אחת הדילמות הגדולות ביותר בעת תכנון חתונה הוא בחירת הלוקיישן. למיקום החתונה יש השפעה אדירה על התנהלות החתונה והוא יכול לעיתים לקבוע אם היא תהיה הצלחה מסחררת או כישלון חרוץ. בדיוק בגלל חשיבות גדולה זו, אספנו עבורכם את כל הטיפים וההמלצות כדי להחליט מהו המקום המושלם לחתונה. "בסופו של דבר הבחירה של כל מקום היא בהתאם למה שהזוג אוהב. לבחירת הלוקיישן יש השפעה על אופי החתונה", מסביר אסף טורז (47), מפיק אירועי פרימיום חובקי עולם ומתמחה בהפקת אירועי שטח.

ראשית נתחיל בבסיס - חשוב להבין מה המשמעות של קיום חתונה באולם אירועים סגור, או גן אירועים פתוח. "אולם אירועים סגור יתאים בעיקר בחודשי הקיץ החמים וכן בתקופות החורף כשקיים חשש לגשם או לטמפרטורה קרה", מסביר טורז ומדגיש, "כשבוחרים לוקיישן לאירוע יש להתחשב בעונה בה החתונה מתקיימת".

רובנו התרגלנו להגיע לחתונות סטנדרטיות באולמות או גני אירועים, אך בשנים האחרונות החל להתפתח טרנד של חתונות בלוקיישנים מפתיעים. "אפשר לבחור לוקיישן שלא מיועד בהכרח לאירועים – באמצע המדבר, על חוף הים, בבית פרטי או בכל מקום שהוא תחת כיפת השמיים", מתאר טורז, שלו ניסיון של למעלה משני עשורים בתחום ומסביר, "זה מוסיף המון לאווירה המשחררת של החתונה. יש משהו בקסם שהטבע או המקום הלא סטנדרטי והשגרתי מוסיף לאווירה באירוע, לעניין ולחוויית האורחים".

מפיק אירועים אסף טורז (צילום: גיל חיון)
אסף טורז, מפיק אירועי פרימיום חובקי עולם ומתמחה בהפקת אירועי שטח | צילום: גיל חיון

המיקומים המיוחדים רק הולכים ומשתכללים עם הזמן

 "הפקנו אירועים בחווארי מצדה, במדבר יהודה, בחופי ים בישראל ואפילו באתרים ארכיאולוגיים היסטוריים כמו מגדל דוד בירושלים", מספר טורז וממשיך, "בנינו אירועים מאפס במקומות מאוד מיוחדים שבדרך כלל לא בונים בהם אירועים כמו שדות של חמניות וחיטה, מטעי אבוקדו ועוד אין ספור מקומות".

אז מתוך כל המגוון הרחב, איך בוחרים? "אנחנו מלווים את הזוגות שמגיעים אלינו בבחירת הלוקיישן בהתאם לאופי הזוג. בסוף זה בהתאם למה שהזוג אוהב – אם הם אוהבים אווירה מדברית או אוהבים את הים לדוגמה", מסביר טורז ומפרט, "לקרבה של האורחים יש משקל בהחלטה. אם רוצים מיקום במרכז הארץ, בדרום או בצפון – יש לזה חלק בהחלטה לגבי הלוקיישן". וכמובן שגם הכסף משחק כאן תפקיד, "החלטה מתבצעת בהתאם לתקציב שיש להם להפקת החתונה. חתונות שטח לרוב יקרות יותר ומיוחדות יותר".

אופי הזוג, מזג אוויר, מרחק ותקציב

למזג האוויר ולמרחק ישנה חשיבות מכרעת לעיתים בהחלטה. "אם בוחרים לדוגמה לוקיישן מדברי, כדאי לקיים את החתונה בחודשים פחות חמים ובטח שלא בעונה גשומה", הוא מסביר, "כדאי שהגישה לאירוע תהיה נוחה ולא מסורבלת וגם המרחק משחק פקטור. אם האירוע רחוק, כדאי להציע מקומות לינה לאורחים באזור".

לדבריו, כשבוחרים מיקום לא שגרתי, הדבר כרוך בבירוקרטיה. "כשבוחרים מקום בטבע לאירוע חייבים לוודא אם יש צורך באישורים מיוחדים מהרשויות כמו רשות הטבע והגנים או מועצות אזוריות וביטחון", הוא מסביר ומדגיש, "כדי שהאירוע יהיה מושלם כדאי לקחת חברת הפקה כמונו המתמחה בהפקות שטח ויודעת בדיוק מה צריך ולמי לפנות".

בין אם אתם בוחרים בגן אירועים, אולם אירועים או הפקה בשטח, טורז מדגיש את החשיבות של ליווי על ידי בעל מקצוע. "חשוב לקחת מישהו מקצועי שילווה את התהליך, שידע בדיוק מה צריך לעשות כדי להימנע מבעיות, הפתעות והוצאות מיותרות ברגע האחרון שזוגות בדר"כ לא לוקחים בחשבון", הוא מסביר ומוסיף, "במידה ובוחרים במקומות כמו אולמות וגני אירועים בהם הכל כבר כלול במחיר, אני מציע למנות מתאם מטעם המשפחה כדי שידאג לאינטרסים של המשפחות ולא לאינטרסים של הגן או האולם".

ולא פחות חשוב מהלוקיישן, חשוב לבחור את הבר הנכון לחתונה. "לבר יש חשיבות גדולה באירוע, הוא למעשה 'הדלק' של השמחה באירוע. מעבר לאלכוהול שחייב להיות ברמה גבוהה וטעים, לשירות הברמנים והברמניות בבר יש חשיבות גדולה לאווירה באירוע, צוות בר חייכן ומקצועי משדרג מאד את האירוע", מסביר טורז, "שרותי הבר צריכים להיות ברמה גבוהה, למשקאות ברמה גבוהה יש חשיבות להצלחת האירוע, אלכוהול טעים ואיכותי שווה אורחים ששותים, נהנים ולא סובלים מתופעות לוואי בסוף האירוע".

חתונה  (צילום: shutterstock| SmartPhotoLab)
צילום: shutterstock| SmartPhotoLab

אז אחרי שבחרתם את המיקום מושלם, זה הזמן לבחור את הבר האיכותי ביותר, ואם אתם ממש רוצים להרשים את האורחים שלכם, לכו על ודקה משובחת באמת. איך? בלוגה מציעים לכם בקבוק 3 ליטר עם השמות שלכם חרוטים עליו. ככה האורחים ייהנו מאלכוהול טוב, ואתם תיהנו ממזכרת רומנטית.