בין אם אתם מחזיקים באנגלית מצוחצחת, מגמגמים בשפות שונות או מומחים בתנועת ידיים- מדינת ישראל צריכה אתכם יותר מאי פעם. בדיוק כמו בכדורגל שלנו גם בענף ההסברה אנחנו בפיגור משמעותי משאר העולם, והאנטי הכללי נגד ישראל, מדיניות ה BDS ושאר חרמות מתגבשות, הפכו אותנו למוקצים מחמת המיאוס ויצרו נזק תדמיתי שרק הולך ומתעצם. בדיוק בגלל זה החשיבות של מסבירים לאומים שידבררו אותנו בעולם ויסבירו ברהיטות את עמדת ישראל, היא מאסט בימים אלו.

לא קל להסביר מדיניות של מדינה מותקפת עם תדמית מוכתמת בעיני העולם, אבל ישנם כמה יחידי סגולה שנרתמו למאמץ ומצליחים בזכות רטוריקה טובה, יכולת משכנעת ואהבת ישראל, להציג אותנו באופן ראוי נגד כל המלעיזים.

למען ההמחשה, קיבצנו עבורכם את סרטוני ההסברה הטובים ביותר ברשת. כאלו שממלאים אותנו בגאווה ומציגים אותנו היטב בתפוצות.

נפתלי בנט משאיר את מגישת סקי ניוז ללא מילים

 

האמביוולנטיות סביב האישיות של נפלי בנט תמיד הייתה כאן, חלק מעריצים את האיש ואת מדניותו וחלק מסתייגים מהפרסונה והשקפת העולם הימנית דתית, אבל בדבר אחד אין עוררין – בנט הוא אולי המסביר הלאומי הטוב ביותר שיש לנו להציע. הנחישות, הביטחון המוחלט והאנגלית הרהוטה הם בדיוק מה שצריך בשביל להשאיר מראיינים עוינים חסרי מילים. אין המחשה טובה יותר לכך בראיון שנתן בנט לרשת סקי ניוז הבריטית בזמן מבצע "צוק איתן", שם הגן בחריפות על האינטרסים של המדינה והצליח להשאיר את המראיינת ההמומה ללא מילים.

דניס פרגר לא לוקח שבויים  

אולי לא הרבה מכירים את שרדר, שדרן רדיו ופובליציסט יהודי- אמריקאי שמרני, אבל בכל מה שקשור לסרטוני הסברה שעושים לנו נחת, הוא בדיוק התשובה לכל מי שרוצה קצת לסדר את הראש ולהבין שאולי אנחנו לא כאלו נוראים ויש לנו זכויות ההיסטוריות על המדינה. בסרטון הספציפי הזה מתאר שרדר בצורה אינטלגנטית ועם המון גרפיקה וקטעי וידיאו, את תולדות הסכסוך מהזווית הישראלית. שווה לראות ולהקשיב גם למי שלא צריך שישכנעו אותו.

השטחים – למי הם שייכים?

הכי קל לינוק עובדות מוטעות ולהישאר אחוז בסטיגמות, אבל בסרטון הזה ישנה הזדמנות ללמוד ולהחכים בנושא ההתנחלויות והשטחים מעוררי המחלוקת. במצגת קצרה ועינינית, השחקן גולן אזולאי מסביר למי שייכים שטחי יהודה ושומרון. הוא עושה את זה בצורה מונמקת תוך כדי שימוש באנימציה ושאר עזרים, ומצליח להשאיר כמה סימני קריאה מאחורי הנושא הכל כך מורכב הזה.

ד"ר מרדכי קידר מציג הסברה קשוחה

ד"ר קידר מהמחלקה לערבית באונברסיטת בר אילן, הוא בוודאי המרואיין שאף מגיש חדשות או מראיין בתחנה ערבית לא רוצה לפגוש. כבר שנים ארוכות שקידר הוא אימת אל ג'זירה ושאר תחנות ערביות, בזכות הידע הרב שהוא מציג ואפס סובלנות אל מול טענות אשר משמיצות את מדינת ישראל ללא הצדקה. בסרטון הזה מלפני כמה שנים, מצליח קידר להשיב בנחישות חד משמעית על שאלות המראיין ועושה את זה בצורה שמשאירה את כל הצופים פעורי פה.

גלן בק בעדנו

אוהבים את ישראל ולא מכירים את גלן בק? מחפשים נציג בעולם שישמיע את עמדת ישראל בעולם? גלן בק הוא בדיוק האיש בשבילכם, ולפעמים זה נראה כאילו הבחור הונדס במפעלי התעשיה הצבאית ונשלח לארצות הברית בשביל לסייע לנו בבעיות ההסברה. בק, מגיש תוכנית רדיו פופלארית ברחבי ארצות הברית, הוא בדיוק מה שיחסי הציבור העולמים שלנו צריכים. הוא מנצל את הפלטפורמות שניתנו לו לא מעט בשביל להציג את ישראל כפי שאויבנו לא היו רוצים לשמוע. בדיוק כמו בסרטון הזה, שם הוא מספק מונלוג חוצב להבות בעד ישראל ממש כאילו הוא עשה שירות סדיר בגולני. שמישהו יגייר כבר את האיש!

אנימציה הסברתית

תשכחו מאינספור פולטיקאים, שגרירים או הוגי דעות שמנסים בכל מחיר לספק הסברה בגלובוס, כי דווקא סרטון אנימציה משעשע במיוחד עושה את העבודה הטובה ביותר. הסרטון שעלה לפני שלוש שנים לרשת והפך ויראלי בזמן מהיר, מראה באיורים מצחיקים ובאנימציה בסיסית את כל תולדות הסכסוך מהזווית הישראלית הפעם. בניגוד לויכוחים מתלהטים ושאר נסיונות להעביר מסר באולפני טלוויזיה, דווקא הסרטון הזה פוגע בול במטרה שלמענה הוא עלה, בכך שהוא גורם לנו לחייך ומציג את העמדה שלנו בצורה לא פוגענית ומעוררת אנטוגניזם.

בנימין נתניהו הצעיר

 

אפילו מתנגדיו הגדולים ביותר יסכימו לקחת לבנק את הקביעה שאין מסביר לאומי טוב יותר מראש הממשלה בנימין נתניהו. הכישורים המולדיים ברורים לכולנו, הכריזמה, הרהיטות והאנגלית המשכנעת כשפת אם הם פקטורים שעוזרים לביבי להמשיך ולהריץ קדנציות כבר קרוב לשני עשורים. ישנם לא מעט סרטוני הסברה שווים של נתניהו ברשת, אבל אולי דווקא הסרטון שלו כבחור צעיר בו 28 אשר מתארח בתוכנית אירוח מקומית בבוסטון הוא האפקטיבי מכולם. הרבה לפני ראשות הממשלה, השער הסגול ושרה, נתניהו הצעיר היה עוד מלומד צעיר וסטודנט באוניברסיטת האוורד שהגיע להתדיין לגבי הסכסוך הישראלי פלסטינאי. אומנם חוק ההתישנות כבר חל על הסרטון, אבל דווקא העמדות הברורות של ביבי הצעיר ויכולת הניסוח המרהיבה שלו, מצליחים לשמש כסרטון הסברה משכנע יותר מכל ראיון נוכחי ב CNN.

LOVE ISRAEL - לכל הכתבות >>