פליטי אוקראינה (צילום: באדיבות הסוכנות היהודית)
הקו החם של הסוכנות היהודית והקרן לידידות, קריית מוריה | צילום: באדיבות הסוכנות היהודית

"הרוח הישראלית" של הסוכנות היהודית הוא ארגון הפועל 22 שנה לגיוס ומעורבות של החברה הישראלית, בהתנדבות ותרומה, בעשייה חברתית ובקידום שוויון הזדמנויות. הארגון פועל לצמצום פערים חברתיים בדגש על בני נוער וצעירים במצבי סיכון מהפריפריה החברתית-גאוגרפית של ישראל.

הסוכנות היהודית הארגון היהודי הגדול בעולם הפועל כבר מעל 90 שנה בחיזוק החברה הישראלית, בחיבור ויצירת קשר עם הקהילות היהודיות בתפוצות וכמובן בהבאת עולים לארץ וקליטתם. מאז הקמת המדינה, הגיעו לישראל מעל 3.3 מיליון עולים מכל רחבי תבל בסיוע הסוכנות היהודית. הארגון אף מפעיל עשרות מרכזי קליטה ואולפנים ברחבי הארץ, המספקים מעטפת כוללת לבודדים ולמשפחות, בשנים הראשונות.

בימים אלה, מתוך חובה מוסרית להצלת חייהם של הפליטים מאוקראינה החליטו בסוכנות היהודית וברוח הישראלית לסייע במשבר ההומניטרי המחריף מדי יום. במעברי הגבול של אוקראינה והמדינות הסמוכות עוברים מדי יום עשרות אלפי פליטים שברחו מביתם והשאירו את כל רכושם מאחור. הסוכנות היהודית פועלת באמצעות השליחים בשטח כדי לסייע לפליטים הזקוקים לסיוע בכל דרך אפשרית. "הרוח הישראלית" יחד עם הסוכנות היהודית ומרכז השלטון המקומי יצאו במבצע ארצי לאיסוף תרומות מהציבור הישראלי עבור אוכלוסיית הפליטים מאוקראינה. מנכ"לית "הרוח הישראלית", מיקי דהב: "אנחנו נמצאים בעומס פניות שלא ראינו מעולם, ולכן יצאנו לגיוס דחוף כדי לתת לפליטים החדשים מענה מיידי".

דהב הוסיפה: "מראות המלחמה באוקראינה והסבל העובר על אזרחיה מטלטלים את הנפש ואינם מאפשרים להישאר אדישים". לצורך מימון הסיוע בכל אותם פליטים הם זקוקים לעזרה של הציבור הרחב. נשים, ילדים וזקנים מגיעים למעברי הגבול מותשים, רעבים וחסרי כל וזקוקים לסיוע מיידי של מזון ומוצרי היגיינה בסיסיים: תחתונים וגרביים, חיתולים, סבון, שמפו, דיאודורנט, נייר טואלט, תחבושות הגייניות, טמפונים, מברשות ומשחות שיניים. בנוסף, בשל הקור העז השורר באזור יש צורך בשקי שינה, שמיכות, מעילים, כפפות, כובעים וצעיפים בכל המידות. התרומות יועברו באופן מידי ושוטף לנציגים הישראלים בשטח".

_OBJ

יעקב חגואל, יו״ר בפועל של הסוכנות היהודית אמר: "עם ישראל נמדד ביכולתו להתגייס למען האחר בתקופות של שלום ובימים של מלחמה. אני קורא לכולנו, כאיש אֶחָד, בלֵב אֶחָד, לתת שכם בתקופה זו ולהראות את הלב החם, האמיתי והאוהב של בני עמנו. עם אחד, גורל אחד, שותפות אחת".

עכשיו תורנו - מתגייסים לעזרת הפליטים מאוקראינה: תרמו עכשיו בכפתור התרומה באפליקציית BIT או באתר. לחצו כאן >>