של מיליוני שקלים.

"שילוב של מהלכי פרסום חוצי פלטפורמות סושיאל-דיגיטל-פיזיקל אפשרו לי להציע למפרסמים שלי גישה ייחודית וקריאייטיבית במיוחד בהגיעם להתמודד עם אתגרים שיווקיים. כאשר איגוד האינטרנט הישראלי חיפש קמפיין מקורי להעלאת המודעות לאפקטיביות הפרסום בו, הפקנו להם בתקופת הבחירות האחרונה את קמפיין 'אולג פטרושקה' - מועמד הזוי ומעורר ספקות שבא לקנות את השלטון בישראל. הקמפיין עורר כבר בשעותיו הראשונות עניין רב, סוקר בכל אמצעי התקשורת המסורתיים והפך לקאלט בקרב הגולשים.

מרקו מיקיאלי (צילום: ליאור קסוון)
מגדיר את המשימה ומוצא לה פיתרון | צילום: ליאור קסוון

"במהלך החודשים האחרונים ההצלחה המקומית תפסה את עינהם של קברניטי פייסבוק בחו"ל, שמצאו לנכון להציע לי להשתלב בחברה המסקרנת והמעניינת ביותר בעולם. בספמטבר הקרוב אני עתיד לעשות רילוקיישן לדבלין, אירלנד – לעלות לליגת המקצוענים ולהשתלב במטה החברה האירופי בניהול המפרסמים הישראלים ברשת החברתית. ללא ספק ההישג המקצועי המשמעותי שלי עד כה. חלום שהתגשם".

מתי ידעתי מה אני רוצה לעשות בחיי
"מהיום הראשון שקיבלתי מחשב לידיים, אי שם בשנת 94' הוקסמתי מהאפשרויות הטמונות במכונת הפלא הזו. אומנם זה היה חלונות 3.11 וכן היה מעט מאוד שהיה אפשר לעשות עם זה, אבל כמו בי, הפוטנציאל היה ברור. משם זה כבר היה ממש סיפור אהבה.

"יחד עם זאת, אני לא חושב שאני עד היום יודע מה אני רוצה לעשות. הסקרנות שמניעה אותי מובילה אותי לגילוי מחוזות שונים בכל היבטי הפרסום והטכנולוגיה. אז למה להסתפק רק בחלום אחד? מבחינתי, מה שהיה רלוונטי לפני כמה שנים כבר התעדכן, ומה שרלוונטי היום לא יהיה מחר".

איך מצליחים בגיל כל כך צעיר?
"יש משהו מיוחד בתקופת החיים הראשונה, חוסר הפחד מכישלון והרעב הענק לכבוש את העולם מאפשרים לך לקחת סיכונים ולחשוב באמת מחוץ לקופסא, כי עוד לא הוגדרה לך אחת כזו. עם הזמן, אורח החיים שלנו מכתיב לנו נורמות מסוימות שמטשטשות את החשק הנעורי שלנו וגורמות לנו 'להזדקן' גם בנפש. לכן, חשוב להמשיך ולשמור על סטייט אוף מיינד צעיר, דינאמי ואתגרי. כי בסופו של דבר, אנחנו כולנו בעסקי פתרון הבעיות.

"מאז ומתמיד הסביבה שלי שידרה לי את הקטע המוכר של 'יש לך כל כך הרבה פוטנציאל' אתה חכם, אתה ככה, והייתה תמיד איזו ציפייה ממני להצליח. לכן, לא מן הנמנע שכאשר פתחתי את העסק הראשון בגיל 17 כבר היה ברור לכולם הכיוון שלי. משם היה חשוב רק להמשיך לטפח את היכולות (Skills) וכאשר נתקלתי בבעיה שלא הכרתי קודם, האתגר ללמוד ולהתגבר עליה היתה לא פחות חשובה מהבעיה שהיא באה לפתור. אני מבין שאני לא יודע הכל, אבל אני מסוגל ללמוד כל דבר".

מקור ההשראה שלי
"לשמחתי יש לי מספר מקורות השראה, כאשר הראשונה היא החברה המדהימה שלי - מור, שמעניקה לי כוחות ודרייב לקום כל בוקר ולאכול את העולם. וכמובן ההורים המדהימים שלי שעשו הכל כדי שאני אצליח בחיים, לא חסכו מאמצים כדי להעניק לי תמיד את הטוב ביותר ולהם אני חייב הכל. הם בהחלט מקור ההשראה שלי"._OBJ

מה החלום שלי?
"לייצר מהפכה בתחומי, לא פחות. להשפיע על תהליכים גלובאליים באמצעות טכנולוגיה חדשנית שבאמת תשאיר אימפקט על אורח החיים שלנו, לחשוב על פתרונות חדשניים לבעיות ישנות של חיים על כדור הארץ".

איפה אהיה בעוד חמש שנים מהיום?
"בקצב השינויים האחרון קשה לי בכלל לנחש איפה התחום שלי יהיה עוד חמש שנים, שלא נדבר על עצמי. הכול כך כך דינאמי והשמיים הם באמת הגבול. אני בכל זאת מקווה שמבחינה מקצועית אהיה על שפיץ של הר נוסף שכבשתי, מחכה לאתגר הבא, וברמה האישית עם משפחה אוהבת ותומכת שהגיע הזמן שכבר אקים".

הטיפ שלי להצלחה
"הגדרת משימה: אנחנו נמצאים בעולם שמורכב ממשימות, משימות שצריכות לפתור בעיות, חלקן פשוטות וחלקן מורכבות. בכל תחום תפקידנו הוא לפתור בעיה מסוימת וליהנות מפירותיה, כי אם אין לה פתרון - הרי היא לא הייתה בעיה מלכתחילה.

"לא פעם נמצא אלפי דרכים שונות איך לא לפתור אותה, כפי שאיינשטיין פעם אמר, אבל היכולת שלנו להתמודד עם כל סוגיה, לנתח ולפשט אותה למרכיביה, מאפשרת לי אישית להתמודד עם אתגרים בתחומי, הן בחיים המקצועיים והן בחיים האישיים".

>> לרשימת ה-30 המלאה