מה משותף לכם, לקיילי ג׳נר, לראש הממשלה (ולראש הממשלה החליפי) וגם למורה דבורה שלימדה אתכם בתיכון - כולם עושים סלפי. לאלה מאיתנו שלא נולדו לדור הסלפי, נזכיר שהאופציה ללחוץ על כפתור שיסובב את המצלמה בסלולרי ולצלם את עצמכם, לא הייתה קיימת מאז ומעולם. תשאלו את ההורים שלכם על אותן שנים מוזרות בהן כל המשפחה הייתה מתלבשת יפה וקובעת תור לסטודיו של הפורטרטים השכונתי. מה שכן היה קיים מאז ומעולם הוא הרצון האנושי להביט על עצמנו ולתעד את עצמנו.

למעשה הדיוקן העצמי המצולם הראשון, צולם כבר בשנת 1839 על ידי רוברט קורנליוס, חלוץ אמריקאי בתחום הצילום, שהצליח להפעיל את המצלמה ולרוץ למקום כדי לעמוד בפריים. תהליך הצילום לקח אז משהו כמו 2 דקות אז הוא אפילו הספיק לסדר את השיער ולחזור לעמוד במקום (תהליך הצילום נקרא דאגרוטיפ).

קאט מהיר לשנת 2020, יותר ממאה שמונים שנים אחרי אותו תיעוד ראשון, הסלפי כבר קיבל יום בינלאומי לכבודו ובצדק. הסלפי כבר מזמן הפך מפונקציה במכשיר הנייד לדרך חיים, זה האופן בו אנחנו משתפים את החברים שלנו, בעולם כמו שאנחנו רואים אותו.

אין ספק שתרבות הסלבס היא זאת שנתנה לסלפי את קפיצת המדרגה המשמעותית ביותר, קים קרדשיאן, ג׳יג׳י חדיד ואפילו ביונסה, החלו לשתף את המעריצים שלהן בתמונות סלפי שלהן שמתעדות את הרגעים הכי אינטימיים בחייהן - מארוחה מול הטלוויזיה ועד מריחת משחה נגד פצעים. במקרה הזה חייבים להזכיר את אחד הסלפים הכי מדוברים בהיסטוריה, זה שצילמה הקומיקאית אלן דג'נרס בזמן שהנחתה את טקס האוסקר ה-86 בשנת 2014, באותה תמונה ספונטנית שצילמה במהלך הטקס עמדו לצידה כוכבי ענק ביניהם זוכי אוסקר כמו מריל סטריפ, ג׳ניפר לורנס, בראד פיט, בראדלי קופר ועוד רבים טובים אחרים, דג'נרס הצליחה להגיע ליותר משלושה מיליון שיתופים תוך פחות מיממה.

סלפי
הצליחה להגיע ליותר משלושה מיליון שיתופים תוך פחות מיממה | צילום: אלן דג'נרס

הרגע הזה מדגיש שבזמן בו אנחנו חיים, יש חשיבות רבה יותר לאותנטיות בה אנחנו מציגים את העולם שלנו מזווית הראייה שלנו, מאשר להשקעה בדברים כמו תאורה וקומפוזיציה. ואם כבר מדברים על העולם בו אנחנו חיים - איך אתם שרדתם את התקופה האחרונה?

הריחוק החברתי והזמן בבידוד הביתי, גרם גם לאלה בינינו שלא הבינו את חשיבותו של הסלפי, לגלות את הכוח שבצילום העצמי. בזמן שאולפני טלוויזיה רבים הושבתו ושיחות זום החליפו מפגשים חברתיים פנים אל פנים, הזווית בה אנחנו רואים את המקומות הכי שגרתיים כמו חדש השינה שלנו, קיבלה משמעות אמיתית.

עכשיו אתם מוזמנים לשתף אותנו בחוויות שצברתם מהתקופה האחרונה, מסקנות שגיליתם מחדש על העולם ויכולות ששיפרתם בעצמכם בפעילות חדשה של SAMSUNG לכבוד יום הסלפי הבינלאומי שיצוין ב-21 ביוני.

SAMSUNG מקדמת את סדרת ה-S20 החדשה שלה הכוללת את מכשירי ה-S20+ ,S20 ו-S20 Ultra, סדרה שמאפשרת חוויית צילום חדשה לגמרי, ולכם יש הזדמנות לזכות בטלפון חדש. זה הזמן להעלות את הרגעים שחוויתם בתקופה שעברנו לממשק הפעילות ולהראות איך גיליתם את עצמכם מחדש יחד עם הבית שלכם, חיות המחמד או בני הזוג, הכל דרך זווית הראייה הייחודית שלכם.