"מתאמנים ומתאמנות רבים פונים אליי לפני החתונה במטרה להגיע לאירוע מוכנים פיזית, להרגיש ולהיראות במיטבם. בכל זאת, זה היום המאושר שלהם", מספר גל באוך (31), בעלים ומאמן כושר בFly Fitness Centre TLV, "אני מסביר להם שזה תהליך שלם ובכל שבוע יש לדבוק במטרה ולא להסיר את העיניים ממנה".

זוגות רבים חושבים ששינוי דרסטי באורח חייהם זמן קצר לפני החתונה יהפוך אותם לרזים וחטובים, אך לא כך זה עובד. "זוגות עושים הכנה לקויה. הם יוצאים לדרך ללא תכנית אימון הדרגתית ומתאימה באופן ספציפי לתפריט תזונה הדרגתי ומותאם", מסביר באוך. לכך, מצטרפות עוד טעויות נפוצות. "זוגות רוצים להגיע ליעד החיטוב מוקדם מדי. קשה לשמר את רגע השיא והחיטוב אם הגעתם אליו מוקדם מדי, בזמן הלחוץ שנותר לפני החתונה. המטרה היא להגיע לשיא ממש בסמוך לאירוע, כשלושה שבועות לפני".

יש זוגות שלא מפסיקים להתאמן ופוגעים בעצמם. "גם להתאמן יתר על המידה זה דבר שנרצה להימנע ממנו. במקום לקדם אותנו אל עבר התוצאה זה יגרום להפך המוחלט - אנחנו נגיע מותשים, חלשים ובהתחשב בתפריט החיטוב, דלים באנרגיה ליום המאושר", מסביר באוך ומדגיש, "עלינו לדבוק בתוכנית אימון מדורגת שניתנה לנו ולהיות בקשר עם המאמן והתזונאי שלנו באופן רציף".

גל באוך  (צילום: סהר פסח)
גל באוך (31), בעלים ומאמן כושר בFly Fitness Centre TLV | צילום: סהר פסח

אז איך כן עושים חיטוב נכון?

לדברי באוך, חשוב לבנות תכנית עם מאמן המתאימה לאורח החיים שלכם, למצבכם הגופני ולזמן הנותר עד האירוע. "רבים מהמאמנים מתעלמים מכך שהתוכנית צריכה להיות ישימה ומאתגרת - כזו שתהנו ממנה בסופו של יום ולא תגרום לכם לרדוף אחרי הזנב של עצמכם", מסביר באוך.

ויחד עם הספורט, חשוב להקפיד גם על תזונה. "אנחנו מצמידים לזוג המאושר גם יעוץ תזונתי ע"י תזונאית מוסמכת אשר בונה תפריט ייעודי וספציפי למטרה שלכם", מתאר באוך ומפרט, "מכאן, יש לכם שתי תוכניות בידיים: האחת היא תכנית אימון ספציפית עבורכם והשנייה היא תפריט תזונה שנתפר בדיוק בשבילכם".

מכאן התמדה היא המפתח, אך חשוב לזכור שהתקופה לפני החתונה היא מאתגרת. "בתקופה שלפני חתונה ישנם הרבה שינויים, רגשות ולחץ גדול. תפקידנו הוא לגרום לתהליך הזה להיות מאתגר ומהנה באותה מידה", מסביר באוך ומדגיש, "יש כל כך הרבה הסחות דעת. עליכם להישאר ממוקדים במטרה, לדבוק בתוכנית האימונים ובתפריט התזונה ולהנות מהדרך".  

רגע לפני הרגע הגדול

בישורת האחרונה, ממש בימים האחרונים לפני החתונה, צריך גם לדעת לשחרר. "בימים שלפני החתונה, אני והתזונאית משחררים את המושכות לגמרי. בדרך כלל הכלות כמעט ולא מצליחות לאכול בגלל הלחץ, כך ש'פספוס' וסטייה מתפריט התזונה עלול להוריד להן את המוטיבציה", מתאר באוך ומסייג כי כמובן שזה לא אומר שצריך לאכול שטויות, "זה לא אומר שאפשר לאכול כל מה שתרצו 'ולאבד את זה' אבל זה לגמרי אומר שאפשר לשחרר לגמרי מתוכנית האימונים ומתפריט התזונה ולאכול במודעות ובכיף גם מזונות שנמצאים מחוץ לתפריט. זה השבוע שלכם, תהנו ממנו".

למי מאיתנו שבאמת אוהב ספורט, באוך ממליץ אף על אימון לשחרור לחץ יום לפני החתונה: "אני ממליץ לכם להגיע לאימון פורק אגרסיות ומשחרר ממש ביום שלפני. אם אתם מהסוג שלא מוותר על אימון גם ביום החתונה זה מעולה. אני מבטיח לכם שזה יעשה לכם טוב ואפילו ימנע עימותים וויכוחים פנימיים".

וגם לאחר שהאירוע נגמר, האתגר האמיתי עוד נמצא לפניכם. "האירוע נגמר, מפלס הלחץ ירד ואנחנו חוזרים לשגרה. נהנינו, הגענו ליעד ועכשיו החלק הקשה לפנינו - לשמר את המצב שהגענו אליו. אמליץ לכם להגיע לשיחת הכוונה נוספת עם המאמן ועם התזונאי/ת שלכם כדי להבין איך נערכים ושומרים על הקיים", מסביר באוך ומדגיש, "בסופו של דבר, אנחנו עוסקים בבריאות ורוצים לשמור על כך כל חיינו ולא רק לתקופה קצרה למען אירוע מסוים. שמרו על הקיים, תהנו מהגוף שלכם ומאיכות חיים גבוהה גם אחרי האירוע ולאורך חייכם, דבר שיאפשר לכם לחיות חיים מלאים ובריאים ויכינו אתכם לאתגרים הבאים".

חתן וכלה עומדים מול החלון (אילוסטרציה: Shutterstock)
אילוסטרציה: Shutterstock
אחרי שהצלחתם לעמוד במטרות החיטוב שלכם, חשוב גם ליהנות מהחגיגות אחרי העבודה הקשה. ואיזו דרך יותר טובה יש להשתחרר מהלחץ ומתוכניות החיטוב מאשר עם בר אלכוהולי מיוחד בחתונה? תוכלו להתפנק ולהעלות כמה קלוריות בחזרה. ואם כבר אלכוהול, אז שיהיה איכותי. בלוגה משיקים בימים אלו את בקבוק הוודקה שלהם בנפח 3 ליטר, עליו חרוטים שמות בני הזוג. האורחים נהנים מאלכוהול טוב ואתם נהנים ממזכרת רומנטית.