כמה אנחנו אוהבים סרטים שמבוססים על סיפורים אמיתיים, ולא סתם סיפורים, אלא כאלה שמהולים בעצב ושמחה, לצד דמויות בלתי נשכחות ומעוררות השראה. סיפור כזה בדיוק אפשר לראות בסרט הצרפתי "חלומות מסוכר", שיעלה בקרוב לאקרנים בישראל.

"חלומות מסוכר" מגולל את סיפורו האמיתי והמדהים של יזיד איחרמהן, שהפך במרוצת השנים לשף קונדיטור הצעיר והמבטיח ביותר בעולם הקינוחים הצרפתי.

הסרט "חלומות מסוכר" בקולנוע לב (צילום: באדיבות קולנוע לב )
הסרט "חלומות מסוכר" בקולנוע לב | צילום: באדיבות קולנוע לב

בסרט מתואר מסלול החייו הבלתי אפשרי של איחרמהן, שחלם עוד בילדותו להפוך לשף קונדיטור מצליח, אך נתקל בלא מעט קשיים, אנשים ומכשולים שכמעט מנעו ממנו מלהגשים אותו. כבן למהגרים ממרוקו שעבר בין בתי אומנה, על גורלו של איחרמהן הייתה חותמת גומי של כישלון וחיי פשע. כנגד כל הסיכויים, כשהוא חמוש בכשרון וכריזמה מרוקאית מהפנטת (בלי צהלולים בבקשה), גדל איחרמהן ויצא למסע חובק מטבחים יוקרתיים מפריז ועד מונקו, תוך שהוא פגש שפים עולמיים בעלי שם ומשתתף בתחרויות אפייה נחשבות. אך האם כל אלו עזרו לו להגיע לדובדבן שעל קצה הר הקצפת? את זה תגלו באחד הסרטים המרגשים של השנים האחרונות.

"חלומות מסוכר" הוא יותר מעוד סרט על מה שקורה במטבח צרפתי יוקרתי ונוצץ. זה סרט על נחישות פורצת גבולות וכח רצון של אדם אחד לעמוד כנגד כל הקלפים הרעים שהחיים סידרו לו ומול אנשים שלא האמינו בו וביכולותיו. הוא ידליק בכם שוב את הניצוץ להשגת המטרות והגשמת החלומות שלכם.

"חלומות מסוכר" עכשיו בקולנוע לב  (צילום: באדיבות קולנוע לב)
"חלומות מסוכר" עכשיו בקולנוע לב | צילום: באדיבות קולנוע לב

כיאה לסרט שסובב סביב הקולינריה הצרפתית, ובמיוחד זה שעתיר בקינוחים מתוקים ומטריפים, "חלומות מסוכר" עמוס בצילומים ושוטים מעוררי תיאבון ומזילי ריר של שלל מאפים מגרים, פחמימות ריקות אבל למי אכפת, וקינוחים שיגרמו לכם לרצות לטרוף את המסך. כל אלו, בנוסף לסיפור החיים המרגש והחד פעמי של איחרמהן, מתלכדים לכדי סרט מתוק ואותנטי, עשוי באנינות טעם צרפתית מדוייקת ומשובחת. ועכשיו משום מה יש לנו חשק בלתי מוסבר לפונדנט שוקולד...

"חלומות מסוכר" הוא בהפצת קולנוע לב ויעלה לאקרנים בתאריך 16.5, יום חמישי. להזמנת כרטיסים >>