1. שמרו על שקע הטעינה נקי ואל תשתמשו במכשיר בעת הטעינה
  שקע הטעינה של המכשיר עוצב בצורה כזו שתאפשר התמודדות עם מפגעי לכלוך ואבק, אבל עדיין שווה להעניק לו ניקוי מדי פעם. חשוב מאוד לא להשתמש בשום דבר רטוב או אפילו לח, ניקוי באמצעות מטלית סינטטית, כזאת שלא משאירה סיבים הוא הטוב ביותר. בנוסף, בזמן שאתם מטעינים את המכשיר, נסו לא להשתמש בו. שימוש שכזה יפגע בחיי הסוללה של המכשיר ובינינו, קצת הפסקה מהנייד לא תזיק.
 2. הטענה במטען מקורי בלבד (שנאי וכבל)
  נכון, המטען המקורי עולה יותר מכאלה שאתם יכולים למצוא בחנויות נוחות או ״מוסכי אייפון״ אבל הוא גם מבטיח לכם ששום נזק לא יעשה למכשיר שלכם בזמן הטעינה. למעשה, Apple יצרה את המטענים בצורה שיודעת לשמור על אספקת החשמל למכשיר בצורה המיטבית, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שלא הרסתם מכשיר שהשקעתם בו כסף רב.
 3. הקפידו לעשות עדכוני תוכנה
  מדובר בסוגיה מורכבת ואפילו שנויה במחלוקת בקרב משתמשים מסוימים. יש כאלה שטוענים שעדכוני התוכנה יוצרים בעיות במכשיר ואפילו טוענים שנאלצו לתקן את המכשיר בעקבותיהם, אך האמת היא שצריך לשים לב להבדל בין עדכון מערכת ההפעלה לבין עדכון תוכנה. אם אתם משתמשים ב-
  IOS 14 חשוב שתמשיכו ותעדכנו לגרסאות 14.1, 14.2 וכן הלאה. במידה ולא תעשו את זה, מערכת ההפעלה שלכם עלולה לעבוד פחות טוב ואף להיתקע. עדכון של מערכת הפעלה הוא כבר עניין אחר, שקורה אחת לתקופה ארוכה יותר ובו ניתן להמתין ולשמוע על התנהגות מערכת ההפעלה ולהחליט בהתאם.
 4. סגרו אפליקציות שמשתמשות במיקום
  הסוללה של ה-
  iPhone שלכם יכולה לעבוד זמן רב ועם ריבוי פעולות בו זמנית אך יש דבר אחד שמסיים אותה מהר במיוחד - אפליקציות שמשתמשות במיקום שלכם. מדובר בעיקר באפליקציות תחבורה כמו וויז, גט, וולט וכד׳ וכל מה שאתם צריכים לעשות הוא ללכת להגדרות המכשיר ולבחור באופציה בה האפליקציה תדע את המיקום שלכם רק בזמן שאתם משתמשים בה. בשאר הזמן מומלץ פשוט לסגור את האפליקציות מהסוג הזה.
 5. הארכת חיי הסוללה: טעינה אחת ארוכה ולא כמה קצרות (ככל שניתן)
  כדי לעזור לסוללה להמשיך ולתפקד זמן רב, מומלץ לא להטעין את המכשיר בכל פעם בו אחוז הטעינה קצת יורד אלא לתת לה להגיע לפריקה כמעט מלאה, באזורי ה-20 אחוז ואז להטעין בטעינה ממושכת עד שהסוללה מלאה. כך תבטיחו שהסוללה שלכם תאריך ימים.
 6. הרחיקו מנוזלים
  נכון, מכשירי ה-iPhone החדשים עמידים מאוד בפני מים ואבק אבל לטובת שימוש ארוך ומוצלח במכשיר שילווה אתכם מספר שנים, עדיף להרחיק אותו מהמים. אין פה טריקים שלא הכרתם, פשוט להיות מודעים לכך והימנעו מלשים את המכשיר במקומות בעייתיים (על השיש למשל).
 7. בחרו כיסוי מגן איכותי (מומלץ אחד שעבר מבחני נפילה)
  אחרי שעשיתם בחירה נבונה והשקעתם במכשיר איכותי וטוב, כדאי שתגנו עליו בכיסוי שיצדיק את ההשקעה. מי שכבר התאכזבו בעבר מכיסויים זולים, שנראו מבטיחים בחנות אך התבררו כלא יעילים בזמן אמת, יודעים כמה הכיסוי עושה את ההבדל. בדקו בחנות האם הכיסוי שאתם קונים עבר מבחן נפילה ושימו לב שבחרתם בכיסוי בעל מסגרת מוגבהת שתעניק למסך שלכם אקסטרה הגנה מפני שברים.
 8. אל תסתובבו בלי מגן מסך
  אחרי שהשקעתם בכיסוי מכשיר איכותי והקפדתם על כל שאר הסעיפים שציינו, חשוב לא לדלג גם כאן ולבחור במגן מסך חזק ואיכותי שיספוג את עיקר הפגיעה במידה והמכשיר כן יפול ויקבל מכה. מגיני המסך ברשת iDigital מגיעים עם אחריות לשנה וכוללים עד שתי החלפות בפרק זמן זה.