ההתמודדות עם נגיף הקורונה הפכה את המכירה והרכישה באונליין למרכזית בקרב בעלי העסקים ובקרב הצרכנים. העובדה שחלק מבתי העסק לא יכולים לקבל לקוחות כלל ולאור הצורך לשרוד כלכלית, עברו עסקים ישראליים רבים להפעיל מערך שירות ומכירה באונליין. כמו כן, גם קהל הצרכנים המעוניין לקבל שירות ולרכוש, בוחר באפשרות הרכישה מרחוק.

במסגרת מותג הוועידות CON12 מבית קשת 12 ו-N12, ערכנו ועידה שהוקדשה כולה לאחת התופעות הבולטות והמשמעותיות ביותר בעולם הקמעונאות – רכישה באונליין. בוועידה, ששודרה היום (יום חמישי) במקביל במסך קשת 12, אתרים ואפליקציות N12 ו-mako, ובפלטפורמות הסושיאל מבית קשת, עסקנו בתופעת הקניות אונליין המתרחבת, בחנו את ההתמודדות של החברות המובילות במשק עם השינויים בהרגלי הצריכה ועם האתגרים החדשים שניצבים בפניהן.

הוועידה בהשתתפות נשיא המדינה, ראובן רבלין, שרים, חברי כנסת, בכירים במשק הישראלי, מנהלי קהילות אונליין, יזמים, בעלי ובעלות עסקים ישראלים לצד מגוון מומחים בתחום הe-commerce והצרכנות.

אז מה היה בוועידה?

פאנלים:

קניות אונליין - כל מה שחשוב לדעת על מחירים, האתרים הכי מומלצים, מה קורה בחו"ל ומה בארץ, הטרנדים הכי לוהטים, עצות, טיפים ואזהרות.

משתתפים: מעין פרתי, כתבת צרכנות וכלכלה בחדשות 12, אפרת נומברג יונגר, כתבת הצרכנות של mako, ורעות לונברג, מקימת קבוצת הצרכנות האינטרנטית "רעות תקני לי".

קניות אונליין - מנהלי חברות: איך מתמודדות החברות המובילות במשק עם שינויים בהרגלי הצריכה, מהם האתגרים שהציבה מגפת הקורונה בנקודות המפגש עם הצרכן, ומהן הדרכים היצירתיות שהובילו החברות על מנת לתת מענה לצרכנים?

משתתפים: אשת העסקים ג.יפית, בני גרינאפל, מנכ"ל כפר השעשועים ועידן 2000, עופר ירום, מנכ"ל עזריאלי קום, וגיא אבן, מנהל אגף השיווק, מועדון ודיגיטל בקבוצת שופרסל.

קניות אונליין - זהירות ובטיחות: מהן הסכנות הטמונות בקניות ברשת, איך נשמרים ולמה חשוב לשים לב? כמו כן, מהו הסיוע של תחום מניעת ההונאות לצמיחה הגדולה ברכישות אונליין ומה המחיר שמשלמים הלקוחות כשהם לא פועלים בצורה בטוחה? 

משתתפים: עודד ואנונו, ראש מחלקת חולשות מוצרים בצ'ק פוינט, יוני רגב, סמנכ"ל מניעת הונאות ורגולציה בקבוצת ישראכרט, עדי מאירי, פרשנית לענייני פלילים והילה שי-וזאן, יו"ר ועדת הצרכנות בכנסת.

קניות אונליין - משלוחים ובעלי עסקים: המרוויחים הגדולים מול המפסידים הגדולים.

משתתפים: השף חיים כהן ודניאל רוזן מרשת וולט.

קניות אונליין - נוכחות דיגיטלית של עסקים ברשת: מה בעל עסק צריך לעשות כדי להיות גורם משמעותי ברשתות השונות, איך מתנהלים כיום, כשחנויות רבות לא מקבלות קהל, ואיך משנים את החשיבה וההתנהגות העסקית כדי להישאר משמעותיים בעולם העסקים החדש שנוצר?

משתתפים: אופיר יוסף, מנכ"ל easy, רוני דואני, הבעלים של "בוסט פיטנס סנטר" ורון שולויס, מנכ"ל "וואלה שופס".

ראיונות אחד על אחד:

ראיון אחד על אחד עם שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, איציק שמולי.

ראיון אחד על אחד עם חברת הכנסת ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד.

ראיון אחד על אחד עם איציק אברכהן, מנכ"ל קבוצת שופרסל.

ראיון אחד על אחד עם שמעון חדד, סמנכ"ל בכיר חטיבת לקוחות עסקיים מקבוצת ישראכרט.

ראיון אחד על אחד עם ד"ר אתי לוצאטו, עורכת הפטנטים והעומדת בראש משרד הפטנטים "לוצאטו את לוצאטו".

ראיון אחד על אחד עם פרופ' יורם יובל, פסיכיאטר וחוקר מוח.

ראיון אחד על אחד עם יזם הייטק זוהר לבקוביץ. 

ראיון אחד על אחד עם הדוגמנית ואשת העסקים ישראלית נטע אלחמיסטר.

ראיון אחד על אחד עם "איציק הסיני", שדרן הרדיו הסיני שמכנה את עצמו בשם ישראלי.