1. בשביל הלב
  חברים באים והולכים, אבל כלב לעולם לא ינטוש אתכם. לא סתם הוא זכה לכינוי ״חברו הטוב של האדם״ - לכלבים יש לא רק נתינה אינסופית אלא גם נאמנות שאין שנייה לה. גם בין הלחץ, החרדה, הדכדוך או תחושת הבדידות, הכלב שלכם תמיד יהיה שם לצידכם. הוא יציע אוזן קשבת ולא שיפוטית, חברה שתלווה אתכם כדי שלעולם לא תרגישו לבד, וגם כמה ליקוקים להעלאת מצב הרוח.

 2. בשביל הגוף
  את הכלב תצטרכו להוציא לטיולים בכל יום - גם כשקר או חם בחוץ, גם כשאתם עמוסים בעבודה ויושבים כל היום מול המחשב, גם כשאתם שוכבים על המיטה ואין לכם כוח לזוז. נשמע כמו מטלה, אבל למעשה מדובר במתנה: לצאת החוצה, להתאוורר, לנשום אוויר צח, לראות אור שמש ואנשים אחרים. טיול עם הכלב הוא שטיפה אנרגטית שיכולה להעלות את מצב הרוח גם בימים המדוכדכים ביותר - דרך הפעלה של הגוף יזרום דם חדש גם ללב.

 3. בשביל החברות
  ליטוף של כלב מפחית את רמת הקורטיזול, הורמון הלחץ, ומגביר את שחרור האוקסיטוצין, ההורמון שגורם להרגשה טובה של שמחה והקלה. אימוץ כלבים גורם לא רק להרגשה טובה אצלכם, אלא גם אצל כל מי שרואה אתכם - נקודת אור של שמחה ומתיקות באמצע היום. כלבים יכולים לסייע בהקלה על חרדה חברתית גם בשל הזכייה בחבר נאמן על ארבע, וגם מפני שהם מקלים על יצירת אינטראקציות בינינו, בני האדם. אין דרך מהירה יותר לשבור את הקרח מאשר כלבלב חמוד שרוצה ללקק או להתלטף!

 4. בשביל להציל יצור חי
  במיוחד בזמנים קשים כמו אלו, נזכור שגם כלבים מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים ועם חיים שעלולים לפעמים להיות טרגיים - כלבים שננטשו על ידי בעליהם, שעברו התעללות, או שנותרו ללא בית מפני שהבעלים שלהם כבר לא איתנו או מכל סיבה אחרת. כולם מגיעים לכלביות עם לב שבור, ומחכים בכלוב להזדמנות שנייה. והיופי בכלבים הוא שלמרות כל מה שאולי עברו, הם עדיין מלאים באהבה ומחכים לבית האוהב ולבעלים חדשים להם יוכלו להיות נאמנים לתמיד. להושיט יד ולאמץ חבר חדש הביתה הוא לא רק זכייה למשפחה, אלא גם הצלה של נפש שרק רוצה להיאהב ולאהוב.

היכנסו למתחם האימוץ של mako בשיתוף עם פרו פלאן - מומחים בתזונת חיות מחמד כדי לראות את הכלבים המתוקים שמחכים לאימוץ - ואולי תמצאו חבר לחיים.