אין ספק שבתקופה האחרונה היינו צריכים למצוא דרכים חדשות להכול. לתקשר, לאהוב, להעביר את הזמן, ואולי גם למצוא כישורים חדשים כדי להתפרנס - כל אלו הם אתגרים, אבל כל אתגר הוא הזדמנות לצמיחה. אז הכנו לכם רשימה של דברים חדשים שזה בדיוק הזמן שלכם לנסות אותם.

משהו שעוד לא ניסיתי: ללמוד לרקוד

כושר הפך להיות מקלט השפיות שלנו, עכשיו כשאין לנו תירוץ טוב יותר לצאת החוצה. אנחנו בטוחים שלחברים שלכם יש המלצות לערוצי יוטיוב טובים ללימוד יוגה או פילאטיס, אבל יש דבר כיפי יותר שאתם יכולים לנסות: ללמוד לרקוד. תשמרו לעצמכם את כל התירוצים של ״אבל אני לא יודע לרקוד״ או ״אין לי חוש קצב״ - אתם ליטרלי לבד בבית ואף אחד לא מסתכל עליכם, מה כבר יש לכם להפסיד? יש מדריכים מעולים לשאפל, סלסה, סווינג או אפילו ריקודי טיק-טוק, הכול חינם וזמין ממש עכשיו. כשיפתחו את המסיבות, אתם הולכים להפציץ.

לרקוד בבית (צילום: shutterstock By Syda Productions)
צילום: shutterstock By Syda Productions

משהו שעוד לא ראיתי: סרטים שדופקים את המוח

אם אתם במצב רוח הרפתקני - לא חסרות לנו המלצות בשבילכם. לצד הסצנה של הוליווד, פועלת סצנה שוקקת ומסתורית של סרטי ארט-האוס אוונגרדיים שלא מצייתים לשום כלל ולוקחים את הצופים למחוזות שהם מעולם לא היו בהם. דוגמה מהזמן האחרון היא הסרט החדש של צ׳רלי קאופמן (בהפקה של נטפליקס), ״אני חושבת לגמור עם זה״ - טריפ מהפנט שלא מפסיק להפתיע עם טוויסטים לא צפויים. כדאי לבדוק גם את ״מנועים קדושים״, ״מתחת לעור״, ״אפסטרים קולור״ וכמובן ״מלהולנד דרייב״ - כולם סרטים אפלים, צבעוניים ויפהפיים, שאי אפשר להוריד מהם את העיניים . כאלו שתרצו לשבת ולדבר עליהם אחרי הצפייה כדי להבין מה לעזאזל ראיתם פה, לקרוא ניתוחים ולרדת לפרטים הקטנים.

משהו שעוד לא טעמתי: פוקט סקוטש

אתם בטוחים שכבר יצא לכם להתיידד עם יין ובירה, אבל את התענוג שבוויסקי איכותי לא הרבה מכירים - וחבל. בין אם אתם עדיין לא מיודדים עם המשקה ולא יודעים מאיפה להתחיל, ובין אם אתם כבר בעסקים - יש לנו את הפתרון המושלם בשבילכם: פוקט סקוטש. מדובר בבקבוקים קומקפטיים, מעוצבים וסקסיים של וויסקי איכותי, שאפשר לקחת איתכם לכל מקום, להעניק מתנה או לערבב עם ג׳ינג׳ר אייל כדי לקבל משקה מדהים באפס מאמץ. זו הזדמנות לטעום וויסקי משובח במחיר נגיש, וגם דרך מעולה להיחשף להרבה טעמים מבלי להצטרך לקנות בקבוק שלם - הפוקט סקוטש מגיע בארבעה טעמים: ג׳וני ווקר בלאק לייבל (שחור), ג׳וני ווקר רד לייבל (אדום), J&B (צהוב) ו-Singleton 12 (טורקיז). השניים הראשונים הם הקלאסיקות הגדולות של ג׳וני ווקר, J&B הוא בלנד של 42 סינגל מאלטים שונים והסינגלטון 12 הוא ויסקי שעבר יישון של 12 שנים - כך שלא משנה עם מה תבחרו להתחיל, זו תהיה בחירה טובה. לחיים!

פוקט סקוטש (צילום: Diageo)
צילום: Diageo

משהו שעוד לא חוייתי: לראות את הזריחה

לראות את השקיעה זה האובייס – אבל מתי בפעם האחרונה הייתם בחוץ בזריחה? הזמן הזה של היום שמור בדרך כלל לזיכרונות מהצבא או מטיולים בחו״ל, אבל אתם יכולים לתבוע לעצמכם את היופי המיוחד שלו גם בעידן הזה. אם אתם גרים במרחק ריצה או אופניים מהים, כדאי לנסות לתפוס את הזריחה מעל המים: הצבעים לא דומים לשום דבר אחר, השקט וצלילי הגלים מהפנטים, וההדרגה בה האור עולה על היום מפתיעה בכל פעם מחדש. חוץ מזה, אתם באמת לא מבינים כמה מהמם לטייל בחוץ כשהרחובות ריקים לחלוטין. אפשר לעשות לילה לבן: לצאת לטייל באמצע הלילה, להצטייד במשהו כיפי לנשנש ולצפות בזריחה במלוא הדרה. אם כבר עובדים מהבית ולא צריך לקום בשעה קבועה למשרד, אז יאללה לנצל את זה.