בין אם בימים החמים של אוגוסט או בסופות גשמים בחורף, מי מאיתנו לא תלוי במערכות מיזוג בבית? אך למרות השימוש הנרחב שלנו בהן, רבים מאיתנו לא חושבים על ההשלכות של מזגנים ישנים ולא מודרניים על הסביבה. נסביר זאת בפשטות - מזגנים סטנדרטיים עובדים על בסיס גז. עד לשנים האחרונות, לא מעט מזגנים המשיכו לצרוך גז שפוגע באקלים, אך אפילו לאחר החלפתו בגז פחות מזהם התברר כי הגז פוגע בכדור הארץ בדרך אחרת - הוא מחמם אותו.

כאן בדיוק נכנס לתמונה הפתרון החדשני של חברת DAIKIN APPLIED, יצרנית מערכות מיזוג הגדולה בעולם שמובילה לעולם ירוק וטכנולוגי בתחומה, שיאפשר לכם ליהנות ממיזוג איכותי בלי רגשות אשם או מצפון. המערכות של DAIKIN APPLIED עובדות על מים ולא על גז, עם צ׳ילר כיחידה חיצונית ומערכת שמקררת את המים. מים קרים רצים בתוך הצנרת ומגיעים לציוד הקצה כמזגנים בתוך הבתים. המזגן נראה אותו הדבר בדיוק, כאשר המערכות היעילות פשוט עובדות על ידי מים, קרים או חמים״, מסביר אריק קלפון, מנכ״ל DAIKIN APPLIED.

אם אתם תוהים איך עתיד מיזוג האוויר יראה בבתים פרטיים בראי ההתמודדות הגלובאלית עם משבר האקלים - זו התשובה. ״שוק הבנייה הפרטית הולך לכיוון ירוק יותר, חסכוני יותר ושקט יותר. והכי חשוב, עם מתן פתרונות לכלל מערכות המיזוג והחימום״, מתאר קלפון ומפרט, ״בשנים הקרובות רגולציית הגז לבתים פרטים תחל וגז R32 שכבר בתקופה זו מתחיל להיות נפוץ לפרויקטים שונים יכנס לשימוש, זאת באמצעות צ׳ילרים יעודים. גז 410 שגורם להתחממות כדור הארץ לא יהיה בנמצא ולא יהיה נכון לעסוק בו בעולם המודרני שלנו״.

דייקן מיזוג  (צילום: DAIKIN APPLIED יח"צ )
כאן בדיוק נכנס לתמונה הפתרון החדשני של חברת DAIKIN APPLIED | צילום: DAIKIN APPLIED יח"צ

הרי מה הישראלים מחפשים במזגן? כולנו רוצים שקט (תרתי משמע), שהמזגן יספק את הטמפרטורה הרצויה וכמובן שהעבודה תעשה בצורה איכותית וירוקה. לא פחות חשוב מכך זה כמובן שיהיו מינימום בעיות לאחר ההתקנה, ואם יתעוררו הן יטופלו במהירות ויעילות. אם המזגן נראה אסתטי חיצונית, זה כמובן פלוס. ולא פחות חשוב מכך – אנחנו לא רוצים לפגוע בסביבה. המערכות של DAIKIN APPLIED שמות לעצמן כמטרה לענות על כלל הדרישות הללו ועוד: ״זו מערכת שקטה, יעילה אנרגטית, שירות מהיצרן וכמובן הטכנולוגיה. יש גם לא מעט לקוחות שהנראות של מערכות אלו מאוד חשובה להם ואנו יודעים לתת לכך פתרונות״, אומר קלפון.

מאיכות ואורך חיי מוצר ארוך דרך שימוש בגז ירוק R32, נתונים אקוסטיים טובים מאוד ונצילות אנרגטית גבוהה ועד למתן פתרונות למערכות מים חימום או קירור בבית ומטריית שירות רחבה - מערכות של DAIKIN APPLIED  יש תשובה להכל. ״יש לנו תצוגה עובדת של כלל הציוד ואפשר לראות ולשמוע את הציוד. אנו מכשירים כל קבלן לפני ביצוע העבודה״, הוא מחדד ומוסיף, ״הערך המוסף שלנו הוא ההון האנושי והצוות האיכותי והמסור שעובד אצלנו״.

דייקן מיזוג 2  (צילום: DAIKIN APPLIED יח"צ )
צילום: DAIKIN APPLIED יח"צ

השירות שניתן ע״י הצוות המסור שלהם כולל את כל שלבי ההליך, באופן מקיף. מתחילים בשירותי הנדסה הכוללים וולידציה הנדסית, אפיון פתרונות טכניים ותכנון יישום מערכות. משם מתקדמים לשירותי שטח הכוללים תמיכה טכנית בקבלני ביצוע, אבטחת איכות ביצוע ושירותי התקנה. וזה עוד לא הכל - ניתן שירות לאורך חיי המוצר הכולל תמיכה טכנית, שירותי תיקון תקלות בשטח, שירותי מעבדה וסדנאות ושירותי תחזוקה.

DAIKIN הינה יצרנית מערכות המיזוג אוויר הגדולה בעולם שמעסיקה מעל 65,000 עובדים על פני 90 מפעלים ונציגויות בכ-150 מדינות. חטיבתDAIKIN APPLIED  היא חטיבה ייעודית למערכות מים תחת קבוצת האחים פולק, הוותיקה והידועה בענף המיזוג שקיימת מאז שנת 1935. DAIKIN עוסקים בצ׳ילרים במגוון שימושים - מ-4 טון קירור ועד 500 טון קירור.

את המערכות שלהם תוכלו לפגוש לא רק בבתים פרטיים,אלא גם בלא מעט מגדלי משרדים במרכז הארץ כמו מגדל BBC בבני ברק, מגדל אקסציינג ברמת גן, מגדלי LYFE בבני ברק, מגדל MILLENIA בראשון לציון וככר המושבה בהוד השרון ובמקומות נוספים ברחבי הארץ.

המערכות מותקנות במגדלים החדשניים ביותר, בתעשיות השונות ואף בבתי חולים. ואתם כמובן, יכולים ליהנות מהן מהיום גם בבית הפרטי שלכם. הפתרון שמציעים ב- DAIKIN APPLIED רלוונטי לא רק למזגנים בבתים פרטיים ומאפשר אפשרויות מגוונות. כך למשל לצורך חימום תת רצפתי וחימום מים סניטרים לבריכת שחייה או למיזוג אוויר, ניתן להיעזר בפתרון החדשני - וכל זאת תחת אותה מטריה של מערכות צ'ילרים.

אז אחרי שהבנו את כל היתרונות, גם אתם רוצים להתקדם אל עבר עתיד המיזוג ולהצטרף לטרנד החדשני?

״השנה אנו מרגישים ביקוש גבוה ביותר למערכות מיזוג ע"ב מים לבתים פרטים. זה נובע מרגולציית הגז, שמירה על הסביבה, יעילות אנרגטית  וגם כי יש כאן פלטפורמה שכוללת בתוכה את כל הציוד הנדרש תחת מטריה מקצועית ושירותית לקבלן המיזוג וללקוח הקצה״, מדגיש קלפון.