בואו נשים את הז'יטונים על השולחן כבר בהתחלה- אחת המשימות הכי קשות כיום היא לייצג את ישראל בכבוד מול תרעומות העולם כולו. לא באמת חייבים לחיות פה בשביל לדעת שזה אף פעם לא קל להיות ישראלי, אבל מה שקורה בתקופה האחרונה נראה שמגיע לשיאים יוצאי דופן של יח"צ שלילי כלפינו בכל רחבי הגלובוסואפילו בסטנדרטים ההיסטוריים שלנו.

לא ברור מה בדיוק השתנה שלפתע הפכנו למוקד העולם כולו, אבל בפועל מצבנו התמידי מגיע לשפל חדש מידי יום והצורך בשגרירי כבוד, כאלו שמייצגים אותנו נאמנה ומייצרים אפקט חיובי בינלאומי מתוקף אישיותם, הוא חיוני מאי פעם.

אז עם כל הכבוד למינוי החדש של דני דנון לשגריר שלנו באו"ם (בהצלחה עם זה), הנה לכם שלושה שגרירים של כבוד שמצליחים לייצג אותנו בחן ובנאמנות והעולם לא מעוות את הפרצוף באופן אוטומטי כאשר שמם עולה לכותרות.

יש לכם רעיון הסברה מנצח? יש לנו מיליון שקלים להשקיע בו. לכל הפרטים >>

 שמעון פרס

"אני לא פוליטיקאי". רישאר ופרס, היום (צילום: דניאל בר און)
פותח דלתות ברחבי תבל | צילום: דניאל בר און
הדרדסבא המודרני של מדינת היהודים והאיש שפועל עבורנו בנחישות בערך מאז תקופת הפרעונים. פרס הוא בדיוק מה שהעולם כולו מצפה מאתנו להיות. הוא ממלכתי, חביב, עמוס בוותק ופועל למען שלום אזורי כבר עשרות שנים- בדיוק מה שהעולם אוהב לשמוע. אז נכון שחזון מזרח התיכון החדש של הנשיא לשעבר די עלה בלהבות מאז שהוכרז אי שם לפני למעלה משני עשורים, אבל הנחישות של פרס והאמונה היוקדת שלו שאולי יום אחד אכן נוכל לחיות פה בדו קיום עם שכנינו מצליחה להסעיר את דמיונם של רבים ברחבי הגלובוסולא לחינם הפכה את משכנו למוקד עליה של סלבריטאים נוצצים . חבל רק שאי אפשר לשבט עוד שגרירים כאלו, אז בטוח שמצבנו התדמיתי בעולם היה הרבה יותר טוב.

נטלי פורטמן

היא יפיפייה, היא כוכבת עולמית והיא אפילו זוכת אוסקר. אבל הכי חשוב, היא משלנו וכל העולם יכול לקפוץ לראות "ברבור שחור". נטלי פורטמן היא השגרירה האולטימטיבית, כוכבת על ושחקנית מופת שממש במקרה גם ילידת הארץ ומדברת עברית במבטא אנגלוסקסי חמדמד שגורם לנו לשלוף מחדש את כרטיס הגאווה הישראלית בכל פעם שהיא מככבת על המסך הגדול. יהיה זה רק פייר לומר שפורטמן לא ממש עושה לנו חיים קלים בגולה.

היא לא אחת ששומרת בבטן ומתבטאת לא פעם כנגד מדיניות ישראל. אז למרות שהיא אולי לא תמיד פועלת לפי הדרישות הפטריוטיות הנדרשות, נטלי שלנו היא שגרירה מעולה עבור מדינה שרק מחפשת חיזוקים. העובדה שהיא גרה פה תקופה, מבקרת לעיתים קרובות ומחוברת לתרבות שלנו, היא בגדר צונאמי של יחסי ציבור טובים ששוטפים אותנו בכל פעם. וכמובן שלא מזיקה העובדה שמדובר באחת מכוכבות הקולנוע הגדולות בתבל.

 חיים סבן

ראיון עם חיים סבן מתוך "עובדה" (צילום: מתוך עובדה, שידורי קשת)
אקטיביסט נלהב. סבן | צילום: מתוך עובדה, שידורי קשת

אם יש דבר אחד שאנחנו אוהבים יותר ממיליונרים זה מיליארדרים, ואנחנו הכי אוהבים אותם כשזורם להם דם כחול לבן בעורקים. אחת הדוגמאות הכי טובות לנושא  היא כמובן חיים סבן, מפיק הטלוויזיה האגדי שהפך לאחד מאנשי העסקים המצליחים ביותר בעולם. סבן, שאחראי בין היתר לסנסציה שהייתה הפאור רינג'רס, עשה את הונו בארץ של הדוד סם והפך מאז לאחד מהדמויות הכי משפיעות וחזקות שפועלות למען ארץ המולדת. לא רק שהטייקון הזה אינו מתכחש למוצא, הוא גם אקטיביסט נלהב של ישראל ומייצג אותנו נאמנה מול הקולות הרבים להחרמה. סבן, תורם מכיסו לאינספור עמותות ויוצא להגנת המולדת בכל הזדמנות שאפשר. הכוח הכלכלי והמעמד הבכיר, פלוס ההיכרות עם בכירי הממשל, אנשי עסקים וכוכבים הוליוודיים, הופכים את סבן לשגריר של כבוד עם המון המון כוח בעולם, וכמה נחמד לדעת שיש גם אנשים כאלו בצד שלנו.