נדמה כי השנתיים האחרונות הפכו את שיגרת חיינו כליל. כל התחומים המוכרים: תעסוקה,  השכלה ופנאי, שינו את פניהם וגרמו ליותר ישראלים להיצמד למסכים השונים ולשנות הרגלים.

התחום אולי המשמעותי ביותר שצבר תאוצה בתקופה הזו זה תחום הלימודים, שעד לתקופת הקורונה עדין היה בחיתוליו בישראל, שידועה כסטארט אפ ניישן, ועדין, סקפטיות רבה נמצאה בנוגע לאפקטיביות של העברת חומר לימודי מכל סוג באמצעות המחשב. עם הזמן ההיסוס פג והזום, או כל מוצר ושירות דרך המחשב, התחזק והפך להיות מועדף על ידי הקהל הרחב.

בברליץ העולמית שיושבת בפרינסטון השכילו לזהות את ההזדמנות הגלובאלית במצב החדש והשיקו מספר תוכניות מקוונות ללימוד שפה וביניהם תוכנית הלימוד Berlitz Flex המושתת על השיטה המוכרת והידועה של ברליץ בשילוב אלמנטים דיגיטאליים חדישים.

Berlitz Flex היא תוכנית לימוד המושקת במספר שפות וכרגע זמינה ללימודי אנגלית, ספרדית וצרפתית, ומשלבת שיעורים מקוונים אחד על אחד עם מורה של ברליץ ולמידה עצמאית. התלמיד לומד עם מיטב המדריכים המנוסים אשר מספקים תמיכה ממוקדת במפגשי תרגול אישיים המתקיימים לייב, בהתאם לשיטה המוכרת ובעלת התוצאות מזה שנים רבות.

למי התוכנית מתאימה?

תוכנית זו מתאימה לכולם גם בתקופות יציבות שכן היא מאפשרת לתלמיד גמישות מקסימלית, נוחות שחוסכת זמן הגעה למרכז לימוד, למצוא חניה ובנוסף, ללמוד ולהתקדם בשפות שונות ובעיקר אנגלית, בצורה הטובה ביותר. התוכנית מבוססת רמה, משלבת מאות שעות של תרגילי דקדוק, הבנת הנשמע והבנת הנקרא, לימוד אוצר מילים מתוך סיטואציות יומיומיות ברמת משפטים ושיחה ולא רק מילים בודדות, מאפשרת שיפור משמעותי בהגייה באמצעות מערכת חדשנית לזיהוי קולי ואפשרות של מעקב אחרי הלמידה באמצעות משובים קבועים. תוכנית זו מצטרפת למגוון התוכניות של ברליץ המתקיימים פרונטאלית או בזום, קבוצתי או פרטי ומוצעת עכשיו ב-15 אחוז הנחה עד סוף דצמבר.

ילדה במחשב (צילום: shutterstock By BAZA Production)
צילום: shutterstock By BAZA Production

מילדים ועד בעלי עסקים

גם הילדים עברו תהליכים משמעותיים וחלקם אף טלטלות בעקבות הקורונה. מקצועות רבים הוזנחו בתקופה זו ואנגלית בראשם. הקורסים השנתיים של ברליץ מיועדים לגילים 5 עד 17 ומטרתם תגבור וחיזוק השפה במקביל ללימודים בבית ספר ובתיכון, בהתאם לרמת התלמיד ולצרכי שכבות הגיל השונות. במהלך הקורס מושם דגש על חיזוק הביטחון ביכולת ביטוי שבע"פ, הפיכת הידע הלימודי לשימושי, העשרת אוצר מילים ושיפור הדקדוק והבנת הנקרא, בעזרת לימודים חווייתיים ומהנים ויחס אישי לכל תלמיד, בכיתות לימוד של עד כ-7 תלמידים. מטרה חשובה אחרת זה בהתמקדות בשפה המדוברת. הלימוד נעשה בצורה חווייתית עם שימוש רב במולטימדיה, תמונות, סימולציות ונושאים הלקוחים מעולמם של הילדים. בשיעורי הלימוד עצמם מקפידים לאמץ את השפה החדשה כבר מהשיעור הראשון באופן אינטראקטיבי, תוך השתדלות להימנע מהשפה העברית לצורך תרגול מיטבי. מלבד קבוצות פרונטאליות או אונליין ברליץ מציעה גם תוכניות פרטיות, ולמצטרפים עכשיו ומביאים חבר - מקבלים מחיר מיוחד לקורס. 

מניהול מו"מ באנגלית ועד להצגת פרזנטציה

בישראל יש לא מעט סניפים של תאגידים וחברות בינלאומיות כמו גוגל, Wix ופייסבוק, להמון סטארטאפים ישראלים יש סניפים או משרדי מטה בחו"ל, חלק ניכר מהעבודה הוא קיום תקשורת שוטפת עם דוברי שפות שונות, בעיקר אנגלית, אך גם ספרדית, צרפתית או סינית במיילים, בטלפון או בשיחות זום, ולא, אי אפשר לסמוך על גוגל טרנסלייט שיעשה את העבודה הכתובה, אנחנו צריכים לשמור על "קלאס", ולהחצין רמה גבוהה של מיומנויות תקשורת,  גם כשמדובר בשפה זרה, כאשר לרובנו אין אנגלית רהוטה מהבית.

לצורך זה, תפרה ברליץ תוכניות עיסקיות רבות ומגוונות לרבות סמינרים קצרי מועד שמועברים על ידי המורים העסקיים של החברה ומאפשרים להשיג שתי מטרות מובילות: גם ללמוד שפה וגם לשפר מיומנות מעשית, כמו לדוגמה הצגת פרזנטציה או ניהול מו"מ. הסמינרים ממוקדים, והם מקנים לעובדים מספר מיומנויות בזמן קצר: הכשרה שפתית המותאמת לצרכי החברה, הקניית ושיפור יכולות ניהוליות כמו מנהיגות או ניהול פרויקטים לבעלי השפעה בארגונים, והכשרות בין תרבותיות שיאפשרו להכיר את ההתנהלות העסקית המקובלת בתרבות מסוימת ואת כללי הנימוס שלה.

התוכניות העסקיות מאפשרות ברמת תלמיד בודד או קבוצת עובדים לבנות תוכניות מותאמות לצרכי החברה בשילוב תכנים מקצועיים ומיומנויות עסקיות באנגלית או שפות אחרות. כיום, התוכניות מתקיימות במגוון פלטפורמות: במשרדי הארגון, במרכזי ברליץ ואונליין/Zoom.

מורה צעיר עומד מול לוח (אילוסטרציה: Mike_shots, shutterstock)
אילוסטרציה: Mike_shots, shutterstock

אז איזו שפה תרצו לדעת?

ברליץ היא חברה בינלאומית. תוכלו למצוא סניפים שלה ב-550 מרכזי לימוד של החברה הפזורים ב-71 מדינות. כלי הלימוד מתקדמים ונגישים ומותאמים לכל אחד ואחת ברמות שונות ובמגוון תחומי עניין. המורים בעלי ניסיון רב אשר מקנים מלבד שפה גם הקשר תרבותי נרחב. התוכניות שברליץ פיתחה מותאמות לעולם של היום בו אנו מבקשים לראות תוצאות איכותיות. למעלה מ-60 שפות. כל מה שנשאר לכם זה רק לבחור לאיזה קורס להירשם. 

 

לפרטים נוספים היכנסו>
ברוח חודשי הקניות וסוף שנה בברליץ מציעים הטבות מיוחדות למגוון תוכניות לימוד קבוצתיות (עד 4 תלמידים) ופרטיות במחיר מיוחד, תוכניות אונליין על מנת שתתחילו את השנה הקרבה עם שפה חדשה.